Понеділок, 21.08.2017 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Квітень » 27 » Вічній конфлікт між перевізником та пасажиром
27.04.2016 (11:05)

   Вічній конфлікт між перевізником та пасажиром

Якось один відомий професор вирішив відпочити на березі великого озера. Сидячи в тіні крислатого дерева, він насолоджувався літнім пейзажем. Недалеко від берега на човні пропливав місцевий перевізник. Професор попросив його, аби той повозив його по озеру на своєму човні. Добродій погодився. Коли відпливли вже доволі далеко від берега, професор запитав перевізника:
- Шановний, чи знаєте Ви історію?
- Ні!
- Що ж, вважайте, чверть Вашого життя пропала намарне. А чи знаєте Ви астрономію?
- Ні.
- Ну, то дві чверті Вашого життя втрачено. А може Ви знаєте філософію?
- Та ні.
- Тоді Ви змарнували три чверті свого життя.

Зненацька здійнялася шалена буря. Човен посеред озера гойдало на хвилях, немов горіхову шкарлупку. Перевізник, намагаючись перекричати завивання вітру, запитав професора:
- Пане професоре, а чи вмієте Ви плавати?
- Ні, - відповів професор.
- То вважайте, що ціле Ваше життя втрачене... (Притча)

Є дуже багато різних шляхів, часто надзвичайно гарних та привабливих, які ведуть людину до Вічності. Але дорога життя -одна-єдина. Це Божа дорога, йдучи якою людина знайде на ній різні духовні скарби. Одним з таких скарбів є повага до свого ближнього. В світлі нашої статті - це взаємоповага між перевізником та пасажиром. Як зазначив великий древній мислитель і філософ Китаю, Конфуцій (Кун - цзи): «Поважати кожну людину як самого себе, і поступати з нею, як ми бажаємо, щоб і з нами так поступали - вище за це немає нічого».

Якщо ми заглянемо в історію людства, то побачимо, що стосунки між перевізником, а ще раніше - носильником та пасажиром сягають ранньої зорі людства, коли людина ще не навчилася приручати диких тварин, та не винайшла колесо, але вже встигла розділити суспільство на багатих і бідних.

В общинах, де статус вождя чи жреця сягав божественної персоніфікації, з’являлися величні храми та будівлі, з влаштованими в них високими сидіннями-тронами, на яких сиділи божественні персони, повеліваючи натовпом. Пересувалися вони також над натовпом, сидячи на тронах, прикріплених до двох довгих жердин, які носили носильники.

З часом, коли божественність верховного вождя та жреця помалу сходила на нижчі ранги чиновників, з’являються паланкіни, свого роду маленькі каюти з кріслом всередині, прикріплені до двох жердин. А ще пізніше паланкіни почали використовуватися як засіб міського транспорту. Коли винайшли колесо та приручили диких тварин, з’являються карети. І вже з винаходом, кілька століть тому, двигуна, вулиці міста заполонили машини.

Паралельно з розвитком транспорту, розвивалися й відносини між перевізником та пасажиром, де перевізник в погоні за прибутками, намагався створити для пасажира максимальний комфорт, демонструючи й свої моральні якості. Там, де це було відсутнє - виникали постійні конфлікти. Аби убезпечити себе від подібних конфліктів, стосунки між перевізником та пасажиром «одягнулись» в закон, який регламентував поведінку як одних так і інших, чим досягався відносний спокій під час руху.

Там, де зберігається повага до людини та закону там, практично, між перевізником та пасажиром не виникає ніяких конфліктів. Пунктуальність, чистота, комфорт, поведінка - це далеко не всі якості того, хто взявся перевозити людей в міському чи міжміському транспорті.

На жаль, далеко на всі дотримуються такого зразка. Останнім часом дедалі частіше чути нарікання громади нашого району на низьку якість обслуговування населення з боку ПП «Тур-Авто», яке знаходиться під керівництвом п. В.Ф.Кметика. Ці питання неодноразово порушувалися громадянами як на загальних зборах ГО «Майдан Тур-ківщини», так і на розширених зустрічах громадськості з керівниками міста, району та області.

Громадою було акцентовано увагу на тому, що водії даного підприємства не дотримуються чіткого графіка перевезень пасажирів; не звертають уваги на санітарний стан салону транспортних засобів; проявляють грубу, а подеколи й хамську поведінку до пасажирів; нехтують законами про пільговий проїзд різних категорій населення, а особливо, що являється сьогодні недопустимим, відносно військовослужбовців та учасників бойових дій в зоні АТО; відсутність квитків за проїзд, що породжує корупційні схеми; куріння водія в салоні; діалог з пасажирами підчас руху й т.д.. Все це разом взяте створює негативний образ турківського перевізника.

З цього приводу, на загальних зборах ГО «Майдан Турківщини» було прийнято звернення до керівника ПП «Тур-Авто» В.Ф.Кметика з наступними вимогами:

1. Чітко дотримуватись графіка перевезень пасажирів.

2. Інформувати пасажирів про графіки перевезень шляхом їх встановлення на всіх зупинках м.Турка.

3. Забезпечити належний санітарний стан в салонах маршрутних автобусів, а саме: проводити вологе прибирання під час стоянки на кінцевих станціях, в тому числі у м.Львів, а також щотижнево здійснювати прання чохлів на сидіння і підголовників.

4. Зобов’язати водіїв маршрутних автобусів проводити перевезення за встановленим маршрутом, незалежно від кількості пасажирів.

5. Встановити штрафи, або іншого виду покарання, для водіїв за куріння під час руху та звучання російського шансону та попси в салоні маршрутних автобусів. Інформацію про це вивішувати в салоні разом із номерами телефонів, за якими можуть звернутися пасажири.

6. Забезпечити зі сторони водіїв ввічливе обслуговування та безкоштовний проїзд військовослужбовцям - учасникам бойових дій в зоні АТО та іншим пільговим категоріям населення.

Віриться, що ці вимоги будуть доведені до всіх водіїв маршрутних автобусів з метою їх повного виконання.

Було б неправильно завершити статтю, не нагадавши й самим пасажирам про їхню поведінку в пасажирському транспорті, на яку нарікають і самі водії: вимагання зупинки в забороненому місці; рейвахи в салоні; зверхнє ставлення до водія як свого раба; розпивання в салоні алкогольних напоїв; недотримання санітарних норм, коли пасажир заходить в салон весь в багнюці, та ще й норовить впхати на сидіння свої торби, обліплені багном; сумнівна якість доріг і т.д., - ми не боги, і водії зовсім не наші носильники.

Як зазначив радянський письменник Олексій Пєшков (Максим Горький - 1868-1936): «Поважайте один одного, не забуваючи про те, що в кожній людині захована мудра сила будівничого, якій потрібно лишень дати волю, аби вона розвилася та розквітла» тоді життя наше не буде прожито намарно.

ГО «Майдан Турківщини».

Газета "Бойківщина" №17,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 466 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

УВАГА ! 3 1 квітня 2017р вводиться премодерація коментарів неавторизованих відвідувачів. Ваш коментар буде опублікований після схвалення модератором ! Деталі читайте тут...

Им'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *: Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.