Субота, 24.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2016 » Квітень » 27 » «Батьківщина» вимагає заборонити вирубку Карпатських лісів
27.04.2016 (04:58)  

   «Батьківщина» вимагає заборонити вирубку Карпатських лісів

Фракція «Батьківщина» у Львівській обласній раді пропонує прийняти звернення від львівських обласних депутатів до Кабінету міністрів України щодо введення мораторію на вирубку лісів у Карпатах на 25 років.

Про це нашому сайту повідомили у прес-службі Турківської районної організації партії.

«Неконтрольована вирубка лісів та експорт української деревини для України стали серйозною проблемою. Традиційно від вирубки потерпають ліси в українських Карпатах. Упродовж останнього часу внаслідок складної соціально-економічної ситуації та паралельного послаблення контролю з боку органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, незаконні вирубки у нашому краї набули повсякденного та масового характеру. За даними правоохоронних органів, лише на Львівщині за останні 3 роки розпочато 440 кримінальних проваджень за фактами незаконних рубок та знищення лісових насаджень, сума збитків в яких сягнула майже 20 мільйонів гривень», - заявив на сесії Леонід Цибуля, секретар постійної депутатської комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації.

У «Батьківщині» наголошують, що здебільшого деревину не постачають на українські підприємства для подальшої її обробки, а перенаправляють на експорт, як необроблену сировину. Таким чином, зупиняються сотні переробних підприємств, ліквідовуються тисячі робочих місць.

Україна недоотримує значні суми прибутку та перетворюється на сировинну базу для інших держав. Також зростає ризик екологічних катастроф (повені, зсуви грунтів).

З метою збереження корисних властивостей лісів та забезпечення запобігання проявам згубних наслідків природних явищ в Україні, фракція «ВО «Батьківщина» у Львівській обласній раді пропонує ввести мораторій на вирубку Карпатських лісів терміном на 25 років для природного їх відновлення, а також забезпечити систематичне проведення моніторингу, для оцінки і прогнозу динаміки кількісного і якісного стану відновлення лісового покриву.

При введенні мораторію, працівники лісогосподарських підприємств, зайнятих рубкою і переробкою деревини, зможуть бути задіяні в лісорозведенні і лісовідновленні, вважають у фракції.

«Також пропонуємо правоохоронним органам зупиняти усі, без винятку, вантажні транспортні засоби, що здійснюють перевезення необробленої деревини, та проводити детальну перевірку документів щодо її походження», -наголосив депутат.

Теги:  вирубка лісу

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 787 | Додав: Today | Теги: вирубка лісу | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1
1 Victor   (27.04.2016 07:33)
Я дивуюся нашим людям, котрі вивозять ліс панам за кордон як сировину за демпінговими (заниженими) цінами, а самі купують меблі з пресованого картону по завищеній ціні, як з натурального дерева. Люди, відкрийте очі і не купуйте пресовані меблі за великі гроші. Вартість таких меблів – копійки. Вони не довговічні в експлуатації і екологічно брудні. Напхають хату пресованим картоном, а потім думають, звідки взялися хвороби. Капут.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.