Вівторок, 20.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Квітень » 22 » ЗУСТРІЧ ІЗ ЄВГЕНОМ ЧОЛІЄМ
22.04.2016 (11:35)

   ЗУСТРІЧ ІЗ ЄВГЕНОМ ЧОЛІЄМ

Минулого тижня я отримав запрошення прибути на зустріч у «Львівську політехніку», при якій функціонує Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, з президентом Світового Конгресу українців Євгеном Чолієм. До нас він приїхав із канадського Монреаля, щоб отримати з рук ректора «Львівської політехніки» професора Юрія Бобала диплом Doktor Hororis Causa.

Під час зустрічі в офісі Міжнародного інституту, який очолює доцент Ірина Ключковська, я мав бесіду з Євгеном Чолієм. На її завершення, вручив п.Євгену запрошення і програму Шостих Всесвітніх бойківських фестин, які мають відбутися у нас на Турківщині у 2017 році. Я попросив поважного гостя увійти до складу Організаційного комітету, на рівні уряду України, а також донести до світової спільноти українства інформацію про проведення фольклорного заходу. Приємно, що Євген Чолій дав згоду на участь у фестинах й пообіцяв сприяння у їх проведенні.

Після зустрічі у вузькому колі, громадськість Львова, викладацький склад та студентство вузу, а також 5 народних депутатів Верховної Ради України, мали відкриту зустріч з канадським гостем у великому залі «Політехніки», який був заповнений вщерть.

З цікавою докторською промовою виступив Євген Чолій. Він розказав про стратегію Світового Конгресу українців в умовах анексії Криму, російської агресії на Сході України. За останні роки п. Євген відвідав 33 країни світу. І де б не був, всюди наголошував, що Україна сьогодні не лише боронить свою незалежність, а й захищає європейські цінності та стримує просування агресора до Європи.

Під час перерви я мав зустріч й з ректором «Львівської політехніки», деякими депутатами Верховної Ради України, керівниками громадських організацій та відомими людьми Львова, яких я також запросив на Шості Бойківські фестини.

Петро КОСАЧЕВИЧ, голова МГО «Світовий Конгрес Бойків» і Координаційного центру фестин, Заслужений працівник культури України.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 344 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.