Понеділок, 21.08.2017 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Травень » 1 » На Турківщині ініціюють створення національного парку «Бойківщина»
01.05.2016 (20:05)

   На Турківщині ініціюють створення національного парку «Бойківщина»

На нараді, яку провели голова Турківської РДА Львівської області Олександр Лабецький та його заступник Юрій Лило, обговорено перспективу створення на Турківщині національного природного парку «Бойківщина».

Учасники наради підтримали таку ідею. Водночас, вирішили до 27 травня на територіях відповідних сільських рад провести громадські слухання щодо створення на їхніх землях та їх включення до складу національного парку «Бойківщина».

Зокрема, мова йде про включення до складу парку як наявних об’єктів природно-заповідного фонду, так і нові території орієнтовною площею 15 тисяч гектарів. У тому числі – ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Пікуй» (найвища в межах області вершина Карпат висотою 1406 метрів над рівнем моря), загальнозоологічного заказника «Либохорівський» та регіонального ландшафтного парку «Надсянський», який є складовою першого в світі міжнародного українсько-польсько-словацького резервату біосфери «Східні Карпати», пам’ятки природи – «Витік річки Дністер» та заказника «Розлуч».

За словами керівника Турківщини Олександра Лабецького, мета створення проектованого національного природного парку – збереження, відтворення і раціональне використання ландшафтів західної частини Українських Карпат з типовими та їх унікальними природними комплексами, що мають важливе природоохоронне, екологічне, естетичне, освітнє та рекреаційне значення.

На думку ініціаторів створення національного парку,  він неодмінно сприятиме збереженню етнокультурної спадщини бойків та передачі її наступним поколінням горян.

zik.ua

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 398 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (01.05.2016 20:39)
Нарешті! Дай Бог втілити цю ідею. Учасникам наради многая літа!

Засадити гори лісом, провести файні дороги та туристичні маршрути, а ще відновити дерев’яну храмову архітектуру: не так, як це зробили горе-реставратори, оббили вагонкою, бляхою і т.д., а покрити все ґонтою, чекати туристів і займатися сервісом. Звідси і розвиток сільського господарства, ремесл, й т.д.. Відкрити зо два прикордонні переходи, аби люди могли мати якусь копійчину від дрібної торгівлі. Налагодити культурні та економічні зв’язки з прикордонними містами Польщі. Дати можливість кільком європейським панам тут відкрити якісь невеликі підприємства, санаторії і що ще треба хлопові. Живи, працюй, насолоджуйся життям, народжуй дітей, окультурюй свої населенні пункти, молися і дякуй Богу.


УВАГА ! 3 1 квітня 2017р вводиться премодерація коментарів неавторизованих відвідувачів. Ваш коментар буде опублікований після схвалення модератором ! Деталі читайте тут...

Им'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *: Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.