Вівторок, 20.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Березень » 2 » Практична допомога людям , котрі опинилися у складній життєвій ситуації
02.03.2016 (22:10)

   Практична допомога людям , котрі опинилися у складній життєвій ситуації

Мабуть, неодноразово жителям Турківщини у газетних публікаціях зустрічалася абревіатура Турківський РЦСССДМ. Так називається Центр соціальних служб для сім“ї, дітей та молоді, який уже більше 15 років функціонує у нашому районі. Сюди приходять зі своїми болями і турботами десятки сімей. Його працівники охоче вислухають кожного і завжди раді, коли допомогли на краще змінити долю молодим людям та дітям, які потрапили у скрутні життєві обставини. Як це їм вдається, і хто може скористатися допомогою Центру? Про це -наша розмова із директором Турківського районного Центру соціальних служб для сім“ї, дітей та молоді РДА Володимиром ХОМИНОМ.

- Розкажіть, будь ласка, чим займається очолюваний Вами Центр?

- Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді -це спеціальний заклад, створений при Турківській РДА для надання практичної допомоги людям, які потрапили у складні життєві ситуації. Якщо Вам до 35 років, якщо Ви або Ваші близькі знаходитеся в складній ситуації і не знаєте, де отримати допомогу, приходьте до нас.

До Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді може звернутися кожен, хто потребує допомоги, розуміння, інформації - і тут вони отримають різноманітні соціальні послуги, підтримку, допомогу та догляд. Для вирішення вашої проблеми за потребою ми залучимо необхідних фахових спеціалістів.

- На які категорії населення розрахована робота Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді РДА?

- Це прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, багатодітні сім’ї, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, безпритульні та бездоглядні діти, діти і молодь з функціональними обмеженнями, сім’ї, в яких відбулося насильство або існує реальна загроза його вчинення, неповнолітні, які відбувають чи відбули покарання у місцях позбавлення волі, умовно засуджені, молодь, яка вживає ін’єкційні наркотики, їх рідні й близькі, молоді матері, які мають намір відмовитися від новонароджених дітей, ВІЛ-інфіковані, особи, які постраждали від наслідків торгівлі людьми, учасники АТО та члени їх сімей, внутрішньо переміщені особи.

- Які життєві обставини можна віднести до складних?

- Це - алкогольна залежність одного чи двох батьків або ж якщо батьки не належно виконують свої батьківські обов’язки, втрата житла, соціальне сирітство (коли двоє батьків перебувають за кордоном і діти залишилися без належного догляду). За статистикою, 65 відсотків кризових сімей - це сім’ї, де батьки зловживають алкоголем. З кожним роком люди стають обізнаніші, звертаються до нас і відстоюють свої права.

- Знаю, що одним із пріоритетних напрямків діяльності Центру є створення прийомних сімей та опіка над ними. Скільки ж таких родин уже є на Турківщині?

- Сьогодні на Турківщині є 3 прийомні сім’ї, в яких виховують 9 прийомних дітей. Одна з таких була створена у червні 2013 року як дитячий будинок сімейного типу - це сім’я Саннікових - Олександра та Наталії. Крім того, що у них було своїх троє дітей, ще п’ятеро дітей були влаштовані у цю прийомну родину. Діти щасливі, бо живуть у родині, мають затишну оселю, опіку, любов та ласку названих батьків. Ми періодично відвідуємо всі прийомні сім’ї району, але на цю сім’ю звертаємо найбільшу увагу, оскільки тут велика кількість прийомних діток. Принагідно хотів би зазначити, що дана сім’я виявила бажання усиновити ще одну дитину.

- Яка сім’я може потрапити під соціальний супровід працівників ЦСССДМ?

- Насамперед, під соціальний супровід ми беремо ті сім’ї, де діти страждають від насильства в сім’ї та безвідповідального батьківства. Протягом 2015 року у нас на обліку перебувало 203 сім’ї та 25 сімей знаходились під соціальним супроводом. Цим родинам ми надавали соціальні, інформаційні, юридичні послуги...

Самі виявляємо такі родини або про них повідомляють нас працівники сільських рад та вчителі шкіл району, з якими налагоджена тісна співпраця. Вони дають нам списки таких сімей. Тоді ми обстежуємо їх житлово-побутові умови. Детально перевіряємо усі дані, сільська рада готує довідки. Далі приймається рішення брати чи не брати сім’ю під соціальний супровід.

Є такі родини, яким достатньо маленького поштовху, іноді досить отримати соціальну допомогу, і ті далі самі дають собі раду. Якщо бачимо позитив, то виводимо їх з-під соціального супроводу за місяць-два. Однак все ще спостерігаємо за ними і робимо проміжне оцінювання. Вони ще деякий час залишаються в банку даних кризових сімей.

- З якими проблемами найчастіше звертаються до Вас люди?

- Наприклад, багатодітні матері приходять, щоб ми допомогли виробити їм документи, порадили, як знайти вихід з тієї чи іншої ситуації. Кризові сім’ї просять вирішити соціально-побутові проблеми чи допомогти батькам позбутися залежності від «зеленого змія». Звертаються до нас і кандидати у прийомні батьки і опікуни, яких скеровуємо на навчання до Львова. Спочатку проводимо з ними психологічні тести, розмови з батьками, анкетування. Намагаємося з’ясувати, чи можна їм дати дітей на виховання. Ця робота забирає чимало часу.

- Одним із напрямків Вашої діяльності є робота з умовно засудженими підлітками. Що зроблено у цьому напрямку і чи багато у нас молоді, яка відбуває покарання умовно?

- На сьогоднішній день у Центрі немає таких підлітків. Протягом 2015 року соціальна робота велась із 1 неповнолітнім, який був засуджений та відбував покарання умовно.

Ми уклали угоду про співпрацю з КВІ у Турківському районі задля соціального становлення розвитку молоді, популяризації здорового способу життя, запобігання та профілактики негативних явищ та злочинності. Зазначу, що з основних пріоритетів спільної роботи є вирішення комплексу найгостріших питань, пов’язаних із попередженням асоціальної поведінки та рецидиву злочинності серед молоді та підлітків, щоб вони стали на шлях виправлення та почали життя з чистого аркуша, тому що помилятися може кожен у житті. Наші працівники проводять спільні заходи різноманітного характеру в цьому напрямку.

- З якими труднощами зустрічаєтесь у роботі?

- На жаль, люди у віддалених селах не знають, що можуть отримувати соціальну допомогу. Тому наша робота має просвітницький характер, ми допомагаємо людям отримати ту соціальну допомогу, яка їм належить по праву, сприяємо вирішенню різноманітних проблем, що виникають в сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах, в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу.

- Яка проблема для Центру є найгострішою ?

- Це - брак кадрів. У нас працює лише четверо фахівців із соціальної роботи і не на повну ставку, а за штатом має бути десять. Бракує психолога та юриста.

У нас працюють ентузіасти своєї справи, які переймаються долею дітей та молоді й роблять усе, що в їх силах.

- Все-таки, основний акцент у роботі робите на що?

- Працюємо по всіх напрямках однаково, бо вони переплітаються і доповнюють один одного. І якщо як належить попрацювати над одним з цих напрямків, то в майбутньому не виникне проблем в іншому. Ми доступні і мобільні, ми готові працювати в закладах освіти, йти у сім’ю та виїжджати у віддалені села, і що найголовніше - ми гарантуємо професіоналізм, конфіденційність і анонімність послуг, які надаємо. Тому звертайтеся -і ми, в силу своїх можливостей, вам допоможемо подолати складні життєві обставини, налагодити стосунки між батьками та дітьми, а молоді - адаптуватися у нелегкому дорослому житті.

Розмову вів Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №9,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 581 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.