Вівторок, 20.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Квітень » 27 » БУДУТЬ КОШТИ - ПРОДОВЖАТЬ РОБОТИ
27.04.2016 (10:04)

   БУДУТЬ КОШТИ - ПРОДОВЖАТЬ РОБОТИ

У колишньому приміщенні терапевтичного відділення Турківської КЦРЛ буде розміщуватися стаціонарне відділення з паліативною та хоспісною опікою для тимчасового або постійного проживання одиноких та непрацездатних громадян. Там зможуть проживати одинокі, немічні, похилого віку, люди, яким потрібен цілодобовий догляд. Є й такі, що мають невиліковну хворобу, але їм не можна постійно перебувати в лікарні. Вони також можуть проживати у такому відділенні. Або ж одинокі особи, яких на старість спіткала біда - наприклад, пожежа знищила майно, і вони не в силі його уже відбудувати. Будинок для пристарілих дасть їм захисток.

Є люди, які на зиму потрапили у скрутну ситуацію, вони там також можуть пережити морози та хуртовини. Усі особи, які проживатимуть у відділенні з паліативною і хоспісною опікою, перебуватимуть на повному державному утриманні: 75 відсотків їхньої пенсії піде на стаціонарне утримання у відділенні, 25%, згідно закону, - людина може використати на власті потреби. Багато скептиків кажуть:«А воно нам, то відділення, потрібне?» Відповідь дає директор Турківського територіального центру, який має безпосереднє відношення до такого соціального закладу, Володимир Данчишак.

- Візьмемо для прикладу наших сусідів - старосамбірчан. Вони під цю справу вже облаштовують друге приміщення. Перше уже переповнене людьми й , до речі, вони також, як і ми, переживали, чи буде наповнюваність. Такий заклад невдовзі відкриють у Мшанці, - розпочав розмову Володимир Іванович. - Хто не стикається з цим питанням, думає, що нам в районі такого не потрібно. Приміром, приходить старенька одинока людина і просить : «Влаштуйте мене в будинок-інтернат». Ми їй пропонуємо Львів (це найближче) або Підбуж. Вона зі сльозами на очах відмовляється від такої пропозиції: «До Львова не піду бо це для мене далеко». Повертається і ні з чим йде з кабінету Я думаю, і навіть переконаний, що такий будинок в районі потрібен.

- Там уже розпочато якісь ремонтні роботи?

- Робимо одне крило приміщення: перший і другий поверхи - на 25-30 ліжкомісць. Слід сказати, що минулого року багато часу забрала паперова тяганина - виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення експертизи. Потім оголосили тендер, зробили конкурсні торги, визначили підрядника. До речі, тендер виграла фірма приватного підприємця Михайла Кріля. Все це було оплачено за кошти місцевого бюджету. Провели тендер і восени 201 5-го, в листопаді, уже розпочали роботи. На даний час освоєно коштів в сумі 238 тис. грн. В основному зроблено демонтаж непотрібних конструкцій, залито стяжку на двох поверхах. В усьому будівельники мають дотримуватись державних норм і стандартів. Там, всередині приміщення, не може бути пластику не може бути десятимісної палати, а одно-, дво- і в крайньому випадку - тримісні палати, в кожній з яких - санвузол, душова, туалет, умивальник . Слід сказати, що будівля ця, хоч і стара, але досить міцна і ще довго може послужити людям. Головне привести до ладу фасад, щоби було нормальне перекриття, були ринви, аби стіни не руйнувалися після дощу

- Що плануєте зробити в поточному році?

- Закладено кошти на співфінансування з місцевого бюджету написана відповідна програма - виконання робіт на суму більше 2, 5 млн. грн. Наразі її не відкинули. Але скільки коштів нам виділять із державного бюджету цього року, не знаємо. Може надійти половина, а може бути й уся сума. Будуть кошти - продовжимо роботи. Головне, що розпочали цю справу а закінчити мусимо.

Розмовляла Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" №17,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 514 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.