Четвер, 22.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2016 » Квітень » 16 » У Зарваниці представили перший примірник Щоденника о. Василя Поточняка
16.04.2016 (09:00)  

   У Зарваниці представили перший примірник Щоденника о. Василя Поточняка

У Марійському духовному центрі Зарваниця відбулося представлення сигнального примірника Щоденника о. Василя Поточняка, в якому він описував переживання своєї хвороби перед смертю. Упорядник Щоденника і автор вступної промови - настоятель Свято-Іванівської лаври Студійського уставу УГКЦ ієромонах Юстин Бойко, один з найближчих приятелів о. Василя Поточняка.

Отець Юстин розповів, що назва Щоденника - "З дороги зцілення", оскільки протягом своєї хвороби о. Василь сповіщав близьких людей про свій стан і перебіг лікування смс, які завжди завершувалися словами: "З дороги зцілення".

"Коли минулого року ми проводжали в останню путь отця Василя, ми оголосили, що він залишив по собі Щоденник. Це був особливий Щоденник, в якому він описував свої пережиття і історію своєї хвороби. У Щоденнику він сам пояснює, навіщо він це робить: "А ще мені майнула думка почати вести Щоденник, напряму пов'язаний з моєю хворобою. Враховуючи те, що чимало осіб дуже драматично переживають онко, хочу описувати свої пережиття, може комусь це допоможе", - зазначив о. Юстин.

Священик розповів, що видання складається з двох частин. Перша - історична, в якій о. Василь розповідає, як все розпочалося, як він переживав свою хворобу, хто його підтримував і які думки у нього з'являлися. Друга частина - це фрази, які запам'яталися о. Василю Поточняку після читання Святого Письма і різної духовної літератури, зокрема кількатомного видання "Богочоловік" відомої італійської містички Марії Вальторти і Листа Апостола Якова про терпіння і як його слід переносити.

Також у Щоденнику містяться спогади людей, які відіграли особливу роль у його житті і, зокрема, під час пережиття його важкої хвороби, - Блаженнішого Любомира (Гузара), Голови ПМВ Владики Йосифа (Міляна), о. Василя Говери, Олеся Городецького, Марії Матіос, Павла Дворського.

Отець Юстин зазначив, що офіційна презентація Щоденника запланована у Києві у травні-червні. Про дату і місце презентації буде повідомлено згодом.

Разом з презентацією Щоденника відбудеться презентація Фонду ім. Василя Поточняка, згідно з його заповітом, для допомоги онкохворим місіонерам і священикам, на який о. Василь присвятив усі кошти, які залишилися.

Придбати Щоденник можна буде одразу після його презентації у Києві. Одночасно з Україною видання поступить у продаж на парафії в Італії. Деталі буде повідомлено згодом.

Перлини мудрості отця Василя Поточняка.

Духовний тестамент отця Василя Поточняка.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 604 | Додав: Today | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.