П'ятниця, 23.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Квітень » 13 » СПІШІМО САДИТИ ЛІС.
13.04.2016 (17:33)

   СПІШІМО САДИТИ ЛІС.
«Коли я слухаю, як шумить молодий ліс, посаджений моїми руками, то усвідомлюю, що клімат трішечки і в моїй владі, і якщо через тисячу років людина буде щасливою, то в цьому, в якійсь мірі, буду винен і я»
(А.П.Чехов).

Коли людина голодна – їй потрібне поле. Вона вирубує, викорчовує й випалює ліси, і вікові дерева вмить перетворюються на попіл. «Та приходить день, коли ти розумієш – тобі потрібні дерева. Будувати будинок, палити вогнище, ховатися від спеки. І ти саджаєш ліс. День за днем, рік за роком. Знаючи, що при твоєму житті ліс не підніметься. У тебе є мета, але ти її ніколи не досягнеш. Ти можеш думати лишень про тих, хто прийде за тобою. Стаєш одним цілим з усім світом, з минулим і майбутнім» – письменник-фантаст, С.В.Лук’яненко.

Напевно вже стає доброю традицією, долучатися громаді міста та громадським організаціям до посадок лісу турківськими лісництвами. Ось і минулого тижня, а саме 05.04.2016р., директором ДП «Турківське лісове господарство» м.Турки, Барабашом Василем Михайловичем, була організована посадка лісу на «Співочому полі». До цієї важливої справи долучилися учні ЗОШ – І-ІІІ ступеню №1 (більше 25-ть учнів), під чуйним керівництвом педагогів, Гвоздінського Олександра Омеляновича та Мурис Наталії Афанасіївни.

Здається, що цього року відбувається якийсь бум з посадок лісу. Але ні, – це тільки поверхневий погляд пересічного жителя району. Виявляється, що учні згаданої школи разом з педагогами часто приймають участь в посадках лісу. Ними висаджений ліс біля с.Явора, на Жовтневій – більше півтора тисячі саджанців. Учні садили дерева на алеї Небесної сотні, а також закладали парк «Тризуб» на «Співочому полі». Про їхню невтомну працю ми можемо довідатися на сторінках районної газети «Бойківщина». Приймають участь у посадках лісу інші школи міста, а також Турківський ліцей.

Коли ми, активісти ГО «майдан Турківщини», прибули на місце посадки, тут вже були і директор Турківського лісгоспу п.В.М.Барабаш, і чотирнадцять майстрів лісу, і головний лісничий, а також п’ять лісничих. Не забарилися й працівники Турківської районної ради разом з головою районної ради, п. Володимиром Омеляновичем Лозюком. Як завжди, перед початком роботи, інструктаж: як садити саджанці, якої глибини повинні бути для них ямки, яка відстань між деревцями й т.д..

.

Після чого дружно взялися до роботи. Учні разом з педагогами пішли поновлювати парк «Тризуб», а всі інші зайнялися захисною смугою вздовж траси Турка – Львів. Як зазначив Василь Михайлович, минулого року тут також висаджували саджанці, але вже ввечері палії-травники підпалили суху траву й більшість саджанців згоріла. Тож тепер знову поновлювали лісосмугу. Вирубували кущі, залишаючи молоді берізки. В окремому місці контрольовано спалювали хмиз та засохлі деревця.

.
.

Поєднуючи приємне з корисним, аби праця не була тільки фізичною, а й інтелектуальною, ми з великою цікавістю слухали лекцію від лісничого Вовчанського лісництва, п. Богдана Степановича Петренка. В ній йшлося і про методи посадки різних порід дерев, і про вирощування саджанців у теплицях, і про хвороби карпатських дерев, а також про труднощі лісничого на цьому поприщі. Після такої лекції глибше розумієш проблеми лісу та проблеми людей, котрі тут працюють.

.

Цей день видався багатим на контрасти. В той час, коли в одному кінці міста люди садили ліс, в іншому місці місцеві лісогуби його рубали. Так 05.04.2016 р., на ділянці Турківського ДЛГ в урочищі Звіринець (Ями), неподалік від міського водозабору, була виявлена самовільна рубка лісу.

Порушників зупинив директор ДЛГП «Галсільліс», М.В.Повханич. З його слів, п’ятеро осіб намагалися вивезти кругляк із лісу, зеленим, тентованим автомобілем УАЗ, з причепом без номерних знаків. Зловлені на гарячому, правопорушники покинули причіп з деревиною та втекли в напрямку с.Мельничне. На місце події Михайло Васильович викликав поліцію, представників ГО «Майдан Турківщини», та лісників Турківського ДЛГ. Поліцейські зафіксували правопорушення і відбуксирували причіп до відділення поліції. Самовільно вирубаний ліс передали працівникам Турківського ДЛГ. Сподіваємося, що дане правопорушення, здійснене в білий день і при свідках, буде розкрито. Справа взята під громадський контроль.

.

На завершення, хочеться згадати слова письменника, класика російської літератури, К.Г.Паустовського: «Природа буде впливати на нас зі всією своєю силою тільки тоді, коли ми внесемо до відчуття її й своє людське начало, коли наш душевний стан, наша любов, наша радість чи печаль прийдуть у повну відповідність з природою, коли вже неможливо буде відокремити свіжість ранку від сяйва люблячих очей і мірний шум лісу від роздумів про прожите життя».

Віктор Саварин. м.Турка.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 734 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.