Середа, 21.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Квітень » 25 » У Смільниці відреставрують давній цвинтар та дзвіницю
25.04.2016 (09:10)

   У Смільниці відреставрують давній цвинтар та дзвіницю

З нагоди 65-ї річниці примусового виселення населення 1951 року розпочато реставрацію території церкви с. Смільниця

Згідно з угодою, підписаною у Москві 15 лютого 1951 року, Народна Республіка Польща і СРСР обмінялись ділянками державних територій площею по 480 км².

Угода ґрунтувалась «на принципі взаємного обміну кілометр на кілометр», в результаті якого Польща отримувала ділянку у Дрогобицькій області, передаючи Радянському Союзу рівну за розміром ділянку у Люблінському воєводстві. Однією з умов обміну було виселення місцевого населення.

Після ратифікації угоди 26 травня Сеймом Польської Республіки та Верховною Радою СРСР 31 травня 1951 року, було проведено роботи з демаркації кордону, передачі і прийому майна на обмінюваних ділянках територій, відселено 7 167 сімей чисельністю 32 066 чоловік з колишньої радянської території. 25 жовтня прикордонні війська СРСР були відведені на новий кордон.

З нагоди 65-ї річниці примусового виселення населення, з метою збереження історичної пам’яті, усвідомлення відповідальності поколінь за історичне минуле та формування свідомості у нинішніх поколінь про вшанування жертв тоталітарних режимів, повагу та турботу про них керівництвом відділу прикордонної служби «Смільниця» ініційовано відновлення та благоустрій території, де знаходиться цвинтар, дзвіниця та залишки зруйнованої церкви, посвяченої Стрітенню Господньому, колишнього села Смільниця.

..

Дана територія знаходиться навпроти адміністративних будівель впс «Смільниця», Терлівської сільської ради, Старосамбірського району. Активну участь у цій справі приймають ректор Українського Католицького Університету о. д-р Богдан Прах, голова Старосамбірської районної ради Терлецька Т.І., голова Терлівської сільської ради Рудавський М.І., директор ТОВ «Еко-Оптіма» Козицький М.З., архітектор Роман Сулик та інші.

Сергій Шестопал , ФБ

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 511 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.