Четвер, 22.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Травень » 4 » ПОДВИГ ЛІКВІДАТОРІВ-ЧОРНОБИЛЬЦІВ НЕОЦІНЕННИЙ
04.05.2016 (11:14)

   ПОДВИГ ЛІКВІДАТОРІВ-ЧОРНОБИЛЬЦІВ НЕОЦІНЕННИЙ
Вони врятували світ від екологічної катастрофи

Минуло 30 років з часу найбільшої техногенної катастрофи світу, пов’язаної з мирним атомом. 26 квітня по всій Україні відбулися поминальні заходи, на яких громадськість вшановувала героїв, котрі в ті далекі роки, ризикуючи власним здоров’ям та життям, стали в двобій зі смертоносною радіацією й вийшли переможцями. Хоча й сьогодні в тих, хто ще живий, болять рани, в їхні душі набатом б’є Чорнобиль.

На високому організаційному рівні вшановували героїв-чорно-бильців і на Турківщині.

Біля Статуї Божої Матері священики УГКЦ о. Мар’ян, УПЦ КП о. Михаїл та УАПЦ о. Микола відслужили панахиду. Затим вони освятили пам’ятний знак, споруджений на подвір’ї пожежно-рятувального підрозділу.

Після того, як голова РДА Олександр Ла-бецький та міський голова Геннадій Когут зняли біле простирадло, священнослужителі скропили його свяченою водою. Зворушливою був виступ Олександра Мироновича, який з вдячністю порівняв героїв-чорнобильців з тими, хто відстоював нашу незалежність на Майдані, хто сьогодні захищає священні українські рубежі від російських окупантів. А також подякував присутнім ліквідаторам за героїзм і висловив упевненість, що їхній подвиг буде належно оцінений нашою державою та світовою спільнотою. Адже врятувати від ядерного монстра вдалося не лише українську землю, а й усю Європу.

Великої похвали заслуговує робота Мар’яни Крайняковець, завідувача сектору з обслуговування постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та сімейної політики, яка запропонувала зреалізувати цей хороший проект у нашому районі. З часу його задуму та остаточної реалізації пройшов лише місяць. Виступаючи на урочистій академії вже в мистецькому центрі «Україна», п. Мар’яна дякувала за допомогу у втіленні проекту голові Турківської райдержадміністрації Олександру Лабецькому, голові районної ради Володимиру Лозюку, начальнику управління соцзахисту населення РДА Миколі Гуту, заступникові керівника апарату - начальнику організаційного відділу РДА Богдану Москалю, начальнику сектору взаємодії з правоохоронними органами та мобілізаційної роботи РДА Володимиру Багану, міському голові Геннадію Когуту, його заступнику Ростиславу Набокову, начальнику Турківського сектору ГУ МНСУ у Львівській області Світлані Мірошкіній, начальнику Турківського РЕМу Дмитру Цикаляку, начальнику фінансового управління РДА Володимиру Юсиповичу, начальнику Турківського ДЕД Миколі Яворському, директору професійного ліцею Ярославу Юричку, а також Богдану Лоцку, Ростиславу Шулику, Володимиру Голичу, Сергію Кириленку, Ігорю Матвіїву, Руслану Шияну, Стефанії Хацьор, Миколі Кольгановичу, Олегу та Євгену Яворським, Лесі Білинській, Сергію Сіданичу, Завадівському сільському голові Мар’яну Сакалю, керівникам ДП «Боринське лісове господарство» Михайлу Ільницькому та Віталію Земану, працівникам пожежно-рятувальної служби Івану Тисовському, Миколі Руричу, Миколі Марчишаку та маленькій дівчинці Ніці, яка допомагала садити квіти.

Після виступу на урочистій академії міського голови Геннадія Когута, який також високо оцінив подвиг героїв-чорнобильців, голова РДА вручив п. Мар’яні подяку, а згодом іще 42 ліквідаторам, та 14 нагород сім’ям тих, хто не дожив до наших днів. Хвилюючий був і виступ дружини майора пожежної служби Ігоря Шевчука - Ганни Шевчук. Вона дякувала друзям-побратимам чоловіка за допомогу, особливо ту, що надають після його смерті, й закликала владу більше уваги приділяти чорнобильцям, адже з кожним роком їх стає все менше і менше.

За дорученням головного управління з надзвичайних ситуацій у Львівській області, начальник Турківського сектору Світлана Мірошкіна вручила полковнику внутрішньої служби у відставці Ігорю Рипецькому грошову премію.

Цікавою була й виставка малюнків учнів шкіл району на чорнобильську тематику та виставка книг, присвячена цій трагічній даті. На відмінно справилися й ведучі заходу Надія Донець, Віра Вархол, Анна Ференц.

На завершення не можу не згадати й зауваження, висловлені героями-чорнобильцями щодо надто низької явки жителів міста на цей захід. А ще для них дивно, чому не було представників військкомату. Адже близько 80 відсотків ліквідаторів - це люди мобілізовані.

Схвально сприйняли присутні в залі вірш нашого колеги-журналіста Володимира Бабича, який також не з чуток знає, що таке біль Чорнобиля.

Скільки нас передчасно пішло?!
Скільки вдів через це появилось?!
Скільки шрамів на серце лягло?!
Скільки діток малих не родилось?!
Біль і сум у Чорнобильській зоні тепер.
Вітер вовком по пустищах виє.
Хто поміряв від Прип’яті крок,
Куди стронцій і радій завіяв?
Все тут стало як мертве тепер:
Поле, ліс і річки. А ще техніки море...
Запитайте в чорнобильців, - хто ще не вмер,
-Хто сповна вже поміряв їх горе?..
Тридцять промайнуло вже літ,
Як на карті з’явилася пустка...
А в чорнобильців море проблем,
І на серці все рана б’є згустком!!!

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №18,2016


26.04.2016

25 квітня в культурному центрі «Україна» відбувся захід зі вшанування пам`яті 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

У ньому взяли участь: голова Турківської райдержадміністрації Олександр Лабецький, заступник голови райдержадміністрації Юрій Лило, Турківський міський голова Геннадій Когут , ліквідатори, рятувальники, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, а також мешканці міста.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять та поіменно згадали земляків, які ціною свого життя рятували світ від атомного лиха.

Перед присутніми очільники влади висловили свою подяку та шану. Головою райдержадміністрації Олександром Лабецьким ліквідаторам та двом вдовам було вручено грамоти та подяки.

Турківська РДАУ районі відбувся молебень за загиблими на ЧАЕС

Сьогодні, 26 квітня, біля скульптури Божої Матері відбувся молебень за загиблими на Чорнобильській АЕС.

У молебені взяли участь ліквідатори, представники органів місцевої влади, духовенство, рятувальники, а також мешканці та гості райцентру.

.У місті Турка відбулася церемонія відкриття пам’ятного знаку ліквідаторам наслідків аварії.

Сьогодні, 26 квітня, у рамках урочистих заходів із вшанування 30-ої річниці з дня аварії на Чорнобильській АЕС у місті Турка відбулася церемонія відкриття пам’ятного знаку ліквідаторам наслідків аварії.

Урочисте відкриття відбулося на території державної рятувальної пожежної частини за участі керівників району, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, працівників управлінь відділів, структурних підрозділів РДА та громадськості міста.

В ході заходу перед присутніми виступив голова райдержадміністрації Олександр Лабецький. «26 квітня 2016 року минає 30 років з моменту страшної техногенної катастрофи, що сталася на Чорнобильській АЕС. Її масштаби могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва учасників ліквідації наслідків аварії. Ризикуючи своїм життям і здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації. Сьогодні ми вшановуємо всіх, хто дав нам можливість радіти кожному дню життя. Низький вам уклін за героїзм і мужність під час ліквідації аварії на ЧАЕС», – зазначив очільник району, звертаючись до чорнобильців та всіх присутніх.

.

Право відкрити пам’ятний знак було надано голові Турківської райдержадміністрації Олександру Лабецькому та голові Турківської міської ради Геннадію Когуту.

Присутні вшанували хвилиною мовчання тих хто загинув та помер від наслідків аварії.

Обряд освячення пам’ятника провели настоятелі релігійних конфесій Турківщини.

По завершенню учасники заходу віддали пошану загиблим та поклали квіти до щойно відкритого пам’ятного знаку.

Турківська РДАДо роковин Чорнобиля

Відзначаючи 30-річчя Чорнобильської катастрофи бібліотеки Турківщини всіма форматами і методами бібліотечної роботи, надаватимуть якнайповнішу інформацію про події Чорнобиля, причини і масштаби аварії, про героїзм людей під час ліквідації наслідків.

З метою належного вшанування цієї події в бібліотеках організовані книжкові виставки «Чорнобиль: події та уроки», «Чорнобиль біль України» «Чорнобиль – трагедія століття» та інші. Година – спомин «Чорнобиль не має минулого часу» та огляди літератури «Гіркий присмак полину», « Попіл Чорнобиль в наших серцях» відбулись в багатьох бібліотеках філіях.

Відео та онлайн перегляди під назвами «Чорнобиль зона відчуження», «Той тривожний квітень 86 – го», «Чорнобильська скорбота пам’яті людської» продемонстрували бібліотеки в яких є інтернет ресурси, а саме ЦРБ, ЦДБ, філії смт. Бориня, В. Висоцьке.

Бібліотеки системи і надалі проводитимуть відповідну роботу з цієї тематики, щоб ця страшна біда ніколи не повторилась, бо прийдешні покоління мусять знати і пам’ятати про найжахливішу катастрофу людства, і винести з неї уроки відповідальності за своє майбутнє , адже Чорнобильська катастрофа незрима й невідчутна, здатна діяти протягом тисячоліть.

Турківська РДА

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 660 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.