Субота, 24.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Березень » 19 » У Карпатах селяни вимагають на кілька років повністю припинити вирубку лісу (відео)
19.03.2016 (15:12)

   У Карпатах селяни вимагають на кілька років повністю припинити вирубку лісу (відео)

У селі Верхнячка Сколівського району люди піднялися на захист лісу. На в'їзді у гори люди встановили шлагбаум і не пропускають лісовози. Через масове вирубування дерев, скаржаться місцеві, у них в криницях зникає вода, а річка Стрий перетворюється на потічок.

Місцеві проводять екскурсію вершинами. Гора Під Буком – це вже межа Львівської і Закарпатської областей. Лісу тут скоро не залишиться взагалі. А довкола такі ж суцільні галявини, всіяні свіженькими пеньками.

«Рубають та безперервно, можна казати. Бачите самі, скільки лісу вирубано, і який ліс рубають ‒ весь молодняк. І говорять, що то санітарна рубка. Йде загальна, зовсім загальна. Все підряд рубають і вивозять. Звідси вже по дорозі центральній не возять, а вивозять прямо на Закарпаття пачками», ‒ розповідає мешканець села Верхнячка Богдан Лазівський.

Сусідня гора поки що ще з лісом, але, вочевидь, ненадовго.

«Тут позначено під зруб. Там на всій території на деревах мітки, то все будуть рубати», ‒ зазначають місцеві.

Та робиться це, як виявилося, для оздоровлення лісів. Так звучить офіційно. Місцевий лісничий підтверджує документом: вирубування законне і погоджене «Галсільлісом», який розпоряджається цими горами.

«Це є суцільно санітарна вирубка. То все вітролом. Вітер поламав дерева, там навіть видно, як коріння повивертало. І ми мусіли то все зрубати. Там приїжджали зі Львова погоджувати, то і СБУ приїжджало погоджувати. Ту рубку перевіряють і перевіряють», ‒ розказує лісничий «Галсільлісу» Василь Шителинець.

Цікаво, що на зрубаному дереві немає жодного клейма. Їх, мовляв, ставлять, коли забирають деревину. Пеньки ж позначають тільки якщо рубають вибірково. Саме так з іншого боку села чистить ліс ще один користувач цих територій ‒ Славське лісництво.

«На цій рубці проходить відбір пошкоджених дерев. А також забираються дерева, ті, що перешкоджають рости іншим деревам. Отакі ‒ це є признаки кореневої губки, але дерево мало механічні пошкодження, крім того, без вершини. Кожне дерево, яке йде під вирубку, позначається і ми потім в документах можемо подивитися, яка причина його вирубки», ‒ пояснює головний лісничий Славського держлісгоспу Андрій Колодяжний.

Втім місцеві переконані, що у вирубуванні лісу треба збавляти темпи, інакше їм загрожує катастрофа. В'їзд у село Верхнячка, що на Сколівщині, вже кілька днів захищає шлагбаум. Його спорудили, аби не впускати в гори лісовози, бо через них селом не проїхати. Це радше шлях для екстремалів, аніж дорога у населеному пункті. І такого шляху ‒ понад 20 кілометрів. Село заховалось далеко в горах і це єдина дорога, яка сполучає його з цивілізацією. Та нещодавно місцеві зрозуміли, що бути відірваними від світу ‒ не найбільша загроза для них, бо у селі почало бракувати питної води.

Все життя пан Богдан брав воду з криниці сусіда, та цього літа вона висохла.

«Пропала повністю, отаке горнятко води було на дні. І викопали шість метрів. От річка отут проходить близько. Що раніше копали 3-4 метри криниці, то зараз шість метрів. Глибина так впала», ‒ розповів чоловік.

«Наскільки я знаю, заборонена рубка біля річок. 50 метрів від річки не можна зрубати. Хочуть люди клопотання писати, щоби рубку припинити на декілька років. Зовсім, бо тут вже нема що рубати», ‒ додав сільський голова с. Верхнячки Тарас Будай.

І хоч лісничі переконують, що така ідея погана, а чистити ліс конче треба, люди наполягають на своєму, бо з громадами вирубку не погоджують.

Оксана Лабойко

zaxid.net

Теги:  вирубка лісу

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 696 | Додав: Admin | Теги: вирубка лісу | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 свій1285   (19.03.2016 20:35)
АДМІНІСТРАЦІЯ МОВЧИТЬ, МІСЬКА РАДА МОВЧИТЬ, СІЛЬСКІ ГОЛОВИ ТОЖЕ, ТАКЕ ВРАЖЕННЯ ЩО ВСІМ НАСРАТИ, НА СТАН ЛІСІВ!!!  Зрозумійте одно поки є ліси існуємо і ми !!!!!

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.