Вівторок, 20.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Квітень » 3 » Самка богомола і грузинські спеції
03.04.2016 (21:05)

   Самка богомола і грузинські спеції

Генеральний прокурор Віктор Шокін за зверненням депутатів звільнив Давида Сакварелідзе, який одночасно обіймав посади прокурора Одеської області та заступника генпрокурора України.

Слідом за Сакварелідзе і сам Шокін був відправлений Радою у відставку. Хто правий, хто винен, а хто не стримався - не розібратися - прокурори звільнені, президент в Америці. Поки громадськість обурюється вчинком Шокіна, президент може зарахувати собі перемогу в черговий битві з командою грузинських реформаторів.

Порошенко не схожий на людину, що створює собі складності. Навіщо запрошувати Саакашвілі і його десант, щоб потім боротися з ним? Це рівнозначно тому, що спочатку заклеїти коробку, а потім намагатися упакувати в неї конфети. Але в руках Порошенка виявилася якраз така коробка, тільки з грузинськими приправами. Якщо піднятися на красиву коробку, то рейтинг звичайно виросте. Стоячи на коробці, президент і його команда припустили, що грузини не втручатимуться в схеми і процеси, що діють в Україні. Тільки Саакашвілі і його соратники думали зовсім інакше і відразу дали такого перцю і хмелі-сунелі, що бувалі одеські корупціонери і контрабандисти навіть злякалися .

Президент і його оточення спочатку навіть раділи і рапортували західним партнерам про великі успіхи в боротьбі з корупцією. Але недовго. Саакашвілі зайшов занадто далеко - став говорити, що проблеми в країні не через Росію, а через Яценюка, Авакова, Пашинського і інших. З одного боку, ці звинувачення різко підвищували здатність домовлятися Яценюка і зменшували його амбіції, а з іншого - кидали тінь на президента. Ситуація склалася так, що Порошенкові доводилося витрачати все більше сил, щоб ухилятися від звинувачень на адресу Яценюка.

Поки президент спостерігав, як тоне прем'єр, Саакашвілі вийшов на новий рівень боротьби з корупцією - став проводити по всій країні Антикорупційний форум і заявляти, що влада вражена корупцією від рядових чиновників до порогу кабінету президента. Потім пішли розмови про позачергові вибори й приголомшливу ​​перемогу антикорупційної команди Саакашвілі.

Порошенко виявився в складній ситуації - напівмертва коаліція, слабкий паралізований Кабмін, падаючі рейтинги БПП і зростаюча підтримка створеного Саакашвілі "Руху за очищення". Першою загрозою, яку потрібно було усунути, став Саакашвілі. І пішов ланцюжок подій, спрямованих на зниження рейтингу Саакашвілі. Ініціаторами випадів в бік грузинського реформатора виявилися люди з оточення президента. Несподівано виник скандал навколо заяв спікера АП з питань АТО Андрія Лисенка, який звинуватив Саакашвілі в тому, що той злив в інтернет відео і здав таким чином позиції українських військових. Пізніше ця заява була спростована, але цього ніхто не помітив. 14 березня ЗМІ поширили повідомлення, що Порошенко підписав указ про звільнення Саакашвілі. Інформація протрималася в інформпросторі більше доби і породила найбезглуздіші чутки і домисли. Пізніше президент спростував цю інформацію.Тільки вщухла історія з відставкою Саакашвілі, як його звинуватили в тому, що на Одеській митниці засилля контрабанди. Може, не дарма його хотіли звільнити? Звідки не візьмися, з'явився глава СБУ Василь Грицак і заявив, що корупція на Одеській митниці нікуди не поділася і при Саакашвілі.

Поки Порошенко зайнятий многоходовочками, спрямованими на зниження рейтингу Саакашвілі, у нього за спиною виявився ще один противник, якого не можна ігнорувати. На хвилі істерики навколо справи Наді Савченко і немічного Яценюка з його космічними тарифами за комуналку стрімко виріс рейтинг Юлії Тимошенко. Юлія Володимирівна з її досвідом політичної боротьби і непомірними амбіціями стає головним противником Порошенко, перетворюючись в «самку богомола». Якщо Надія Савченко повернеться в Україну, то Тимошенко просто «відкусить голову» Порошенко. Навряд чи дійде до його відставки, але перетворення Порошенка в Ющенка-2 - краще, на що може розраховувати Юля при такому розвитку подій. З іншого боку, не виключений союз між Порошенком і Тимошенко. Вони будуть врівноважувати один одного і одночасно боротися з «заїжджими гастролерами» у вигляді грузинської команди.

Однак існує ризик, що скривджені на Порошенко молоді депутати, які так не змогли реалізувати свої амбіції в президентській фракції , долучаться до Саакашвілі. Спільний проект з Саакашвілі по боротьбі з корупцією, в якому вони зараз активно беруть участь, як раз той майданчик, який дозволить їм нарешті перейти з журналістів в політики. Чи не тому Сергій Лещенко і Мустафа Найєм так активно беруть участь в процесах навколо Сакварелідзе? Слідом за ними підтягнуться громадські діячі і борці з корупцією, яким не знайшлося місця в нинішній владі. Тут можуть виявитися Віталій Шабунін, Денис Бігус, Денис Казанськіий. Лещенко і Найєм залишаються лідерами громадської думки для найактивнішої частини суспільства - молоді і креативного класу. І разом з Саакашвілі можуть стати основою майбутнього масштабного проекту. Однак серія подій навколо Саакашвілі і відставка Сакварелідзе демонструють, що Порошенко має намір вести серйозну і системну боротьбу з грузинською командою і всіми , хто примкнув до них. Точно можна сказати, що у відкриту площину конфлікт не перейде . З одного боку Порошенко руками своїх соратників буде вставляти палки в колеса Саакашвілі, а з іншого - відкрито буде завіряти його в підтримці.

Грузинська криза для Порошенка стала серйозним випробуванням, яке визначить стратегію управління країною до закінчення його каденції. Сьогодні перед Порошенком стоїть вибір - необмежені можливості адмінрерсурсу або умовна конкурентна боротьба і партнерські відносини з іншими політсилами.

СТАНІСЛАВ ДАВИДОВ , політолог

blogs.korrespondent.net

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 421 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.