Субота, 24.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Квітень » 25 » В селі Нижня Яблунька обвалилася стеля приміщення основної школи.(відео)
25.04.2016 (21:36)

   В селі Нижня Яблунька обвалилася стеля приміщення основної школи.(відео)

В селі Нижня Яблунька Турківського району Львівської області обвалилася стеля приміщення основної школи, в якій навчається 284 учні (1-9 класи), збудованої в 50-их роках з старих дерев’яних конструкцій (старого сараю-корівника).

За висновками компетентної комісії будівля знаходиться в аварійному стані, що загрожує життю дітей та вчителів. Було вже декілька випадків, коли в класних приміщеннях провалювалася стеля.

Це одна з шкіл району з найбільшою кількістю учнів. Навчання проводиться у дві зміни з 8:00 ранку до 19:30. У підготовчий клас кожного року зараховується 20-30 учнів. В селі відсутній дитячий садок.

Вікна в класах не відкриваються, бо згнили, підлога провалюється і замінюється по декілька разів протягом навчального року, штукатурка обсипається. Опалення – пічне, яке потребує ремонту та заміни печей. Аварійне приміщення є загрозою життю учнів та вчителів. В школі відсутні актовий та спортивний зали.

А тепер, через незавершене будівництво, яке розпочато у 2009 році і триває вже 7 років, немає спортивної площадки і шкільного подвір’я, де проводилися всі шкільні лінійки. Будівництво декілька разів то припинялося, то відновлювалося. З січня 2013 року було припинено будівельні роботи.

Після обстеження обласною та районною комісіями з надзвичайних ситуацій діючих приміщень ЗОШ І-ІІ ступенів у с. Нижня Яблунька Турківського району Львівської області питання продовження будівництва нової школи зрушило з місця. І на протязі 2013 року та 2014 року добудовано третій корпус. Надалі будівництво припинилося.

Після звернення батьківської громадськості села до голови Львівської ОДА п. Синютки О.М. у жовтні 2015 року, були виділені кошти для продовження будівництва школи.

21.01.2016 року начальник управління капітального будівництва Львівської ОДА Іванова Катерина у своєму звіті повідомила про те, що у 2015 році було відновлено будівельні роботи школи в с. Нижня Яблунька Турківського району Львівської області і за належного фінансування будівництво можна буде завершити у 2016 році. (http://loda.gov.ua/news?id=19940)

24.03.2016 року відбулося чергове засідання регіональної комісії з попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів, які реалізуватимуться на Львівщині за кошти Державного фонду регіонального розвитку. (http://loda.gov.ua/news?id=20761).

На розгляд було винесено питання завершення будівництва ЗОШ І-ІІІ ступенів на 360 місць у с .Нижня Яблунька Турківського району Львівської області (№004850-ЛВ 2016 ) з обсягом фінансування з Державного фонду регіонального розвитку – 25834,6 тис. грн.; з місцевих бюджетів – 2870,5 тис. грн.; загалом – 28705,1 тис. грн. (http://loda.gov.ua/news?id=20761)

За висновком комісії проект не пройшов регіонального відбору. (Анотація проекту http://dfrr.minregion.gov.ua/Project-annotation?PROJT=4850)

На даний час в будівлі діючої школи, перед якою ведеться будівництво нової школи, постійно відбувається зсув ґрунту, через що почав руйнуватися цоколь старої будівлі (відстань від фасаду старої будівлі школи до котловану нової будівлі від 0,5 до 3 метрів).

Стан готовності новобудови школи по об’єму внутрішніх будівельних робіт становить близько 80%. (На даний час утеплено та облаштовано фасад та дах школи, викладено плитку на підлогах та санвузлах, проведено сантехнічні та електротехнічні роботи, стіни готові до фарбування.)


З понеділка, 04.04.16р.по 8.04.16р. батьки учнів Нижньояблунського НВК не пускали своїх дітей до школи , оскільки не було вирішено питання завершення будівництва нової школи. Проте, після візиту до школи, голови Турківської райдержадміністрації О.М.Лабецького, зав.районним відділом освіти Гошівської Н.М., начальника департаменту освіти Львівської ОДА Небожук О.І. та запевнення ними, що будівництво школи не припиниться, батьки з 11.04.2016 р. все ж таки пустили дітей до школи. Однак, 21.04.2016 р. в класі, де навчаються 7-Б та 5-Б класи (у дві зміни) стався обвал стелі. На щастя учні в цей час перебували на уроці трудового навчання у класі , переобладнаному під майстерню.

Батьки занепокоєні і бояться відправляти дітей до школи, оскільки така ситуація може статися і в інших класних кімнатах. Якщо не вирішиться питання будівництва школи, то громада села змушена буде вдатися до чергової акції громадської непокори, а саме не пускати дітей на навчання цього разу на невизначений термін.

http://turka.net.ua/Проблеми будівництва школи в селі Нижня Яблунька вже неодноразово висвітлювалися на сторінках нашого сайту :

Як Синютка і Небожук добудовують школу у Нижній Яблунці

Олег Синютка відвідав Турківський район: оглянув будівництво школи та дороги

НИЖНЬОЯБЛУНСЬКУ ШКОЛУ ВІДКРИЮТЬ НАСТУПНОГО РОКУ

Рясні дощі залили фундамент недобудованої Нижньояблуньської школи.

Не пустили дітей до школи

ШКОЛУ У ЯБЛУНЬЦІ ЗАВЕРШУВАТИМУТЬ ЗА ВІДКОРЕГОВАНИМ ПРОЕКТОМ

Василь Горбаль закликав Ігора Пукшина допомогти рідній школі в Нижній Яблуньці.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 796 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (26.04.2016 06:21)
А тепер до статті додайте, будь ласка, кілька фото будинків яблінських бізнесменів, депутатів, чиновників. Чи чути було колись, аби у них обвалювалася стеля, їхав ґрунт, стояла вода в підвалі, на стінах з’являлися тріщини та пліснява? Чому державне розвалюється і руйнується, а приватне будується? Ви заглядали бодай хоч раз до Конституції і цікавилися тим, що там написано? От коли почнете жити за людськими законами, а не за приватними, то і школа буде в порядку, і дорога в селі буде, і робота в селі буде. Ну, а для цього потрібно почати з того, аби не купувати собі злидні за крок ковбаси на виборах.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.