Субота, 24.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2016 » Травень » 4 » ВЕЛИКОДНІЙ ДАРУНОК ДЛЯ БОЙКІВ
04.05.2016 (11:40)  

   ВЕЛИКОДНІЙ ДАРУНОК ДЛЯ БОЙКІВ

А й справді, що може бути кращого для кожної української душі, як нагода довідатися про свої родинні корені, про те, звідки ми і хто наші пращури, чиїх батьків ми діти. Таку нагоду для кожного вихідця з Бойківщини подарував наш відомий краянин, уродженець с. Бітлі - Микола Михайлик.

У Вербну неділю у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулась багатолюдна презентація його книги «Від Трипілля - до Беськіду». Символічно, що згадану працю, обсягом майже 700 сторінок, видано у релігійному видавництві «Покрова» власником та директором якого є наш земляк, уродженець с. Гусне Володимир Громик.

На презентацію до Львова зійшлось чималеньке турківське земляцтво. А компанію їм склали поважні вихідці з інших куточків Бойківщини. Серед них - відомий український науковець, уродженець Сколівщини, директор інституту народознавства НАН України, академік Степан Павлюк. У своєму вступному слові Степан Петрович побажав авторові книги наснаги і бути сівачем тих добрих бойківських звичаїв та обрядів, котрі стали б окрасою всієї України.

Модератором свята був голова Товариства «Турківщина» у Львові, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук Йосип Богдан. На його переконання, книга «Від Трипілля - до Беськіду» матиме значно ширшу «географію» та зацікавлення і стане потрібною у шкільних та сільських бібліотеках не лише на Турківщині, але й усієї України.

На презентацію книги з’їхалось чимало односельців пана Михайлика, родина. Окрасою свята стали голоси трембіт, які подарували присутнім жителі Бітлі - родинного села автора книги. Не бракувало у залі і фахівців видавничої галузі - колишні працівники видавництва «Каменяр», сучасний видавець і перекладач Іван Матковський - уродженець с. Матків, технічний редактор книги-уродинниці Ріта Довбуш, котра у своєму виступі відзначила дуже відповідальний підхід автора до написання цієї форматної праці.

З частиною тиражу книги пан Михайлик вирушає у прифронтовий Харків до сина. Тема війни на Донбасі не оминула її змісту, адже українські землі захищає від нападу російських поневолювачів чимало вихідців з Бойківщини. Бо одна в нас матір-Батьківщина: Україна -від Трипілля - до Беськіду, від Сяну - до Дону...

Володимир КАРПАТСЬКИЙ.

На світлині: автор книги Микола Михайлик та його незабутня праця.

P.S. Презентація книга Миколи Михайлика «Від Трипілля - до Беськіду» відбудеться і в Турці, у приміщенні культурно-мистецького центру «Україна», 22 травня, о 15.00 год.

Газета "Бойківщина" №18,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 864 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1
1 wolodia   (22.04.2016 19:21)
Презентація попереднього варіанту книги відбулась  ‎10‎ ‎квітня‎ ‎2016‎ р в бібліотеці-філіалі с.Нижнє.


Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.