П'ятниця, 19.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Квітень » 10 » Активісти звернулися до міської ради з проханням прийняти рішення про перепоховання воїнів Радянської Армії , які поховані на площі Ринок.
10.04.2016 (13:10)

   Активісти звернулися до міської ради з проханням прийняти рішення про перепоховання воїнів Радянської Армії , які поховані на площі Ринок.

Днями ГО «Майдан Турківщини» оприлюднила звернення до Турківської міської ради з ініціативою про перепоховання воїнів Радянської Армії , які поховані на площі Ринок.

Звернення

На загальних зборах громадської організації «Майдан Турківщини» від 03.04.2016р. було прийнято рішення зініціювати на розгляд сесії Турківської міської ради питання про перепоховання воїнів Радянської Армії та перенесення пам’ятного знаку, розташованого в центрі м. Турка на пл. Ринок, на міське кладовище по вул. А.Шептицького, де знаходиться Монумент Слави Невідомому Солдату і братська могила більше двохсот воїнів Радянської Армії

У зв’язку із цим, а також на виконання Законів України «Про декомунізацію» та з метою упорядкування центральної площі міста, просимо провести роз’яснювальну роботу з громадою м. Турка та прийняти відповідне рішення по нашому зверненню.

Можливе дослідження та ексгумацію людських останків з подальшим їх перепохованням на міському кладовищі пропонуємо доручити Товариству пошуку жертв війни «Пам’ять». Це громадська організація із 10-річним досвідом проведення пошуково-ексгумаційних робіт та перепоховань, яка має право документально засвідчувати дані роботи.

Перепоховання просимо провести згідно із законодавством України, з військовими почестями та з дотриманням християнських традицій.

За дорученням громадськості - Руслан Шиян, голова ГО «Майдан Турківщини».

***

     Звернення ГО «Майдан Турківщини»
     в газеті «Бойківщина» №15,2016

Варто відмітити , що питання про перепоховання воїнів Радянської Армії та перенесення пам’ятного знаку з площі Ринок вже розглядалося депутатами міської ради в 2012 році.

Вперше питання про перепоховання останків воїнів Радянської Армії похованих на пл.Ринок було винесено на обговорення на 15 сесії Турківської міської ради VI-го скликання 23.02.2012 р. Вже на 16 сесіі Турківської міської ради VI-го скликання 04.04.2012 р. було ухвалено рішення про проведення перепоховання.

Таке поспішне та непродумане рішення міських депутатів викликало різні чутки та спровокувало скандал в засобах масової інформації. Цю новину підхопили на TV та чисельні інтернет-ресурси , вона почала обростати різноманітними домислами та загрожувала перерости у великий скандал. Зважаючи на такий розголос швидко втрутилася прокуратура району.

Прокурором Турківського району був внесений протест на рішення сесії Турківської міської ради Львівської області, №739 від 04.04.2012р., «Про перепоховання воїнів Радянської Армїї». Таким чином вказане рішення міськоі ради було призупинено.

Фіналом цієї історії стало засідання експертної комісії з розгляду питань занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, яке відбулось у Києві. Наказом Міністерства Культури України №645 від 19.06.2012 року "Про занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України" Братська могила радянських воїнів за адресою м.Турка ,пл.Ринок внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Охоронний номер 2957-Лв .

Про перебіг подій 2012 року детальніше можна дізнатися з публікацій на нашому сайті :

Чи залишаться могили воїнів на пл.Ринок ?

"Хто намагається посварити турківчан?"

Внесено протест на рішення міськради «Про перепоховання воїнів Радянської Армїї»

Могили в центрі Турки

Давайте збудуємо фонтан !

Держава взяла під охорону радянську могилу

"Саме історія формує національну ідентичність..."

Деякі роздуми щодо статті «Саме історія формує національну ідентичність…»

www.facebook.com/groups/1523790967940018

***

Теперішнє звернення громадської організації може спонукати депутатів міської ради "наступити на ті ж граблі" і прийняти незаконне рішення.

Дивує , м'яко кажучи , вільна трактовка Закону України активістами ГО «Майдан Турківщини».

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного
(нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону
пропаганди їхньої символіки.

Верховна Рада України від імені Українського народу - громадян України всіх національностей,......
..........приймає цей Закон, яким засуджує комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні, визначає правові основи заборони пропаганди їх символіки та встановлює порядок ліквідації символів комуністичного тоталітарного режиму.

Стаття 1. Визначення термінів

4) символіка комуністичного тоталітарного режиму - символіка, що включає:

д) зображення, пам’ятники, пам’ятні знаки, написи, присвячені подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, із встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті (крім пам’ятників та пам’ятних знаків, пов’язаних з опором і вигнанням нацистських окупантів з України або з розвитком української науки та культури);

День пам'яті та примирення

Таким чином пам'ятник воїнам Радянської Армії формально підпадає під Ст 1, п 4 д Закону України в частині "...пам’ятників та пам’ятних знаків, пов’язаних з опором і вигнанням нацистських окупантів з України ".

Щодо осіб , похованих на площі Ринок , крім того , що вони були військовослужбовцями Радянської Армії , інших , документально підтверджених , відомостей немає.

Імовірне рішення Турківської міської ради на користь перезахоронення може стати прецедентом та опосередковано поставити під сумнів легітимність інших памятників. Зокрема памятника воїнам , які загинули під час бойових дій в Афганістані , адже вони були військовослужбовцями тої ж армії.

Крім того , як і в 2012 році невдало вибраний час для прийняття такого рішення , а саме напередодні відзначення Дня пам'яті та примирення. Цілком зрозуміло , що саме в цей час не варто приймати складні та делікатні рішення , пов'язані з подіями Другої світової війни.

Досить вже Україні репутаційних втрат , які сипляться останнім часом нам на голову звідусіль.

День Перемоги в Європі
( Victory in Europe Day) влаштовується на згадку про 8 травня 1945 (в країнах британської Співдружності 7 травня 1945), дату коли антигітлерівська коаліція офіційно прийняла беззастережну здачу збройних сил Нацистської Німеччини.

Акт військової здачі був підписаний 7 травня в Реймсі, Франція, і ратифікований 8 травня в Берліні, Німеччина.

uk.wikipedia.org

Дні пам'яті та примирення
(Time of Remembrance and Reconciliation) — 8 травня і 9 травня, присвячені пам'яті жертв Другої світової війни.

Їх відзначають щороку, починаючи з 2005-го.

Проголошені Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції, приуроченій до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі (Резолюція №A/RES/59/26 від 22 листопада 2004 року).

uk.wikipedia.org

День пам'яті та примирення
— пам'ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом).

Відповідно до указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму».

uk.wikipedia.org


В 2012 році на сайті проводилося опитування з метою вияснення думки громади та небайдужих громадян. Воно дотепер знаходилося в архіві. Зважаючи на нові обставини , відкриваю його знову. Тепер кожен бажаючий зможе висловити свою думку стосовно даного питання проголосувавши в розділі "Наші опитування" в лівій колонці сайту.

Сподіваюся , депутати Турківської міської ради добре подумають та ретельно зважать на всі за і проти перед прийняттям такого відповідального рішення.

Міркуйте , панове депутати.

Василь Ланчак

Теги:  перепоховання

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 2970 | Додав: Admin | Теги: перепоховання | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 12
0
12 ІВАН   (11.04.2016 11:37)
Це звичайні збори  міського осередку   партії  "ВОЛЯ".

0
11 Victor   (11.04.2016 06:47)
Пройти Майдан і жити за заповідями Революції Гідності – речі, часто, досить-таки несумісні. Багато християн знають Божі заповіді й «Отче наш» напам’ять, неодноразово пройшли у храмах хресну дорогу, але до християнського життя так і не наблизилися. Ви кажете, що в районі близько тисячі жителів, котрі пройшли Майдан? То де вони? Де плоди Революції Гідності в районі? Учасники Майдану є і у ВР, але вони вже давно забули про майданівську Гідність. Гідність – це не продукт, не медаль, не грамота, не владне крісло. Гідність – це спосіб життя. Для того, аби жити Гідно, недостатньо вигнати московських гоблінів (зелених чоловічків) з українських тронів, замінивши їх на жидівських. Гоблінів потрібно вигнати зі своєї голови, аби в ній ніхто не мав своїх інтересів, крім її власника. Ділити народ держави на тих, хто був на Майдані, чи приймав участь в АТО, на тих, хто там не був – досить примітивно, тривіально й свідчить лишень про одне, що мислення як було совєтським, так і залишилося, незважаючи на побачену Гідність. Юда бачив Господа, мав у собі Його благодать, але гроші й особисті амбіції перемогли. Про це потрібно завжди пам’ятати. Це тема Страстної седмиці святої Чотиридесятниці. Дістати перемогу на полі битви й втратити її на владному троні – явище настільки поширене, що просто вже стало способом життя. Йти на смерть ради змін, а діставши таку можливість, про них забути – сумне явище. Як кажуть сьогодні в народі, поганому танцюристу завжди офшори мішають.

0
10 Майданівець   (10.04.2016 23:23)
Хто боровся на Майдані постійно дивним чином не потрапив до ГО Майдан Турківщини, декого виключили (Калиничку, Лабецького) зараз там кілька міських підприємців та решту осіб, які до Революції Гідності не мають жодного стосунку. Через Майдан у Києві пройшли близько тисячі жителів району.

0
9 Ксеня   (10.04.2016 23:09)
Чому 10 осіб виступають від імені  усієї  Турківщини? У кожному селі напевно  свій МАЙДАН, який відрізняється від того збіговиська. Де є протокол засідання тих зборів? Список присутніх? Покажіть імена тих  героїв Турківщини? Складається враження, що Майдан Турківщини складається із  людей, якіі на  Майдані не були, а його  іменем  спекулюють.

0
8 Victor   (10.04.2016 22:29)
«Та то примітивні люди».

«Брєд (марення) сивої кобили – це тривіальна (банальна, залишена новизни) омана. Розумна думка – це розв’язання нетривіального».

Всім відомо, які гарячі дискусії точилися в громаді міста довкола могили радянським воїнам. В свій час вони досягли найвищого градусу. На щастя, історія не стоїть на місці – змінюється життя, змінюються й погляди. Хтось іде вперед, хтось розгублено зупинився, а хтось подався від страху назад. До військової російської агресії були одні думки, під час московського варварства на деякі речі відкриваються очі. Не потрібно відстоювати те, на чому твій ворог заробляє дивіденди. Москва ніколи не цінувала людське життя, – як держава, так і церква. Воно тут не коштує й ламаної копійки. Та попри все те, тут можна непогано зіграти. Саме на цьому фундаменті й вибудовується ідеологія «Русского міра». Хто лежить в могилі, – вражій маскалині глибоко наплювати. Але! Там де лежать росіяни, там російська земля. Де російська церква – там її канонічна територія. Де її земля і територія – там її влада, канони й закони. Де ущемляють права росіян та русофілів – туди приходить Москва зі священним мечем і вогнем, вбиває й грабує, демонструючи свою криваву любов до свого бога й народу. Сьогодні, на тлі страшних відносин зі «старшим братом», стає небезпечним мати на території населених пунктів об’єкти, за які може політично «зачепитися» ворог. Громада міста глибоко вшановує своїх героїв-визволителів, але засуджує політичні спекуляції країни-агресора довкола їхнього подвигу. Аби цього уникнути, тіла воїнів повинні бути перенесені на міський цвинтар й перепоховані з християнськими та державними почестями, а «Русскій мір» в центрі міста повинен перестати існувати, як перестала існувати канонічно-церковна гундяївська територія з московськими баранами. Героям Другої світової війни слава і вічна пам’ять, а московській орді-окупанту – вічна ганьба.

0
7 Haродний пpokypop   (10.04.2016 20:58)
Шановний пане Адміне, хочу Вам сказати що Ваші припущення є всього лиш Вашими припущеннями, які я поважаю, хоч і розумію що справжньою метої їх, є намагання  спровокувати опонентів Вашої думки на якісь слова, котрі викличуть жваве обговорення всієї інтернет громади. У мене немає жодного бажання доказувати Вам тут щось, так як розумію, що  будь які слова можна так перекрутити, що ніхто й не розбере хто правий. Інтуїція мені підказує, що незабаром сюди зайде пан Віктор, та у притаманному йому стилі розставить крапки над "І". Я ж маю честь відкланятися.

0
6 АТО   (10.04.2016 19:54)
Треба перепоховати з усіма військовими почестями, ні в якому разі не ставити Пам'ятник Героям України там, довкола гадюшники, пияків купаол лш

0
4 НАРОДНИЙ прокурор   (10.04.2016 19:00)
Закид щодо кремля не зрозумілий... Кому він адресований та що шановний Адмін мав на думці коли писав, що для когось кремль є істиною???

0
5 Admin   (10.04.2016 19:16)
Відповідь я написав саме до Вашого поста. Отже й адресовано саме Вам.

Мене здивувало Ваше ідолопоклонство перед Кpeмлeм. Адже Ви вважаєте , що відмежувавшись від Кpeмля , можна чинити беззаконня. Таким чином Ви вважаєте Кpeмль єдиною беззаперечною істиною . Навіть не зважаючи на існування інших беззаперечних істин , які безумовно існують в світі.

0
2 НАРОДНИЙ прокурор   (10.04.2016 18:21)
В історії з похованням воїнів Радянської армії необхідно поставити крапку. Тобто в цивілізований спосіб, з дотриманням всіх християнських звичаїв, перепоховати їх на міському цвинтарі. А щоб не було спекуляцій, прийняти рішення про встановлення на цьому місці памятника Героям, які загинули за Незалежність України у всіх війнах, включаючи теперішню війну проти російського агресора. Та встановити памятну стеллу з іменами всіх Героїв, вихідців з Турківщини. І не треба нам боятися, що це не сподобається комусь, бо вже ніхто не буде оглядуватися на Кремль, як це було в 2012 році.

0
3 Admin   (10.04.2016 18:46)
Шкода , що для Вас ще дотепер Кремль є беззаперечною істиною , на яку щоразу треба оглядатися sad

Хоча раціональне зерно у вашій пропозиції ,безсумнівно, є.

Однак , ключовим , все ж , залишається слово ЦИВІЛІЗОВАНО

0
1 Брєд сивої кобили   (10.04.2016 16:33)
Та то примітивні люди. Вони ж закони в очі не бачили. Закон України "Про декомунізацію" ніяк не стосується об'єктів які є пам'яткою культурної спадщини. Придурки сіли на свому так званому збіговиську і тіпа прийняли таке рішення. При тому шо в тому ГавнО майдан є депутати міськради які б могли й самі внести на розгляд сесії це питання. Але півень не забуває піарити як волю так і майданутих (бо там вже давно нема щирих майданівців які проливали кров за майбутнє держави). Баран ще має совість підписуватись "за дорученням громадськості". Хами. Яка громадськість вам доручила висловлювати свої піар-рішення від її імені? Скільки людей у списиках вашої організації є із району (а не міста) і скільки їх бере участь у вашому збіговиську яке виназиваєте зборами....

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.