Четвер, 22.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Березень » 30 » Конкурс на ескіз меморіалу Героям України
30.03.2016 (16:46)

   Конкурс на ескіз меморіалу Героям України

Турківська райдержадміністрація оголошує конкурс на ескіз меморіалу Героям України, який заплановано спорудити в м. Турка.

Також у РДА хочуть почути думку турківчан з приводу місця його встановлення.

З пропозиціями звертатися в сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної діяльності, запобігання та протидії корупції Турківської РДА.

Телефон для довідок: 0662270356.


МЕМОРІАЛ ГЕРОЇВ СТВОРИМО РАЗОМ

Нещодавно ми опублікували інформацію про те, що в м. Турка влада та громадські активісти мають намір спорудити Меморіал Героїв. Таким чином будуть увіковічені Герої Революції Гідності, учасники АТО та всі ті, хто в різні роки виборював для України незалежність.

До участі в конкурсі запрошували всіх небайдужих людей з тим, щоб максимально найреалістичніше відобразити визвольну звитягу українського народу, й зокрема жителів Турківщини.

Організатори звернулися до творчих людей за проектними пропозиціями та можливим місцем розташування Меморіалу.

Сьогодні зі своїм творчим задумом до нас звернувся житель м.Турка Михайло Ференц й запропонував три ескізні проекти, які, на його думку, не є остаточними, а такими, що потребують обговорення. Публікуючи їх, ми свідомі того, що турківчани матимуть чимало ідейних пропозицій, які автор, у разі схвалення, обов’язково врахує.

.

Друкуючи творчий доробок Михайла Ференца, ми аж ніяк (зрештою, сам автор) не претендуємо на довершеність, а лише на патріотично-новаторський конструктив.

Віримо і сподіваємося на активність турківчан з тим, щоб Меморіал Героїв постав у нашому місті у найвеличнішій красі.

Наразі місце знаходження його пропонується біля Статуї Божої Матері, хоча заслуговуватимуть на повагу й усі інші пропозиції.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойкывщина" №11,2016


МЕМОРІАЛ ГЕРОЯМ СТВОРИМО РАЗОМ

Нещодавно в Турківській райдержадміністрації відбулося громадське обговорення за участю голови РДА Олександра Лабецького, учасників АТО, Революції Гідності проектів створення у м. Турка Меморіалу Героям. На розгляд присутніх було подано дві пропозиції відділу архітектури та містобудування РДА, з відповідними ескізами та описом, і пропозицією щодо місця встановлення.

Кам’яна брила на п’єдесталі.

На камені або на таблиці вигравійований герб України трансформований у меч та крила. Меч - символ боротьби. Використано кольори стягів, під яким боролись українці - жовто-блакитний та червоно-чорний.

Крила та свічка

Монумент складається з трьох елементів, які в сукупності утворюють силует малого герба України. Крила - символ невинно вбитих людей, колона по-центру, свічка - пам’ять про героїв країни. Матеріал для монумента - граніт. Висота монумента залежатиме від місця розташування. На просторій площі висота найвищої точки - 3 метри.

Цікавими місцями для розташування монумента може бути центральна площа міста, поблизу пам’ятника Т.Г.Шевченку серед клумб, в одній лінії з пам’ятником. Можливо розмістити на одній із ділянок по обидві сторони від центральних сходів у районну державну адміністрацію.

Газета "Бойківщина" №13,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 820 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (19.03.2016 08:06)
«…максимально найреалістичніше відобразити визвольну звитягу українського народу, й зокрема жителів Турківщини».

Робота над будь-яким ескізом, це процес мислення митця, який впирається не тільки в талант, уяву, фантазію над майбутнім втіленим проектом, – тут митця може «занести» і він нафантазує на цілу діораму, – саме так можна «максимально найреалістичніше виразити визвольну звитягу», а й в рамки:

1. Символізму;
2. Архітектурного комплексу;
3. Можливостей місцевого бюджету та спонсорів.

Турка, маленьке містечко, стиснуте горами. Тут бракує простору. Є кілька міні-парків. Такі самі й міні-меморіали, крім пам’ятника Т.Г.Шевченку. Встановлювати по місту міні-пам’ятники, то тут то там, означає перетворювати місто на маленький цвинтар з гранітними надгробками (будь-яке вільне місце відразу облаштовують під торгівельні палатки навіть не думаючи про якусь культурну сторону). То що ми маємо на сьогоднішній день у центрі, аби сюди «втиснути» меморіал?

1. «Спальний район» позаду міської ради, де на лавках сплять і кучкуються місцеві «алконавти», бродять пси та бігають сусідські кури. Чи пасує тут бути меморіалу героям? Звісно, ні.

2. Міні-цвинтар-обеліск радянським воїнам перед міською радою. Провести перезахоронення і встановити тут міні-меморіал. Можливий варіант? Можливий. Але! Три міні-пам’ятники майже поруч, з точки зору меморіального дизайну не входить в ніякі рамки.

3. Територія нової школи. Достатньо простору для встановлення нормального меморіалу.

4. Біля статуї Богородиці. Шановні, не смішіть людей.

5. Біля інтернату. Пам’ятник Т.С.Шевченку перенести на подвір’я інтернату. Тут розширити площу і встановити меморіал героям.

6. Біля РДА.

За межами міста:

1. Алея «Небесної сотні».
2. Парк вище ставків.
3. Березовий парк під г.Шименкою.

Тільки після визначення площі під меморіал, можна починати «фантазувати», прив’язуючи в ескізах пам’ятник до довколишнього архітектурного ансамблю та рельєфу. В подальшому, коли проектуєте місто, виділяйте, будь ласка, трохи місця і під парки з майбутніми меморіалами, бо життя наше, це не тільки їсти й спати, а й трохи дещо більше.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.