Понеділок, 21.08.2017 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2016 » Березень » 18 » Наш земляк презентував календар «Мандрівка Львовом з Іваном Франком»
18.03.2016 (22:58)

   Наш земляк презентував календар «Мандрівка Львовом з Іваном Франком»

У Львові сьогодні, 18 березня, презентували календар «Мандрівка Львовом з Іваном Франком», виданий до 160-ї річниці з дня народження письменника.

Зустріч у палаці Потоцьких була присвячена постаті видатного українця. Як було зазначено, Франко – єдиний серед українських поетів, який номінований на здобуття Нобелівської премії у галузі літератури.

Громадський діяч, літературознавець Іван Матковський презентував календар «Мандрівка Львовом з Іваном Франком», укладачем якого він є.

«Іван Франко – великий син українського народу, якого сьогодні потрібно по-новому переосмислити, оскільки його твори обговорювали, аналізували у радянський період на зовсім інших світоглядних засадах. Читаючи твори і публіцистичні статті Франка, ми бачимо, що він описував таких самих людей і характери, які сьогодні ми зустрічаємо у повсякденному житті. Він описував ті проблеми, які сьогодні також є актуальними», – говорить літературознавець.

Тож, за словами Івана Матковського, до 160-річчя від дня народження Івана Франка вони з дружиною вирішили створити некомерційний проект – показати 12 місць у Львові, які пов’язані з його іменем. Календар випустили у 500 примірниках, які не є для продажу.

Також на зустрічі директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Роман Горак прочитав лекцію про життя і творчість видатного письменника.

Як зазначив Іван Матковський, "фактично сьогодні розпочали у Львові рік Івана Франка. Наша скромна акція має на меті не тільки нагати про цю постать, але також поєднати Івана Франка з тим Львовом, який кожен день зникає і затирається.

Ясна річ, найкращою даниною Франку є читання його праць і їх популяризація. Не пам,ятники і назви вулиць, а заохочення до пізнання того, що він хотів донести до нас з вами. Над цим теж працюємо і цього року світ побачать його польськомовні статті. А поки що: "Мандрівка Львовом", зафіксована у старих фото і поштівках календаря.

"Львів не був мрією Івана Франка, на відміну від Відня. Але тут він написав свої найкращі твори і став золотим фондом української літератури. Тут до нього прийшла слава і безсмертя», – додав Роман Горак.

..

ЗІК

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 433 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

УВАГА ! 3 1 квітня 2017р вводиться премодерація коментарів неавторизованих відвідувачів. Ваш коментар буде опублікований після схвалення модератором ! Деталі читайте тут...

Им'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *: Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.