Неділя, 21.01.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Травень » 4 » Правила благоустрою м. Турка (проект). Частина 2.(гл8-гл15)
04.05.2016 (13:30)  

   Правила благоустрою м. Турка (проект). Частина 2.(гл8-гл15)

8. Вимоги до утримання доріг та споруд на них

8.1. Загальні положення:

8.1.1. Ремонт і утримання доріг та споруд на них повинні виконуватися відповідно до вимог Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених нормативно-правовими документами, вказаними у додатку № 4.

8.1.2. Експлуатаційне утримання – комплекс заходів щодо технічного нагляду за утриманням міських вулиць, доріг та споруд на них.

8.1.3. Види робіт з поточного ремонту та експлуатаційного утримання, терміни їх виконання, склад і обсяги по кожній вулиці, дорозі та окремій дорожній споруді встановлюються відповідно до класифікації робіт з ремонту і утримання та з врахуванням результатів обстежень і оцінки їхнього фактичного стану.

8.1.4. Роботи з експлуатаційного утримання вулиць, доріг і дорожніх споруд включають технічний нагляд за ними для своєчасного виявлення та усунення дефектів, забезпечення роботи елементів вулиць і споруд в різні періоди року, утримання їх в експлуатаційному стані згідно з Державним стандартом України (ДСТУ 3587-97) та технічних правил ремонту і утримання міських вулиць і доріг (КТМ 204 України 01-94).

8.1.5. Якість дорожнього покриття повинна відповідати вимогам Державних будівельних норм (ДБН В.2.3-5-2001 “Вулиці та дороги населених пунктів“).

8.1.6. Аварійні роботи на інженерних мережах повинні виконуватись тільки при наявності дозволу щодо тимчасового порушення благоустрою території у зв’язку з виконанням відповідних робіт, який видає виконавчий комітет міської ради, та відповідно до вимог Державних будівельних норм. Після завершення таких робіт здійснюється ущільнення грунту та відновлення дорожніх покриттів.

8.2. Зимове утримання доріг та споруд на них:

8.2.1. Зимове утримання передбачає виконання робіт, що поділяються на три групи: снігоочищення, видалення снігу та сколення криги, ліквідація ожеледиці та ковзання.

8.2.2. Залежно від температури повітря щільність посипання дорожнього покриття під час оброблення технологічними матеріалами повинна відповідати встановленим нормам.

8.2.3. Сніг та сколотий лід підгортають або укладають у вал для того, щоб потім навантажити до самоскидів і вивезти на місця, визначені розпорядженням міського голови.

8.2.4. Покриття доріг обробляють піскосоляною сумішшю.. Оброблення необхідно повторювати через 2-3 години, якщо зберігається льодова плівка.

8.2.5. Обледеніння, що утворились внаслідок аварійних або планових робіт на інженерних мережах, ліквідовує власник мереж.

8.2.6. Сніг з тротуарів та внутрішньоквартальних проїздів слід прибирати вручну без застосування хімічних реагентів.

8.2.7. Тротуари та внутрішньоквартальні проїзди необхідно обробляти піском.

8.2.8. Взимку, у суху погоду, коли на дорожніх покриттях відсутні снігово-льодові відкладення, можливе їх підмітання.

8.3. Технічні засоби регулювання дорожнього руху (знаки дорожні та загальні технічні умови):

8.3.1. Правила застосування та розміщення дорожніх знаків повинні відповідати вимогам Державного стандарту України та іншим нормативно-правовим документам, вказаним у додатку № 4.

8.3.2. Технічні засоби регулювання дорожнього руху, що не внесені до загальноміської дислокації, підлягають демонтажу з подальшим їх збереженням виконавцями демонтажу до прийняття остаточного рішення щодо власності відповідно до законодавства України.

8.3.3. Балансоутримувачі технічних засобів регулювання дорожнього руху та металоконструкцій на автостоянках, автозаправних станціях та інших місцях, пов’язаних з паркуванням транспортних засобів, несуть відповідальність за належний технічний стан технічнічних засобів регулювання дорожнього руху (очищення, фарбування металоконструкцій та заміну пошкоджених дорожніх знаків).

8.3.4. Забороняється встановлення дорожніх знаків, розміщення рекламних інформаційних носіїв та іншої сторонньої інформації на конструкціях технічних засобів регулювання дорожнього руху без погодження з балансоутримувачем та без внесення до загальноміської дислокації.

8.3.5. Балансоутримувач забезпечує своєчасне технічне обслуговування і утримання у належному стані технічних засобів регулювання дорожнього руху, при цьому металоконструкції та кріплення технічнічних засобів регулювання дорожнього руху виготовляються з матеріалів, захищених від корозії.

8.3.6. У разі пошкодження технічних засобів регулювання дорожнім рухом внаслідок дорожньо-транспортної пригоди для забезпечення подальшої організації та безпеки дорожнього руху відновлення зруйнованого засобу здійснюється за кошти власника транспортного засобу, з вини якого скоєно наїзд.

8.3.7. Роботи із усунення пошкоджених технічних засобів регулювання дорожнього руху проводяться з огородженням місць проведення робіт, облаштованих відповідними дорожніми знаками та освітленням у нічний час доби.

8.3.8. Балансоутримувач здійснює профілактичні заходи із обслуговування технічних засобів регулювання дорожнього руху відповідно до затвердженого графіка.

8.3.9. Балансоутримувач виконує будівельні, ремонтні, аварійні, монтажні роботи, пов’язані з утриманням технічних засобів регулювання дорожнього руху на вулично-шляховій мережі міста:

8.3.9.1. Встановлення консолей та стійок, розтяжок.

8.3.9.2. Прокладання та підключення до електропостачання кабельних мереж.

8.3.9.3. Монтаж та демонтаж дорожніх знаків.

8.3.9.4. Будівництво пристроїв примусового зниження швидкості дорожньо-транспортної техніки.

8.3.9.5. Встановлення дорожніх знаків індивідуального проектування, табло зі змінною інформацією, керованих дорожніх знаків та камер відеоспостереження за дорожнім рухом без ордеру на виконання робіт.

8.3.10. Балансоутримувач утримує консолі, стояки, розтяжки, кронштейни у задовільному технічному та санітарному стані.

8.3.11. Вивезення пошкоджених консолей, стояків, інших металоконструкцій та пристроїв примусового зниження швидкості, що можуть призвести до травмування людей, балансоутримувач проводить негайно.

8.3.12. Елементи примусового зниження швидкості повинні бути виготовлені з активного, нетоксичного, нерадіоактивного, негорючого, пружного матеріалу з підвищеними фізико-механічними властивостями, що забезпечують цілісність конструкції під час наїзду на них вантажного автомобіля.

8.3.13. Елементи примусового зниження швидкості повинні бути стійкі до корозії, паливно-мастильних матеріалів, вологостійкі і витримувати температурні коливання від -40°С до +50°С.

8.4.14. При проведенні дорожніх робіт у місцях встановлення пристроїв примусового зниження швидкості (ППЗШ)необхідно завчасно письмово повідомляти балансоутримувача.

8.4. Дорожні огородження. При виконанні на дорогах робіт, пов’язаних з розриттям, огородження ділянки повинно відповідати вимогам Державного стандарту України, вказаному у додатку № 4.

9. Вимоги до утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою загального використання (міських лісів, парків, скверів, бульварів, рекреаційних зон тощо)

9.1. Охорона зелених насаджень м.Турка - це система адміністративно-правових, організаційно-господарських, архітектурно-планувальних і агротехнічних заходів, спрямованих на збереження, відновлення або поліпшення виконання зеленими насадженнями відповідних функцій.

9.2. Утримання зелених насаджень здійснюється згідно з чинними нормативно-правовими документами, вказаними у додатку № 4.

9.3. Утримання об’єктів зеленого господарства містить: догляд за деревами і чагарниками, за газонами, квітниками, садовими доріжками, за садовим обладнанням; інвентаризацію зелених насаджень; охорону зелених насаджень від шкідників та хворіб; охорону природної фауни.

9.4. Під час здійснення будь-якої діяльності охороні та відновленню підлягають всі зелені насадження у межах міста, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, мостів і шляхопроводів. Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об’єктах благоустрою, а також знесення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів міського бюджету м.Турка, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду – за рахунок коштів їх власників або орендарів.

9.5. Інвентаризація та облік зелених насаджень здійснюються відповідно до Інструкції з технічної інвентаризації зелених насаджень у містах та селах міського типу України, затвердженої уповноваженим органом. Складається їх реєстр за видовим складом та віком.

9.6. Місця висадки зелених насаджень визначаються за погодженням з уповноваженими органами.

9.7. Під час проведення будь-яких робіт на земельній ділянці, на якій залишились зелені насадження, необхідно огороджувати дерева на території будівництва, копати канави глибші 1 м для прокладання підземних інженерних мереж і фундаментів, на відстані не менше 2 м від дерева та 1,5 м від чагарника; не допускати засипання грунтом чагарників та стовбурів дерев; зберігати верхній родючий шар грунту на всій території забудови, організовувати його зняття, складування та подальше використання під час висадження зелених насаджень.

9.8. У разі неможливості збереження зелених насаджень на ділянках, відведених під будівництво чи виконання інших робіт, замовник після завершення робіт зобов’язаний висадити зелені насадження своїми силами та за власні кошти або до початку будівельних робіт укласти угоду зі спеціалізованою організацією на виконання всіх робіт з пересаджування і догляду за зеленими насадженнями до повного їх приживання, та у будь-якому разі компенсувати у встановленому порядку вартість зелених насаджень, що підлягають знищенню.

9.9. Розміщення тимчасових малих архітектурних форм: сезонних торговельних лотків, павільйонів, кіосків тощо, а також конструкцій тимчасових споруд до різних святкувань та масових заходів проводиться на дерев’яних помостах, щитах тощо.

9.10. Видалення (знесення), висадка, пересадження дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється у встановленому порядку відповідно до чинних нормативно-правових документів, вказаних у додатку № 4.

9.11. На території з зеленими насадженнями забороняється:

9.11.1. Виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого у встановленому порядку.

9.11.2. Самовільно влаштовувати городи, пошкоджувати дерева, кущі, квітники, газони.

9.11.3. Вивозити і звалювати відходи, сміття, траву, гілки, деревину, сніг, листя тощо.

9.11.4. Складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання.

9.11.5. Самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо.

9.11.6. Влаштовувати стоянки автомашин, зупинки пасажирського транспорту та паркувати автотранспортні засоби на газонах.

9.11.7. Влаштовувати ігри, розміщувати атракціони на газонах.

9.11.8. Спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки.

9.11.9. Підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння білизни, прикріплювати рекламні щити, електропроводи тощо, якщо вони можуть пошкодити дерево.

9.11.10. Добувати з дерев сік, смолу, наносити механічні пошкодження.

9.11.11. Зривати квіти, ламати гілки дерев.

9.11.12. Винищувати мурашники, ловити птахів і звірів.

9.11.13. Випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях.

9.11.14. Здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів.

9.12. Відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є:

9.12.1. На об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачі цих об’єктів.

9.12.2. На територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – ці установи, організації, підприємства.

9.12.3. На територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво – забудовники чи власники цих територій.

9.12.4. На безхазяйних територіях, пустирях – органи місцевого самоврядування.

9.12.5. На приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.

9.13. Особи, винні у знищенні або пошкодженні зелених насаджень чи інших об’єктів озеленення м.Турка ,притягаються до відповідальності згідно зі ст. ст. 152, 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення та відшкодовують шкоду у порядку, передбаченому чинними нормативно-правовими документами, вказаними у додатку № 4.

10. Дотримання тиші у громадських місцях у м.Турка

10.1. Ці Правила враховують вимоги законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму, вказаних у додатку № 4.

10.2. Вимоги, зазначені у пункті 10.1, обов’язкові для дотримання керівниками, уповноваженими посадовими особами підприємств, установ, організацій, а також громадянами на території міста. За порушення цих вимог передбачено відповідальність згідно зі ст.182 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

11. Проведення загальноміських заходів

Порядок проведення державних та недержавних загальноміських заходів:

11.1. Для проведення масових заходів державного значення відповідні виконавчі органи міської ради готують проект розпорядження міського голови.

11.2. Для проведення масових заходів місцевого значення їх організатори подають письмове повідомлення на ім’я міського голови. У повідомленні зазначається мета, форма, місце проведення заходу, маршрут проходження, час його початку та закінчення, передбачувана кількість учасників, прізвище, ім’я, по батькові організаторів, місце їх проживання, номер контактного телефону, дата подачі повідомлення, необхідність (чи відсутність такої) використання звукопідсилюючої апаратури та відповідальні за дотримання громадського порядку.

11.3. До проведення масових заходів Правила зобов’язують організаторів укладати угоду з комунальними підприємствами щодо забезпечення прибирання місця його проведення та вивезення сміття, забезпечення допоміжними засобами (збірно-розбірні подіуми, настили тощо) для збереження зелених насаджень (у тому числі газонів, квітників) від витоптування та пошкодження (крім малолюдних, короткочасних масових заходів, проведення яких гарантує Конституція України та інші чинні нормативно-правові документи, вказані у додатку № 4.

11.4. Організатори заходів відповідають за дотримання учасниками масових заходів цих Правил, збереження зелених насаджень, приміщень, споруд, будівель, устаткування, меблів, інвентаря та іншого майна у місцях проведення масових заходів.

11.5. За організацію підготовки до проведення масових заходів відповідає заявлений представник організатора, його присутність на місці проведення заходів є обов’язковою під час підготовки та їх проведення. Представники організатора масових заходів повинні мати відповідні посвідчення, завірені печаткою.

11.6. Масові заходи необхідно завершувати до 24.00 год.

11.7. На місцях проведення масових заходів забороняється самочинне встановлення малих архітектурних форм (кіосків, лотків, навісів, палаток та засобів зовнішньої реклами – рекламних тумб, будь-яких стендів, щитів, панно, екранів, наклейок тощо).

11.8. Контроль за дотриманням організаторами та учасниками загальноміських заходів вимог цих Правил здійснюють визначені посадові особи Турківської міської ради з повноваженнями.

11.9. У випадку якщо масові заходи проводяться за ініціативи, організатором чи співорганізатором яких є Турківська міська рада можливе підключення апаратури та іншого обладнання до мереж електро-, водопостачання, водовідведення адміністративного будинку міської ради та безоплатне використання енергоносіїв. Підключення проводиться на підставі розпорядження міського голови.

12. Розміщення та утримання малих архітектурних форм

12.1. Правовою підставою для встановлення малих архітектурних форм (надалі – МАФ) для провадження підприємницької діяльності є нормативно-правові документи, вказані у додатку № 4.

12.2. Порядок розміщення та утримання МАФ для здійснення підприємницької та господарської діяльності:

12.2.1. Тимчасове розміщення та утримання МАФ для здійснення підприємницької діяльності у місцях, визначених для проведення загальноміських заходів, проводиться відповідно до нормативно-розпорядчих документів міської ради, в яких обов’язково передбачаються заходи щодо запобігання пошкодження об’єктів благоустрою, укладання угод на вивезення відходів, забезпечення контролю за організацією постійного прибирання закріплених і прилеглих територій, своєчасного вивезення вмісту контейнерів та урн для сміття, належного утримання громадських вбиралень (біотуалетів).

12.2.2. Біля кожної МАФ повинно бути зовнішнє штучне освітлення, а також безпосередньо біля неї – покриття вдосконаленого типу завширшки:

12.2.2.1. На всю довжину фасаду (незалежно від конструкції споруди) – 2 м.

12.2.2.2. З боку вітрини і службового входу – 1 м.

12.2.2.3. З боку входу для покупців – 1,5 м. У разі розміщення МАФ на відстані більш ніж 2 метри від тротуару до неї з тротуару повинна бути влаштована пішохідна доріжка завширшки 1,5 метра.

12.2.4. Біля стаціонарних МАФ (павільйонів, кіосків) власник повинен встановити урну для збирання твердих побутових відходів, а також забезпечити прибирання прилеглої території у межах 10 м.

12.2.5. Власники (балансоутримувачі) зобов’язані проводити (при необхідності, але не менше одного разу на рік) відновлення зовнішнього вигляду МАФ згідно з паспортом об’єкта.

12.2.6. Самочинно встановлені МАФи підлягають демонтажу без попереднього судового розгляду.
Демонтаж, перевезення та зберігання самочинно збудованих МАФ здійснює особа, яка самочинно встановила МАФ, за власні кошти або комунальне підприємство міської ради з подальшим відшкодуванням власниками витрат на демонтаж перевезення та зберігання самочинно збудованих МАФ їх власниками.
Якщо у процесі демонтажу не звернулися зацікавлені особи і не надали документи, що засвідчують право власності на МАФ, то МАФ демонтується і перевозиться на майданчик тимчасового зберігання і знаходиться там до прийняття остаточного рішення відповідно до законодавства України.

12.2.7. Забороняється розміщення МАФ в охоронних зонах інженерних мереж та на зелених насадженнях, у тому числі на газонах, квітниках тощо.

13. Розміщення та утримання засобів зовнішньої реклами, вивісок, інформаційних щитів

13.1. Загальні положення:

13.1.1. Розміщення та утримання зовнішньої реклами у м.Турка повинно відповідати чинним нормативно-правовим документам, вказаним у додатку № 4, а також чинному порядку, що затверджується розпорядчими документами Турківської міської ради. Рекламні засоби розміщуються відповідно до дозволу, який видається на підставі рішення виконавчого комітету Турківської міської ради.

13.1.2. Виданий у встановленому порядку дозвіл є підставою для розміщення конструкцій зовнішньої реклами та видачі уповноваженим органом ордера/дозволу на виконання робіт, пов’язаних з благоустроєм місця (розриттям грунту) при встановленні наземних рекламних засобів. Плата за видачу ордера не справляється. Власники (балансоутримувачі) визначених місць розміщення зовнішньої реклами зобов’язані видати ордери на проведення робіт, пов’язаних з розташуванням рекламних засобів, у п’ятиденний термін з дати звернення заявників при наявності дозволів на встановлення рекламних засобів.

13.2. Розміщення окремо стоячої конструкції зовнішньої реклами, розміщення реклами на опорах вуличного освітлення необхідно обов’язково погоджувати з власниками інженерних мереж.

13.3. Самочинно встановлені рекламні засоби, вивіски демонтує комунальне підприємство міської ради.

13.4. Витрати з проведення демонтажу самовільно встановлених рекламних конструкцій, вивісок, їх транспортування та зберігання відшкодовують їх власники:

13.4.1. За демонтаж та транспортування спеціальної конструкції – у розмірі фактичних витрат.

13.4.2. За зберігання спеціальної конструкції – у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожну добу зберігання.

13.5. Повернення рекламних конструкцій власникам здійснюється після оплати витрат з проведення демонтажу, транспортування та зберігання цих конструкцій.

13.6. На території міста повинні бути встановлені інформаційні щити, стенди, дошки тощо у визначених виконавчим комітетом місцях для безкоштовного розміщення оголошень, плакатів, афіш, газет тощо, які можна розклеювати виключно на цих щитах.
Утримання інформаційних щитів, стендів, дошок у належному технічному та естетичному стані здійснює комунальне підприємство.

13.7. Суб’єкту господарювання дозволяється на фасаді будівлі, споруди, у якій він здійснює підприємницьку діяльність, розмістити вивіску з найменуванням суб’єкта господарювання, виду його діяльності, часу роботи. Зміст інформації, розміщеної на вивісці, не може виходити за межі інформації, що може розміщуватись на вивісці у визначенні ч.6 ст.9 Закону України “Про рекламу “.

13.8. Світлові реклами і світлові вивіски повинні вмикатися з настанням темряви одночасно з вуличним освітленням.

14. Порядок отримання дозволів на порушення благоустрою, їх призупинення, продовження і закриття

Порядок отримання дозволів на тимчасове порушення благоустрою при виконанні робіт на територіях, що перебувають у міській комунальній власності:

14.1. Дозвіл на тимчасове порушення благоустрою при виконанні робіт видає виконавчий комітет міської ради.

14.2. Залежно від виду об’єктів, місця виконання робіт до листа замовника або виконавця робіт додаються основні матеріали дозвільної та проектної документації:

14.2.1. Для влаштування будівельного майданчика (при новому будівництві, реконструкції та капітальному ремонті, знесенні будинків і споруд, інженерній підготовці території тощо):

14.2.1.1. Документ на право власності або оренди будинку, споруди, земельної ділянки;

14.2.1.2. Дозвіл Державної інспекції архітектурно-будівельного контролю.

14.2.1.3. Будівельний генеральний план, погоджений у встановленому порядку.

14.2.1.4. Генеральний план благоустрою.

14.2.2. Для отримання дозволу на тимчасове порушення благоустрою при виконанні робіт з прокладання, реконструкції та планового ремонту інженерних мереж:

14.2.2.1. Ліцензія на право провадження будівельної діяльності.

14.2.2.2. Договір замовника з підрядною організацією.

14.2.2.3. Погоджена та затверджена у встановленому порядку проектно-кошторисна документація.

14.2.2.4. Договір з балансоутримувачем про виконання робіт з відновлення об’єктів благоустрою.

14.2.2.5. Графік виконання робіт.

14.2.3. Для отримання дозволу на тимчасове порушення благоустрою при виконанні робіт зі встановлення МАФ:

14.2.3.1. Договір на право тимчасового користування земельною ділянкою.

14.2.3.2. Розпорядчий документ Турківської міської ради на встановлення МАФ.

14.2.3.3. Погоджений проект МАФ.

14.2.3.4. Погодження інженерних служб.

14.2.4. Для отримання дозволу на тимчасове порушення благоустрою при виконанні робіт зі встановлення (монтажу) об’єктів наземної зовнішньої реклами:

14.2.4.1. Дозвіл на розміщення рекламного засобу.

14.2.5. Для отримання дозволу на тимчасове порушення благоустрою при виконанні робіт з влаштування автостоянок, майданчиків тимчасового паркування автотранспорту:

14.2.5.1. Документ на право землекористування.

14.2.5.2. Розпорядчий документ Турківської міської ради щодо тимчасового порушення благоустрою при виконанні робіт з влаштування автостоянок, майданчиків тимчасового паркування автотранспорту.

14.2.5.3. Проектна документація. При наявності у проектній документації споруд, для яких необхідно влаштування фундаментів (контрольно пропускні пункти, автомийки, станції технічного обслуговування автомобілів тощо), додатково надається дозвіл Державної інспекції архітектурно-будівельного контролю.

14.2.6. Для дозволу на тимчасове порушення благоустрою при виконанні робіт на перепланування приміщень з влаштуванням окремого входу з вулиці (як реконструкція):

14.2.6.1. Державний акт на право власності на земельну ділянку або договір оренди землі.

14.2.6.2. Згода власника на тимчасове порушення благоустрою при виконанні робіт на перепланування приміщень з влаштуванням окремого входу з вулиці (при необхідності).

14.2.6.3. Узгоджена проектна документація.

14.2.6.4. Відповідний розпорядчий документ Турківської міської ради щодо тимчасового порушення благоустрою при виконанні робіт на перепланування приміщень з влаштуванням окремого входу з вулиці.

14.2.7.5. Дозвіл Державної інспекції архітектурно-будівельного контролю.

14.2.8. Для отримання дозволу на тимчасове порушення благоустрою при виконанні робіт з влаштування дитячих та спортивних майданчиків, майданчиків відпочинку:

14.2.8.1. Погодження балансоутримувача (користувача) території.

14.2.8.2. Проектна документація, узгоджена у встановленому порядку.

14.2.9. Для отримання дозволу на тимчасове порушення благоустрою при виконанні робіт зі встановлення пересувних атракціонів:

14.2.10. Для отримання дозволу на тимчасове порушення благоустрою при виконанні робіт на встановлення постійних огорож:

14.2.10.1. Погоджений проект.

14.2.10.2. Документ на право землекористування або договір оренди із зазначенням меж земельної ділянки.

14.3. Після закінчення робіт організація (замовник або підрядник), яка виконувала роботи, повинна закрити дозвіл протягом 3-х днів. Закриття дозволу проводиться після перевірки на місці якості та обсягів відновлення благоустрою.

14.4. Дозвіл надається окремо на кожен об’єкт за умови відповідності наданої дозвільної та проектної документації законодавчим і нормативним вимогам.

14.5. Дозвіл видається на термін, передбачений угодою (контрактом) підряду, з врахуванням нормативної тривалості виконання робіт, визначеної на підставі БНіП 1.04.03.85 “Норми тривалості будівництва і заділів в будівництві підприємств, будинків і споруд“ у межах терміну дії дозволу Державної інспекції архітектурно-будівельного контролю, а також умов організацій, інтереси яких можуть зачіпатись під час виконання робіт.

14.6. При прокладанні інженерних мереж поза будівельним майданчиком видаються дозволи на тимчасове порушення благоустрою на кожну мережу, за винятком випадків, коли їх прокладання передбачено в одному технічному коридорі.

15. Порядок отримання дозволів на тимчасове порушення благоустрою при виконанні земельних робіт у разі виникнення аварії

15.1. Загальні положення:

15.1.1. У разі виникнення аварій на інженерних мережах чи спорудах власник або їх балансоутримувач зобов’язаний оформити акт про аварію та схему розриття і у цей же день поінформувати міську раду (телефонограмою) та балансоутримувача території, на якій відбулася аварія, і негайно вжити заходів щодо її ліквідації. На місце аварії обов’язково запрошуються представники організації, які мають суміжні з місцем аварії комунікації (явка безоплатна).

15.2.3. Після визначення обсягу пошкодження елементів благоустрою при ліквідації аварії виконавець робіт зобов’язаний надати балансоутримувачу копію договору з підрядною організацією або гарантійного листа на відновлення благоустрою у терміни:

15.1.3.1. На магістральних вулицях – до 1 доби.

15.1.3.2. В інших місцях – до 10 діб.

15.1.4. Якщо відновлення благоустрою здійснюється більше 10 днів, до власника мережі застосовуються штрафні санкції згідно з вимогами п.13 ст.10 та п.4 ст.42 Закону України “Про благоустрій населених пунктів“.

15.1.5. Дозвіл на виконання аварійних робіт переводиться у плановий з визначеним терміном виконання робіт.

15.1.6. Термін закриття дозволу на виконання аварійних робіт встановлюється до 3-х діб після закінчення робіт з ліквідації аварії з обов’язковим його поверненням. При цьому відповідальність за якість виконаних робіт та відновлення порушеного благоустрою протягом 2 років покладається на організацію – виконавця робіт.

15.1.7. Перед початком робіт власники інженерних мереж спільно з представниками міської ради складають акт обстеження території з метою визначення стану елементів благоустрою.

15.1.8. Всі елементи благоустрою, які знаходяться у межах охоронних зон інженерних мереж та заважають їх експлуатації, підлягають знесенню на вимогу відповідних експлуатуючих організацій за кошти підприємств або громадян, які їх самовільно встановили.

15.1.9. Після ліквідації аварії місце розриття передається організацією, яка проводила роботи з усунення пошкоджень, відповідному структурному підрозділу підприємства/власника мереж або іншому підприємству (організації), яке гарантує відновлення покриття.

15.1.10. При переведенні дозволу на аварійні роботи у дозвіл на планові роботи у зв’язку з виявленням значних обсягів пошкоджень інженерних мереж плановий дозвіл видається після надання проекту ремонтних робіт.

15.1.11. Дозвіл дійсний на вказані в ньому види робіт, об’єм і місце (адреса) виконання робіт. Роботи можуть виконуватись тільки організацією, на яку оформлено дозвіл. У разі зміни або ліквідації (призупинення діяльності) підрядної організації замовник зобов’язаний переоформити дозвіл на нового виконавця робіт.

15.1.12. При коригуванні проектних рішень (у бік зменшення обсягів робіт) вносяться відповідні зміни у виданий дозвіл за письмовим зверненням замовника (забудовника). При збільшенні обсягів робіт видається новий дозвіл.

15.1.13. Виконання робіт вважається самовільним, якщо дозвіл на виконання робіт не було завчасно продовжено.

15.2. Призупинення, погодження і закриття дозволів:

15.2.1. Дія дозволу може бути призупинена при:

15.2.1.1. Виконанні робіт з порушенням вимог затвердженої проектної документації, містобудівних, будівельних, санітарних норм і правил.

15.2.1.2. Виявленні фальсифікованих документів.

15.2.1.3. Виникненні під час виконання робіт загрози населенню та території.

15.2.1.4. Порушенні прав суміжних землекористувачів, а також захищених законодавством України інтересів фізичних та юридичних осіб.

15.2.1.5. Невиконанні термінів, зазначених у дозволі, відповідних приписів уповноважених органів та підпорядкованих їм структурних підрозділів.

15.2.2. У дозвіл, у разі його призупинення, вноситься відповідна відмітка про дату та причини призупинення. Відновлення дії дозволу здійснюється на підставі письмового звернення підрядної організації до виконавчого комітету міської ради з підтвердженням усунення порушень та гарантією дотримання порядку виконання робіт. Тимчасове призупинення дії дозволу (ордера) не є підставою до продовження (перенесення) терміну його дії.

15.2.3. Припинення (анулювання) дії дозволів застосовується у разі:

15.2.3.1. Виникнення непереборних при продовженні робіт загроз безпеці населенню та території.

15.2.3.2. Значних порушень затвердженої проектної документації, містобудівних, будівельних і санітарних норм та правил у частині забезпечення безпеки населення і територій, недотримання режиму охорони об’єктів культурної спадщини тощо.

15.2.3.3. Невиконання або несвоєчасного виконання приписів на усунення виявлених порушень під час призупинення дії дозволу.

15.2.3.4. Невиконання замовником (забудовником) обов’язків відповідно до угоди (контракту) на будівництво або рішень громадських слухань.

15.2.3.5. Виявлення порушень встановленого порядку оформлення дозволів, закінчення терміну дії дозвільної документації, на підставі якої видано дозвіл.

15.2.3.6. Значних порушеннях благоустрою під час будівництва, які створюють загрозу безпеки населення і території, порушують режим безперервного інженерного забезпечення, транспортного і комунально-побутового забезпечення населення та прилеглих територій.

15.2.3.7. Відсутність сплати пайової участі або неналежне виконання зобов’язань згідно з договором пайової участі на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста.

15.2.4. У разі зупинення (анулювання) дії дозволу власник повертає його.

15.2.5. Відповідальність за відновлення благоустрою та за утримання будівельного майданчика після зупинення (анулювання) дії дозволу покладається на замовника (забудовника). Замовник (забудовник) зобов’язаний вжити заходів для усунення причин, на підставі яких було призупинено дію дозволу. Для відновлення робіт необхідно оформити у встановленому порядку новий дозвіл.

15.2.6. Дозвіл після закінчення терміну його дії, повинен бути:

15.2.6.1. Продовжений – у разі необхідності подальшого виконання робіт на об’єкті після перевірки того, з яких причин неможливо було виконати роботи у зазначений термін.

15.2.6.2. Закритий – у разі закінчення робіт на об’єкті, у тому числі з благоустрою, або коли роботи не розпочинались у зазначені терміни.

15.2.7. При закритті дозволу складається акт виконання робіт за участю зацікавлених сторін.

15.2.8. Відповідальність за руйнування елементів благоустрою внаслідок неякісного відновлення (просідання грунту) протягом 2-х років покладається на виконавця робіт.Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 443 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Им'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *: Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.