Неділя, 21.01.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Квітень » 27 » Іван Круц: «Була просто ідея та велике бажання змінити умови життя, своє і оточуючих.»
27.04.2016 (10:54)  

   Іван Круц: «Була просто ідея та велике бажання змінити умови життя, своє і оточуючих.»
Невеселі спогади громадського активіста Івана Круца про організований ним разом з однодумцями в 2008 р навчальний семінар "Екологічна ситуація та проблема вирубки лісів у Карпатському регіоні: політичні перспективи"

"8 років тому прекрасно розумів сьогоднішні екологічні проблеми нашого краю. Прагнучи змінити ситуацію і організували семінар, запросили світових лідерів у лісокористуванні - шведів. Перейнялися ситуацією щиро, зробили від душі - відповідний отримали результат, шведи були вражені високим науковим рівнем, піднятим спектром проблем та дієвими механізмами їх вирішення. Підсумковий меморандум українському уряду був переданий представниками уряду Швеції.

Взагалі за той та наступний рік встигли дуже багато зробити для рідного краю. Провели два міжнародні рок-фестивалі, Всеукраїнський фестиваль україномовного КВК "кубок Карпат", багато просвітницьких заходів, публічні трансляції спортивних подій, взяли участь у різних семінарах, конференціях.

Навчальний семінар "Екологічна ситуація та проблема вирубки лісів у Карпатському регіоні: політичні перспективи" відбувся в мотелі "Чертур" с.Явора Турківського району 17 листопада 2008 р.

Все робили на голому ентузіазмі, не для піару, два прості хлопці - без посад, регалій, знайомств, кураторів... Була просто ідея та велике бажання змінити умови життя, своє і оточуючих. Вірили, що роблячи добру справу, знайдемо однодумців та підтримку громади.

... В результаті отримали шість місяців нервотрьопки з районним МВС за надуманою статтею - "шахрайство".

На порозі був прихід проФФесора, суспільству все пофіг, владі - "та дійсно щось засильно діти розійшлися". Вони всі розуміли - зараз треба "мутити воду" та "косити бабло". А тут два ідейних дітваки з своїм баченням розвитку регіону, прагненням відійти від сировинного придатку, змінити регіон з "темного краю забитого дошками" на інвестиційно та туристично привабливий. Це ж треба думати як "мутити касу" по-новому, та й просто "братві впадло напрягатися".

Ми не були готові до такого розвитку подій. Подумали, та якщо нікому не треба, що ж, живіть так... Одним словом - програли... але не здалися.

Історія завжди повторюється - що ж, людоньки, може хоч зараз будемо разом по одну сторону барикад ?"

Іван Круц , ФБ

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 667 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 5
0
5 Victor   (28.04.2016 15:46)
«А Ви яку барикаду мали на увазі?»

Саме цю барикаду я й маю на увазі. Але тут хочу дещо розширити питання про барикаду, злодіїв по обидва її боки та звичайну оману. Буду говорити з позиції християнського аскетизму, аби читачеві стало зрозуміліше. Природа людини складається з духа, душі та плоті. Взаємовідносини цих складових дуже складні, оскільки вони розгармонійовані гріхом (крім духу). Людина, знаходячись на будь якій з трьох цих позицій, знаходиться одночасно як між барикадами, так і по обидва боки барикад. Дух, як еталон, вказує як жити. Душа, будучи вражена гріхом, тягнеться більше до тіла, обкрадаючи себе в духовних силах. Тіло, нав’язуючи душі свою страсть, сковує її пориви і обкрадає, знесилюючи свої нервові енергії. Дух, як революціонер, волає про волю та преображення. Людина це відчуває і силується наслідувати духу. Вона робить перший крок назустріч небу. Це чистий порив, духовний. Але впирається в дві барикади: душі і тіла. Для того, аби їх здолати, потрібна відповідна прикладна мораль, знання і й т.д., а ще для цього потрібна поміч Божа, благодать, яка подається через дух. Бог подає благодать постійно, але людина не годна і не знає як себе з нею поєднати і дістати сили. І тут починається основне, що називається духовною оманою, духовним злодійством. Духом вона проповідує святість, а живе за гріховними відправленнями душі і тіла. Це називається шизофренією, розколотою, роздвоєною свідомістю, акторством. Слухаючи актора і не звертаючи уваги на спосіб його життя, народ ставить його при владі. Актор при владі ніколи не втілить владу як служіння народу. Він просто стає деспотом, закручуючи довкола себе народ, втягуючи його в свій образ мислення, як чорна діра у космосі всмоктує в себе космічну матерію. Народ опиняється по обидва боки барикад так, як це відбувається в голові їхнього очільника. Він негоден реалізувати високі ідеї, бо їх не годен реалізувати і той, кого вони обрали собі в поводирі. Лицемірство після революції, найганебніше людське заняття, яким активно займаються ті, хто не здолав барикади у своїй голові (природі). Звідси розчарування як акт депресії, зневіра та ще більша моральна деградація. Духовні закони ще ніхто не обдурив і ще ніхто не обікрав Бога. Єдиний шлях вперед – знання, діяльна віра, жертовне служіння й любов, а не криваве акторство, яке віками тупцює на місці. Про все це можна прочитати в Біблії, Корані, Ведах, філософії, тай сама історія щоразу навчає нас того самого. Та ми, як нерозумні діти, в черговий раз намагаємося видумати щось своє, аби не скористатися тисячолітнім багажем знань, відштовхнутися від нього, і зробити крок вперед.

0
4 Іван Круц   (28.04.2016 12:50)
Для чого громадити барикади, якщо по обидві сторони барикад одні й ті самі злодії?

На своїй дорозі до істини був оранжевим любим друзьом, майданутим, дебільним атошником. Ставав неадекватом для вчорашніх соратників через власне ставлення до грошей і посад. Але завжди можу скласти іспит власною совістю. Зрозумів - єдина справжня барикада в наших головах: між добром і злом, світлом і темрявою, правдою і кривдою, знаннями і невіглаством. А Ви яку барикаду мали на увазі?

0
3 Іван Круц   (28.04.2016 09:53)
До адміна: пропустив: "Єдина барикада в нашій голові, між" далі по тексту

0
2 Admin   (28.04.2016 07:14)
,,, революційна ідея виявилася непідйомною для нашої моралі ...

Шкода ... але це, мабуть,так sad

0
1 Victor   (28.04.2016 06:58)
«…може хоч зараз будемо разом по одну сторону барикад?»

Якось ми приїхали в с.Лімна, підтримати людей, котрі вимагали від «санітарів» припинити «санітарні» рубки. Там зібралися люди, котрі приймали участь в Революції Гідності. Зайшла мова про створення національного парку, або заказника, чи чогось такого, ради збереження лісу. Люди зчинили лемент через те, що вони втратять можливість валити ліс для себе. Говорити тут щось про майданівську Гідність, вже не було ніякого змісту. Для чого громадити барикади, якщо по обидві сторони барикад одні й ті самі злодії? Це що, кулачні бої на Масляницю, аби показати народну удаль? Чи може революційна ідея виявилася непідйомною для нашої моралі? Таке дуже часто буває: не тільки в державі, а й в Церкві. Ніби правильні слова, гасла, заповіді; ніби і чуда правильні; ніби і в жертву принесені герої – а життя так і не складається. Що це? Нездатність людської природи до досконалості, преображення, чи просто акторство, аби приховати небажання до руху вперед? А може ніякого руху вперед і не буває, а так, просто, ходження по колу, або то вперед, то назад, як у нервового курця? Історія показує, що не тільки ми ходимо по колу – ходить все людство. Тільки одні ходять ситі й одягнені, а ніші від голоду ледь ноги переставляють. Мільярди людей полягло у війнах, революціях та різних конфліктах ради того, аби поділити загальну стайню на сектори-держави. В цій стайні вони бредуть по колу кожен у своєму секторі зі своїм клунком. Що там у клунку? В маленької купки – гроші, а всі інші несуть свої воші. Вони готові померти ради того, аби і в їхньому клунку були гроші. Та помираючи, вони втрачають і мрію про гроші і самі воші. Це, друзі, мамона – спосіб життя ради земних благ. Він не дає людині покинути стайню з її віковічним смородом, вийти й вдихнути свіжого повітря, побачити небо і Божу красу, побачити істину. За своє життя я бачив купу людей, котрі впадають в тваринний страх перед знаннями, перед істиною, зате ці люди готові були помирати за свої маєтки, обдурювати та красти, аби жити у вічній омані. Історія дає черговий шанс вийти на свіже повітря. Вибір за нами.

Им'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *: Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.