Вівторок, 20.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Березень » 14 » Українці втрачають споконвічні традиції шанобливого ставлення до дерев
14.03.2016 (18:44)

   Українці втрачають споконвічні традиції шанобливого ставлення до дерев

Ліси – це зелені легені нашої планети, що наповнюють атмосферу киснем. Чотири дорослих дерева за добу віддають в атмосферу стільки кисню, що його вистачає для дихання однієї людини. З лісу ми отримуємо харчові продукти (ягоди, гриби, лікарські рослини), сировину для виготовлення паперу, деревину для будівництва і виготовлення меблів, також ліс сприяє підтриманню нормального водного режиму річок, регулює клімат на величезних територіях, захищає ґрунти від ерозії і сприяє підвищенню врожайності полів.

Разом з тим, кожного року знищуються мільйони гектарів лісів. Нажаль, українці втрачають споконвічні традиції шанобливого ставлення до дерев. Цьому сприяє низький рівень життя, соціальна та матеріальна незахищеність населення — особливо в гірському регіоні. Це лише деякі причини неконтрольованих масових незаконних вирубок в Україні. Проте, браконьєрська вирубка дерев – не лише наслідок бідності сільського населення в Україні. Крадіжка і перепродаж лісу – один із найприбутковіших тіньових бізнесів.

..

Є безліч приватних деревообробних пунктів, які скуповують незаконно добуту деревину. Однією з головних причин незаконної вирубки залишається зловживання самих охоронців лісів, а саме відсутність дієвого контролю з боку керівництва лісової інспекції та лісогосподарських підприємств за діяльністю структурних підрозділів у збереженні лісових насаджень, службова недбалість та зловживання лісової охорони. Великої шкоди зазнає лісовий фонд Львівщини, на відновлення якого можуть піти десятки років. Кожного місяця довкілля зазнає збитків на сотні тисяч гривень. Найбільші суми збитків припадають на Старосамбірський і Турківський райони.

Підтвердженням цього, є нещодавно виявлена співробітниками СБУ на території ДП «Турківське ЛГ» самовільна вирубка 60-ти сироростучих дерев порід ялиці, смерека бук та береза. Неналежне виконання службових обов’язків працівниками лісництва заподіяло шкоду державі на суму 246 тис. грн. На відновлення зрізаних дерев піде не один десяток років. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 367 КК України (зловживання службовим становищем).

Нам необхідно думати не тільки за себе, але й за наші наступні покоління. Якщо ми сьогодні не прикладемо максимум зусиль до збереження наших прекрасних лісів, через декілька років ми зіткнемося з глобальними проблемами: забруднене повітря, зміна клімату, зсуви ґрунту, зменшення різноманіття флори та фауни. Проте, ще більше дивує байдужість людей, які все це бачать і не повідомляють правоохоронні органи. Якщо б кожен громадянин повідомив про виявлені факти незаконної вирубки лісу, скільки ж дерев можна було б врятувати! Ми самі повинні захищати багатства, дані нам природою!

Андрій Чернявський, ВК


Без лісу і туристів

Неконтрольована вирубка лісів і експорт української деревини для України стали серйозною проблемою. Серед основних причин, що спонукають населення незаконно вирубати ліс – безробіття і низький рівень життя.

Традиційно найбільше від вирубки лісів потерпають ліси в українських Карпатах. Причина цьому – величезний запас лісу в регіоні. За офіційними даними, лесомасиви займають близько 16% всієї території країни. Це майже 11 мільйонів гектар лісів. 40% з них припадає на західну Україну, де вирубка досягла масштабів екологічного лиха.

Основні причини зайнятості населення в незаконній вирубці лісів зрозумілі – соціально-економічний стан українців не найкращий, і з кожним роком ситуація тільки погіршується. Не сприяє поліпшенню рівня життя і девальвація національної валюти. У сільській місцевості західних регіонів ситуація особливо гостра.

За даними Держслужби зайнятості на 1 квартал 2015 рівень безробіття там зашкалює: в Івано-Франківській області 23,5 тис. осіб, у Львівській області 37,1 тис. осіб, у Закарпатській 14,5 тис. людей. Утім, значно більше в лісоповалі винна низька оплата праці в регіоні та по країні в цілому, яка змушує людей йти на «приватні», а на ділі часто незаконні, підприємства по вирубці дерева і первинній обробці – т. зв. лісопилки. А поки люди, як уміють, заробляють на шматок хліба, від випилювання лісу страждають заповідні та рекреаційні зони, руйнуючи тим самим і унікальну екосистему, і туристичний потенціал країни.

Остап Стахнів

Теги:  вирубка лісу

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 626 | Додав: Admin | Теги: вирубка лісу | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 свій1285   (14.03.2016 23:07)
Спасибі адмін що підримуете тему про вирубку лісів!!!!! Але бачу що це мало кому цікаво !!! Шкода що люди не розуміють, поки є ліс то існує район, нема лісу вмер район !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.