Середа, 21.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Травень » 4 » Правила благоустрою м. Турка (проект). Частина 3.(гл16-гл21)
04.05.2016 (13:40)

   Правила благоустрою м. Турка (проект). Частина 3.(гл16-гл21)

16. Проведення робіт на підземних інженерних мережах, спорудах і надземному інженерному обладнанні та з благоустрою на будівельних майданчиках

16.1. Порядок виконання робіт:

16.1.1. Прокладання інженерних мереж і будівництво підземних споруд може здійснюватись відкритим та закритим способом.
Доцільність того чи іншого способу визначається у кожному окремому випадку у проектно-кошторисній документації з врахуванням місцевих умов за погодженням з зацікавленими організаціями відповідно до встановлених виконавчим органом міської ради вимог.
Прокладання підземних комунікацій і будівництво підземних споруд у центральній частині міста, на вулицях і площах з вдосконаленим дорожнім покриттям та інтенсивним рухом транспорту здійснюється, як правило, закритим способом.
У разі технічної неможливості прокладання інженерних мереж закритим способом порядок і терміни виконання робіт у межах тротуарів та проїжджої частин, які не потребують перекриття руху транспорту, визначають відділ поліції з обслуговування адміністративної території м.Турка.
Схему організації руху транспорту під час робіт на проїжджій частині вулиці з її закриттям (частково або повністю) визначають відділ поліції з обслуговування адміністративної території м.Турка та власник доріг і затверджує виконавчий комітет міської ради.

16.1.2. Виконання будівельних робіт дозволяється після проведення підготовчих робіт із забезпечення максимального збереження існуючого інженерного обладнання, споруд, покриття доріг та тротуарів, зелених насаджень на підставі затвердженої у встановленому порядку проектно-кошторисної документації.
Реконструкція діючих та прокладання нових підземних комунікацій, як правило, проводяться одночасно з реконструкцією шляхово-транспортних та гідротехнічних споруд, а також при інших роботах з благоустрою міських територій. Комплексний благоустрій територій виконується тільки після завершення підземних робіт.

16.1.3. Організації, що виконують будівництво та експлуатацію інженерних мереж і підземних споруд під проїздами та тротуарами, в обов’язковому порядку забезпечують розміщення новозбудованих оглядових колодязів і ківерів на одному рівні з дорожнім покриттям. Недопустимі перекоси, просідання новозбудованих люків оглядових колодязів і ківерів більше 1 см. Люки встановлюються тільки із запірними пристроями.

16.1.4. Пустоти, які виникають після ліквідації підземних споруд під проїжджою частиною вулиць, проїздів і тротуарів з вдосконаленим покриттям, необхідно заповнювати сумішами, зазначеними у проекті. При недоцільності або технічній неможливості видалення підземних споруд, вони можуть бути залишені у землі при умові звільнення їх від продуктів, що транспортувались, демонтажу колодязів на глибину не менше 1,5 м та ретельного заповнення всіх пустот. Кінці кабельних ліній при ліквідації повинні бути закупорені, газопроводи – продуті повітрям, нафтопроводи, мазутопроводи –пропарені, а їх кінці заварені.

16.1.5. До виконання робіт з прокладання мереж у зоні існуючого благоустрою можуть бути допущені будівельні організації, які спроможні виконати відновлювальні роботи, мають відповідний досвід та ліцензію на виконання відповідних відновлювальних робіт.

16.1.6. Забороняється підключення до інженерних мереж будь-яких об’єктів будівництва (реконструкції) без затвердженої у встановленому порядку проектно-кошторисної документації та без дозволу щодо виконання ремонтних робіт та відновлення благоустрою у зв’язку з виконанням земляних робіт.

16.1.7. Власники або організації, які експлуатують інженерні мережі та шляхово-транспортні споруди, при погодженні проектно-кошторисної документації на прокладання інженерних мереж в обов’язковому порядку зазначають перелік підприємств, установ та організацій, які отримали технічні умови на проектування на даній ділянці вулиці, площі тощо та не виконали роботи, з метою організації одночасного їх прокладання та відновлення благоустрою.

16.1.8. Після проведення будівництва, реконструкції або капітального ремонту шляхового покриття забороняється будь-яке (крім аварійного) розриття проїжджої частини протягом 5-и років, а тротуарів протягом 2-х років.

16.1.9. З метою зменшення розриття проїжджих частин вулиць, магістралей тощо при проектуванні, реконструкції, будівництві нових вулиць, магістралей, площ необхідно передбачати відповідно до розрахункових схем підземних інженерних мереж, споруд за погодженням з відповідними експлуатаційними організаціями закладання на перетині вулиць (проїздів) необхідної кількості каналів і футлярів з камерами для прокладання вказаних підземних мереж або передбачати їх прокладання у місцях, які виключають розриття проїжджих частин та влаштування на тротуарах біля бортових каменів маячкових бетонних плит на кінцях резервних каналів або передбачати прокладання інженерних мереж у прохідних колекторах.

16.1.10. Прокладання та перекладання підземних споруд мають виконуватись до початку робіт з будівництва доріг, проведення благоустрою та озеленення.

16.1.11. Забороняється виконувати капітальний ремонт шляхів до прокладання, перекладання та ремонту підземних споруд, якщо виконання останніх передбачено проектом.

16.1.12. Організації, що виконують роботи з поточного і капітального ремонту шляхів, пов’язані із змінами відміток проїжджої частини, зобов’язані під наглядом представників відповідних експлуатаційних служб встановлювати люки камер та колодязів підземних споруд і ківерів на одному рівні з проїжджою частиною.

16.1.13. Будівельна чи ремонтна організації повинні не пізніше як за 5 діб до початку робіт сповістити замовника і відповідні експлуатаційні підрозділи про:

16.1.13.1. Термін виконання робіт з ремонту шляхів, прокладанню підземних споруд, розриття шурфів та їх засипки.

16.1.13.2. Необхідність прийняття закінчених робіт.

16.1.13.3. Готовність проведення технічних випробувань та прийняття споруд в експлуатацію.

16.1.14. Перенесення в натуру осей будівель, підземних споруд, археологічних розрить за домовленістю із замовником виконуються проектно-пошуковими організаціями та геодезичними службами, які мають на це право. Перенесення в натуру проектних осей оформляється актом, який підписують представники замовника, підрядника, проектної організації, що виконувала розбивку.

16.1.15. В умовах інтенсивного руху міського транспорту і пішоходів до виконання робіт дозволяється приступати лише після встановлення огорожі, обладнання місць проведення робіт засобами застереження, тимчасовими знаками з визначенням напрямків об’їзду перешкод.
Розкопування траншей і котлованів у такому разі виконуються, як правило, з вертикальними стінками, їх кріпленням, що мінімально обмежує рух транспорту, пішоходів і забезпечує збереження розміщених безпосередньо поблизу будівель і споруд. На побутових приміщеннях, щитах огорож, механізмах, кабельних котушках тощо мають бути позначки організацій, яким вони належать, та номери їх контактних телефонів.
Забороняється складування будівельних матеріалів та грунту, а також розвантаження та завантаження їх, на проїжджих частинах за межами будівельного майданчика. У місцях виконання робіт встановлюються інформаційні щити із зазначенням: виду робіт; організації, що виконує роботи; терміну виконання; прізвища, ім’я по батькові відповідальної особи із зазначенням контактного телефону.
Грунт, будівельні матеріали та конструкції допускається складувати у межах огородженої території або у місцях, передбачених проектом виконання робіт. Складування громіздких, великогабаритних конструкцій та деталей за межами будівельних майданчиків має виконуватися у місцях, передбачених проектом виконання робіт, як правило, не раніше, ніж за 24 години до початку їх монтування. Завезення їх раніше зазначеного терміну може здійснюватися після узгодження з відповідними районними адміністраціями.

16.1.16. Розібране асфальтобетонне покриття має бути вивезене, а бруківка, бортовий камінь, щебінь – складуватися окремо (у межах огородженої території), не змішуючись з грунтом, та зберігатись до закінчення робіт з метою використання при відновленні покриття.

16.1.17. На земельних ділянках, розташованих у межах охоронних зон, забороняється:

16.1.17.1. Проводити будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію чи знесення будівель та споруд.

16.1.17.2. Виконувати земляні роботи, планування поверхні грунту, насадження дерев, декоративних зелених насаджень, розбивку клумб.

16.1.17.3. Виконувати вантажно-розвантажувальні роботи, а також роботи, пов’язані з розкриванням дорожнього покриття і грунту.

16.1.17.4. Споруджувати переїзди і переходи через трубопроводи теплових мереж зовнішнього прокладання.

16.1.17.5. Споруджувати житлові, громадські та дачні будинки, розміщувати автозаправні та автогазозаправні станції,склади паливно-мастильних матеріалів.

16.1.17.6. Будувати гаражі та автостоянки, садові та садово-дачні споруди, автомобільні дороги V категорії та залізниці.

16.1.17.7. Влаштовувати звалища, виливати розчини кислот, солей та лугів, що спричиняють корозію.

16.1.17.8. Розміщувати спортивні майданчики, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, організовувати заходи, пов’язані з масовим зібранням людей.

16.1.17.9. Будувати огорожі для відокремлення приватних земельних ділянок.

16.1.18. Засипати грунтом кришки люків, колодязів і камер, решітки зливоприймальних колодязів, лотки шляхових покриттів, зелені насадження.

16.1.19. Виконувати складування матеріалів і конструкцій на газонах, на мережах діючих підземних комунікацій, в охоронних зонах газопроводів, водопроводів, каналізацій, ліній електропередач, теплових мереж та ліній зв’язку.

16.1.20. Встановлювати дорожні знаки, порушуючи вимоги Державного стандарту України.

16.1.21. Відкачувати воду у зимовий період на проїжджу частину. При наявності на будівельних майданчиках зайвого грунту, проектом виконання робіт має бути передбачено використання його на інших будівельних об’єктах, а при необхідності – вивезення у місця, визначені проектом організації будівництва.

16.1.22. Категорично забороняється відкривати кришки люків, камер і колодязів на підземних та наземних спорудах і спускатися до них без дозволу відповідних експлуатаційних організацій, а також без розроблених заходів техніки безпеки. Всі особи, що працюють у місцях можливого виникнення шкідливого газу (колодязі, камери, колектори, траншеї, шурфи тощо) мають бути забезпечені індивідуальними засобами захисту: протигазами, кисневими приладами або шланговими протигазами, а також приладами для виявлення газу, переносними газоаналізаторами в іскронебезпечному виконанні, індикаторами та шахтарськими ліхтарями, обов’язково дотримуючись вимог відповідних Правил виконання робіт.

16.1.23. Для вжиття необхідних заходів щодо безпеки будівельні організації зобов’язані не пізніше як за добу до початку проведення земляних робіт викликати на місце представників організацій, зазначених у дозволі і на узгодженнях викопіювання з Генерального плану м.Турка.

16.1.24. Виконання земляних та монтажних робіт у зоні знаходження підземних (наземних) комунікацій (електрокабелів, кабелів зв’язку, газопроводів тощо) допускається лише з письмового дозволу організацій, відповідальних за експлуатацію цих комунікацій. До дозволу має бути доданий план (схема) з нанесенням розміщених комунікацій, складений на підставі виконавчих креслень.

16.1.25. Відповідальність за пошкодження існуючих підземних споруд та комунікацій несуть організації, що проводять земляні, будівельно-монтажні роботи, а також посадові особи, відповідальні за виконання цих робіт на об’єкті відповідно до законодавства України. Будівельні (ремонтні) організації зобов’язані своєчасно, не пізніше ніж за добу, повідомити служби експлуатації про термін засипання траншей та котлованів. У разі невідповідності діючих інженерних комунікацій визначеним проектом представники і служби експлуатації призупиняють роботи і викликають представників проектної організації, замовника і експлуатаційних служб для прийняття узгодженого рішення щодо продовження робіт та встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, згідно з постійною схемою міської дислокації.

16.1.26. Роботи із відновлення шляхового покриття при поперечному розкопуванні виконуються без затримок після засипання траншей і котлованів і мають завершуватись на вулицях, площах, тротуарах, скверах, бульварах, у парках та місцях інтенсивного руху транспорту і пішоходів в одноденний термін, в інших місцях – у межах двох діб, що передбачається у проекті виконання робіт після отримання відповідних висновків лабораторних іспитів на відповідність нормативним вимогам коефіцієнту ущільнення грунту у траншеї.
Відновлення шляхового покриття та благоустрою має виконуватись при наявності тимчасового огородження.
Відновлений благоустрій територій приймають від будівельних (ремонтних) організацій згідно з актом представники відповідних служб експлуатації та контролю за благоустроєм міської ради.

16.1.27. Організації, що виконують роботи з прокладання, реконструкції інженерних комунікацій і підземних споруд, несуть відповідальність за якість засипання траншей піском, влаштування основи проїжджих частин, тротуарів,відновлення зелених зон. У випадку їх просідання протягом одного року зобов’язані ліквідувати недоліки на першу вимогу балансоутримувачів.
Фактичний обсяг робіт та витрат з ліквідації недоліків визначається на підставі тристороннього акта, одним з учасників підписання якого має бути уповноважена особа міської ради.
Неучасть у комісійному обстеженні або не підписання акта не звільняє від відповідальності організацію, на яку був оформлений ордер.

16.1.28. Керівники організацій та посадові особи, відповідальні за виконання робіт з прокладання та реконструкції підземних споруд зобов’язані:

16.1.28.1. Систематично проводити огляд стану огорожі будівельного майданчика на відповідність до проекту, укріплення траншей, сходин та інших елементів, своєчасно вживати заходи із вивезення грунту, розібраних асфальтобетонних покриттів, прибирання сміття та невикористаних матеріалів, які повинні бути вивезені у дводенний термін після закінчення робіт.

16.1.28.2. Вживати заходи щодо унеможливлення винесення автотранспортними засобами сипучих матеріалів і розчинів з території будівництва або виконання робіт на впорядкованій території, засмічення вулиць внаслідок переповнення кузова матеріалами.

16.1.28.3. Забезпечувати поверхневе водовідведення із території будівельного майданчика.

16.1.29. Замовник при здійсненні технічного нагляду за будівництвом підземних споруд повинен:

16.1.29.1. Періодично виконувати контрольно-геодезичне знімання відповідності проекту об’єктів, що будуються.

16.1.29.2. Перевіряти відповідність до виконавчих креслень проекту та брати участь у проведенні технічних іспитів і прийому виконаних прихованих робіт.

16.1.30. Виконавчі топографічні зйомки і оформлені виконавчі креслення на збудовані підземні споруди повинні відповідати державним будівельним нормам.

16.1.31. Виконавчі креслення для підземних споруд виконують будівельні організації у необхідній кількості у процесі будівництва. У виконавчих кресленнях повинні бути відображені всі роботи, виконані при прокладанні нових та ліквідації виведених з роботи підземних споруд.

16.2. Вимоги щодо облаштування та утримання будівельних майданчиків і місць проведення робіт:

16.2.1. Не пізніше ніж за сім днів до початку робіт із підготовки ділянки будівництва та прилеглої до неї території забудовник (замовник) зобов’язаний встановити на межі ділянки будівництва стенд, доступний для огляду, з інформацією про проект будівництва, реконструкції, про заходи для благоустрою і обслуговування прилеглої території на час будівництва, про дозвіл на будівництво, про замовника та виконавця (підрядника) робіт, про початок та закінчення робіт, про уповноважені органи, до котрих необхідно звертатися з питань будівництва, реконструкції, капітального ремонту тощо.

16.2.2. До початку проведення основних робіт необхідно облаштувати будівельний майданчик відповідно до проектів організації будівництва та виконання робіт:

16.2.2.1. Встановити огородження згідно з будівельним генеральним планом у межах відведеної земельної ділянки.

16.2.2.2. Обладнати і позначити вказівниками та знаками шляхи об’їзду транспорту і проходу пішоходів (пішохідні галереї, настили, поручні, містки, обладнані об’їзди, дорожні знаки тощо).

16.2.2.3. До початку виконання робіт, які мають безпосередній вплив на довкілля (знесення зелених насаджень, шумові, вібраційні, електромагнітні, органолептичні навантаження тощо), у місцевих засобах інформації та на щитах навколо будівельного майданчика розміщується інформація про запланований вид робіт, терміни проведення робіт, графічне зображення об’єкта, кількість запланованих до знесення або пересадження зелених насаджень, проект (план) благоустрою та озеленення території, а також про показники впливу (шуми, викиди забруднюючих речовин, зміни гідрогеологічних умов тощо), плани щодо вжиття природоохоронних заходів щодо зменшення шкідливих впливів на довкілля.

16.2.2.4. Обладнати виїзди з будівельних майданчиків пунктами очищення коліс автотранспорту.

16.2.2.5. Закрити фасади будівель та споруд, які виходять на магістралі та вулиці, площі, навісними декоративно-сітчастими огородженнями.

16.2.3. Тимчасові огорожі будівельних майданчиків та місць розкопок повинні відповідати вимогам до матеріалів та конструкцій, мати охайний зовнішній вигляд (вичищені від сміття, промиті, не мати отворів, пошкоджених ділянок, відхилень від вертикалі, сторонніх написів наклейок, оголошень). Огорожі та їх конструкції повинні бути пофарбовані стійкими до несприятливих погодних умов фарбами, а при повторному використанні – відремонтовані та пофарбовані заново.

16.2.4. При проведенні робіт на проїжджій частині магістралей та вулиць як можливу огорожу використовуються дорожні блоки з полімерних матеріалів. Організації, які виконують роботи на проїжджій частині магістралей та вулиць, повинні укомплектувати місця проведення робіт необхідними технічними засобами безпеки дорожнього руху (дорожніми знаками з поліпшеними світлотехнічними характеристиками, імпульсними сигнальними стрілками, ліхтарями, спеціальною уніформою зі світловідбиваючими вставками для дорожніх робітників та маячками помаранчевого кольору для дорожньої техніки).
Забороняється робота людей на проїжджій частині без наявності вказаних засобів. Номенклатуру, кількість та місце розташування дорожніх знаків визначають виходячи з характеру робіт, які виконуються і повинні відповідати затвердженим схемам, які необхідно погоджувати з відділом поліції з обслуговування адміністративної території м.Турка. Імпульсні вказівники“стрілки“ повинні бути ввімкнутими незалежно від часу доби.

16.2.5. З метою забезпечення безпеки пішоходів у місцях близького розміщення об’єктів, на яких виконуються роботи з будівництва, реконструкції, капітального ремонту тощо, з боку пішохідної зони над огорожею встановлюються захисні дашки, а на тротуарі – настил для пішоходів, облаштований перилами з боку, де рухаються автотранспортні засоби.

16.2.6. Навісні декоративно-сітчасті огорожі для фасадів будівель та споруд виконуються з сіток, які спеціально передбачені для цих цілей, а також інших видів сіток, придатних за своїми декоративними, пожежобезпечними якостями та міцністю, які зберігають свої якості не менше одного року. Рекомендовані кольори сітчастої огорожі: зелений, голубий, світло-жовтий або світло-сірий.

16.2.7. Огорожі з сіток навішуються на спеціально виготовлені для цього кріплення на фасаді будівель або на конструкцію монтажних риштувань при їх наявності. Сітка натягується та закріплюється на всій поверхні для придання їй стійкості. Не допускається наявність значних скривлень та провисань, які надають поверхні огородження неохайний вигляд.

16.2.8. На огородженнях будівельних майданчиків або навісних декоративно-сітчастих огородженнях, на фасаді будівель можливе розміщення реклами, соціальних плакатів, художнього оформлення або іншої інформації. При цьому розміщення комерційної реклами та інформації проводиться при наявності оформленого у встановленому порядку дозволу.

16.3. Керівники, уповноважені посадові особи будівельних організацій зобов’язані:

16.3.1. Забезпечувати очищення транспортних засобів, не допускати винесення грунту та бруду на дороги, прибудинкові території, тротуари для чого обладнати виїзди з будівельних майданчиків твердим покриттям. Організовувати механічне або ручне очищення та миття транспортних засобів при виїзді. При винесенні з території об’єкта бруду, грунту терміново його прибирати.

16.3.2. Вживати заходи щодо неможливості винесення автотранспортними засобами на вулично-шляхову мережу сипучих матеріалів та розчинів, а також засмічення вулиць внаслідок переповнення кузова матеріалами, пошкодження тари, руху з незакріпленим вантажем.

16.3.3. Не допускати накопичення будівельних відходів на будівельних, ремонтно-будівельних майданчиках та прилеглих територіях, забезпечувати виконання заходів щодо недопущення утворення пороху на територіях об’єктів.

16.3.4. Не загромаджувати пожежні проїзди, пішохідні доріжки, не знищувати зелені насадження, не затемнювати вікна житлових приміщень будівельними матеріалами.

16.3.5. Вивозити будівельне сміття з будівельних майданчиків не менше одного разу на тиждень.

16.4. Прийняття в експлуатацію закінчених робіт на інженерних мережах і спорудах:

16.4.1. Прийняття в експлуатацію інженерних мереж і споруд після завершення робіт виконується відповідно до чинних нормативних документів.

16.4.2. Матеріальні збитки, пов’язані з руйнуванням незареєстрованих мереж і споруд при будівництві, відшкодовуються за кошти власника.

16.5. Організаціям, які експлуатують інженерні мережі і споруди, забороняється введення у дію об’єктів з завершеним будівництвом, які не прийняті в експлуатацію.

17. Порядок паркування автотранспортних засобів

Правила паркування транспортних засобів у м.Турка (надалі – Правила паркування) визначають єдиний порядок організації та функціонування зон паркування транспортних засобів на території м.Турка згідно з чинними нормативно-правовими документами, вказаними у додатку № 4 з метою:

17.1. Забезпечення належного благоустрою, у тому числі і благоустрою автомобільних доріг.

17.2. Посилення контролю та притягнення до адміністративної відповідальності власників транспортних засобів, які порушують вимоги Правил паркування.

17.3. Підвищення культури паркування.

17.4. Підвищення дисципліни сплати збору та послуг за паркування, збільшення фінансових надходжень до міського бюджету м.Турка.

18. Здійснення контролю за виконанням цих Правил

18.1. Загальні вимоги:

18.1.1. Контроль у сфері благоустрою населених пунктів, у тому числі збирання, перевезення, перероблення та утилізації твердих побутових відходів (надалі – ТПВ), спрямований на забезпечення дотримання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог діючих нормативно-правових документів, вказаних у додатку № 4.
Державний і самоврядний контроль та нагляд за дотриманням законодавства у сфері благоустрою, у тому числі збирання, перевезення, перероблення та утилізації ТПВ, здійснюють виконавчий комітет міської ради, Старосамбірська районна санітарно-епідеміологічною станція, Державна екологічна інспекція у Львівській області, відділ поліції з обслуговування адміністративної території м.Турка, управління з контролю за використанням та охороною земель у Львівській області.

18.1.2. За порушення вимог законодавства у сфері благоустрою, збирання, перевезення, перероблення та утилізації ТПВ і цих Правил складаються документи, які зобов’язують усунути порушення (припис, вимога тощо), та протоколи про адміністративні правопорушення відповідно до власних повноважень:

18.1.2.1. У частині порушення правил збирання, тимчасового зберігання та завантаження ТПВ для перевезення на визначене місце (сміттєзвалище, сміттєпереробне підприємство тощо) з території загального користування, прибудинкових територій, підприємств, установ, організацій та закріплених за ними територій, об’єктів, розташованих на вищевказаних територіях відповідно до ст.82 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі – КУпАП) посадовими особами (у межах наданих повноважень) :
1) виконавчого комітету міської ради;
2) комунального підприємства «Турківське житлово-комунальне управління»;
3) Державної екологічної інспекції у Львівській області;
4) громадськими інспекторами з охорони довкілля.

18.1.2.2. У частині псування та забруднення земель ТПВ відповідно до ст.52 КУпАП:
1) Управлінням з контролю за використанням та охороною земель у Львівській області;
2) Державною екологічною інспекцією у Львівській області.

18.1.2.3. У частині порушення санітарно-гігієнічних норм при поводженні з ТПВ відповідно до ст.42 КУпАП – Старосамбірською районною санітарно-епідеміологічною станцією.

18.1.2.4. У частині порушення цих Правил, недотримання чистоти і порядку внаслідок поводження з ТПВ відповідно до ст.152 КУпАП:
1) посадовими особами виконавчого комітету міської ради;
2) керівниками комунального підприємства «Турківське житлово-комунальне управління»;
3) Старосамбірською районною санітарно-епідеміологічною станцією.

18.1.2.5. У частині порушення правил користування житловими приміщеннями, санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під’їздів, порушення правил експлуатації житлових будинків, житлових приміщень та інженерного обладнання, псування житлових будинків, житлових приміщень, їх обладнання та елементів благоустрою внаслідок поводження з ТПВ відповідно до ст.150 КУпАП:
1) посадовими особами виконавчого комітету міської ради;
2) керівниками комунального підприємства «Турківське житлово-комунальне управління».

18.1.2.6. У частині порушення дотримання тиші у громадських місцях на території міста відповідно до ст.182 КУпАП – Турківський відділ поліції Самбірського ВП ГУНП у Львівській області.

18.1.4. Посадові особи підприємств, установ, організацій, а також громадяни несуть відповідальність за порушення цих Правил.

18.1.5. Притягнення осіб, винних у порушенні законодавства у сфері благоустрою, у тому числі збирання, перевезення, перероблення та утилізації ТПВ, до відповідальності, передбаченої законодавством України, не звільняє їх від обов’язків відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення вимог законодавства України.

18.1.6. Шкода, завдана внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою, у тому числі збирання, перевезення, перероблення та утилізації ТПВ, підлягає компенсації у повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення незалежно від сплати збору за забруднення довкілля та погіршення якості природних ресурсів у розмірах, які визначаються на підставі затверджених у встановленому порядку методик, розрахунків щодо обрахування шкоди. У такому разі шкода компенсується за фактичними витратами згідно з п.13 ст.10 Закону України “Про благоустрій населених пунктів“.

18.1.7. Відповідно до п.2 ст.17 Закону України “Про благоустрій населених пунктів“ громадяни у сфері благоустрою населених пунктів зобов’язані:

18.1.7.1. Утримувати у належному стані закріплені у встановленому порядку за ними території.

18.1.7.2. Дотримуватися правил благоустрою території населеного пункту.

18.1.7.3. Не порушувати права і законні інтереси інших суб’єктів у сфері благоустрою населених пунктів.

18.1.7.4. Відшкодовувати у встановленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою населених пунктів.
Збитки, завдані об’єкту благоустрою у результаті порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягають відшкодуванню у встановленому порядку. У разі пошкодження чи знищення елементів благоустрою, визначених у п.2. ч.2 ст.19 Закону України “Про благоустрій населених пунктів“, винна юридична чи фізична особа усуває пошкодження (відновлює елементи благоустрою) власними силами або за домовленістю з балансоутримувачем, перераховуючи на його рахунок суму відновної вартості. У разі відмови від добровільного здійснення відшкодування стягнення за завдану шкоду з винних осіб здійснюється у судовому порядку.
Порядок визначення відновної вартості благоустрою затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 826 “Порядок визначення відновної вартості об’єктів благоустрою“.

18.2. Повноваження посадових осіб визначених рішення виконавчого комітету міської ради:

18.2.1. Посадові особи мають право:

18.2.1.1. Нагляду (контролю) за дотриманням юридичними та фізичними особами: вимог цих Правил; вимог природоохоронного законодавства України; виконання рішень міської ради, рішень виконавчого комітету, розпоряджень міського голови з питань екології, розміщення зовнішньої реклами та благоустрою міста.

18.2.1.2. Складати протоколи про адміністративне правопорушення.

18.2.2. Якщо під час перевірки виявлено порушення вимог цих Правил, посадова особа наглядового (контролюючого) органу у межах наданих повноважень, з врахування пункту 18.3 цих Правил, зобов’язана скласти: документи реагування на усунення порушення (припис, вимога тощо) та є обов’язковими для виконання у визначений термін особами, відповідальними за утримання об’єктів благоустрою; протокол про адміністративне правопорушення.

18.2.3. Протокол про адміністративне правопорушення складає посадова особа визначена рішенням виконавчого комітету міської ради при вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого відповідною статтею КУпАП та розділом 19 цих Правил.

18.2.3.1 При вчиненні однією посадовою чи фізичною особою двох або більше адміністративних правопорушень протокол про вчинення адміністративного правопорушення складається за кожне правопорушення окремо.

18.2.3.2. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються відомості про особу, яка здійснила порушення. Протокол підписують особа, яка його склала, і особа, яка вчинила адміністративне правопорушення. При наявності свідків і потерпілих протокол можуть підписувати також і ці особи.

18.2.3.3. У разі відмови особи, яка вчинила правопорушення, від підписання протоколу, у ньому робиться відповідний запис. Особа, яка вчинила правопорушення, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання. При складанні протоколу особі, яка здійснила правопорушення, роз’яснюються її права і обов’язки, передбачені ст.268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.

18.2.3.4. У п’ятиденний термін після складення протокол надсилається на розгляд до адміністративних комісій при міській раді.

18.2.3.5. Справу про адміністративне правопорушення розглядає адміністративна комісія у п’ятнадцятиденний термін з дня отримання протоколу. На засідання адміністративної комісії запрошуються особи, відносно яких складено протокол про адміністративне правопорушення.

18.2.3.6. За результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення адміністративна комісія виносить постанову у справі. Постанова повинна містити:
1) найменування органу, який виніс постанову, дату розгляду справи;
2) відомості про особу, щодо якої розглядається справа;
3) викладення обставин, встановлених при розгляді справи;
4) зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення;
5) прийняте у справі рішення.

18.2.4. Відшкодування майнової шкоди, заподіяної об’єкту благоустрою під час вчинення адміністративного правопорушення здійснюється у порядку, визначеному законодавством України та розділом 20 цих Правил.

19. Відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення у сфері благоустрою території

19.1. Відповідно до п.44 ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні“ накладаються стягнення, передбачені ст.ст.82, 152 КУпАП за порушення вимог цих Правил, а саме за:

19.1.1. Самовільне скидання всіх видів відходів, грунту тощо у невідведених для цього місцях.
До відповідальності притягуються посадові особи та громадяни, що допустили порушення, а у разі неможливості їх виявлення – посадові особи підприємств, за якими закріплені ці території, після закінчення терміну припису про усунення виявлених порушень.

19.1.2. Завантаження контейнерів для ТПВ будівельними відходами, металобрухтом.

19.1.3. Несвоєчасне прибирання території, у тому числі прилеглої та закріпленої відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради чи розпорядження міського голови.

19.1.4. Забруднення впорядкованої території при перевезенні відходів, сипучих матеріалів автотранспортом та внаслідок виносу болота за колесами автомобілів.

19.1.5. Несвоєчасне вивезення твердих побутових відходів з контейнерних майданчиків.

19.1.6. Несвоєчасне вивезення будівельних відходів з будівельних майданчиків.

19.1.7. Засмічення місць загального користування.

19.1.8. Витоки води, фекалій та стоків на впорядковані території.

19.1.9. Несвоєчасне прибирання снігу з тротуарів, пішохідних доріжок, доріг, несвоєчасне посипання їх піском, скидання снігу на проїжджу частину вулиць.

19.1.10. Миття, заправку, ремонт транспортних засобів на проїжджій частині вулиць, тротуарах, у житлових мікрорайонах та у необладнаних для цього місцях.

19.1.11. Несвоєчасне прибирання місця зберігання автомобіля (на вулицях, прибудинкових територіях).

19.1.12. Складування грунту, будівельних матеріалів поза межами будівельного майданчика без дозволу.

19.1.13. Складування тари, конструкцій, виробів на вулицях, площах, зелених зонах, прибудинкових територіях тощо без дозволу.

19.1.14. Відсутність на підземних комунікаціях кришок люків колодязів і теплових камер.

19.1.15. Наїзди на зелені насадження, газони, тротуари, декоративні огорожі; зупинку та стоянку автотранспортних засобів, яка ускладнює або унеможливлює утримання об’єктів міського благоустрою тощо.

19.1.16. Забруднення території, вулиці тощо, викликане виконанням будівельних робіт понад нормативні терміни, вказані у дозволі.

19.1.17. Відсутність освітлення розкопаного місця.

19.1.18. Відсутність огорожі розкопаного місця, небезпечної зони, перехідного містка при прокладанні підземних інженерних комунікацій.

19.1.19. Відновлення благоустрою об’єкта після виконання планових та аварійних робіт з недотриманням вимог проектно-кошторисної документації або проекту виконання робіт.

19.1.20. Відсутність урн для сміття на об’єктах,вказаних у п.4.2.9 цих Правил.

19.1.21. Забруднення території внаслідок пошкодження об’єктів благоустрою.

19.1.22. Забруднення територій, вулиць тощо, викликане самовільним виконанням будівельних, ремонтно-будівельних робіт (без отримання дозволу).

19.1.23. Самочинне встановлення літніх майданчиків, відгороджень, постійних огорож, риштувань, дорожніх знаків, кіосків, яток стаціонарних, спеціальних конструкцій зовнішньої реклами та несвоєчасна їх перереєстрація, самовільне паркування автомобілів у межах зони паркування.

19.1.24. Розвішування рекламних оголошень, афіш, агітаційних плакатів на фасадах будинків, споруд, парканах, деревах, стовпах тощо та несвоєчасне зняття агітаційних плакатів.

19.1.25. Незадовільне забезпечення технічної справності:

19.1.25.1. Доріг, вулиць, тротуарів, пішохідних переходів, мостів, шляхопроводів, підземних переходів, пішохідних доріжок.

19.1.25.2. Колодязів водопровідних, каналізаційних, зв’язку тощо, дощоприймачів, дренажів, колекторів дощової каналізації.

19.1.26. Незадовільне утримання прибудинкових територій, територій підприємств і організацій.

19.1.27. Незадовільний зовнішній вигляд та технічну несправність, невідповідність їх затвердженим паспортам, проектам, вимогам:

19.1.27.1. Постійних і тимчасових огорож, парканів, газонних огорож, ліхтарів вуличного освітлення, домових ліхтарів, стовпів, урн та контейнерів для відходів.

19.1.27.2. Кіосків, літніх торговельних майданчиків, яток стаціонарних, трансформаторних будок, телефонних і електричних шаф, навісів та павільйонів зупинок транспорту.

19.1.27.3. Спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, вивісок і вітрин, пам’ятних дошок.

19.1.28. Спалювання на території міста опалого листя, сухої рослинності, будь-яких промислових, будівельних та побутових відходів.
Після закінчення терміну припису про усунення виявлених порушень до відповідальності притягуються посадові особи та громадяни, що допустили порушення, а у разі неможливості їх виявлення – посадові особи підприємств, за якими закріплені ці території.

19.1.29. Самовільне захоплення території (частини території) об’єкта благоустрою м.Турка.

19.2. Стягнення, передбачені ст.150 КУпАП накладаються за порушення правил експлуатації житлових будинків, житлових приміщень та інженерного обладнання, псування житлових будинків, житлових приміщень, їх обладнання та елементів благоустрою внаслідок поводження з ТПВ, а саме:

19.2.1. Незадовільний стан санітарного утримання та ремонту сходових кліток і під’їздів.

19.2.2. Самовільне переобладнання та перепланування житлових будинків, житлових приміщень, балконів і лоджій, використання їх не за призначенням.

19.2.3. Незадовільний стан освітлення входів та місць загального користування житлових будинків та прибудинкових територій.

19.2.4. Незадовільний стан утримання та ремонту контейнерів для збору відходів, урн тощо та контейнерних майданчиків.

19.2.5. Незадовільний стан утримання та ремонту зливостоків і дренажів.

19.2.6. Незадовільний стан утримання та ремонту дитячих, спортивних і господарчих майданчиків.

19.3. Стягнення, передбачені ст.153 КУпАП, накладаються за знищення чи пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення населених пунктів, а саме за:

19.3.1. Порушення в утриманні зелених насаджень на прибудинкових територіях;

19.3.2. Оголення коренів дерев та руйнування схилів і підпірних стінок.

19.4. Відповідальність за порушення цих Правил, скоєні неповнолітніми, визначається відповідно до ст.13 КУпАП.

19.5. Протокол, що підтверджує факт порушення цих Правил, мають право складати і надавати (скеровувати) порушнику посадові особи, у межах своєї компетенції:

19.5.1. Посадові особи органів санітарного нагляду – за порушення санітарних норм.

19.5.2. Посадові особи житлово-комунального управління.

19.5.3. Посадові особи органів Національної поліції.

19.5.4. Посадові особи виконавчого комітету міської ради.

19.6. Накладання штрафів на посадових осіб та громадян провадиться адміністративною комісією за протоколами, складеними посадовими особами, переліченими у пункті 19.5 цих Правил.

19.7. Всі штрафи підлягають сплаті посадовими особами та громадянами у термін, передбачений ст.307 КУпАП. Примусове виконання постанов адміністративних комісій проводиться згідно зі ст.308 КУпАП.

19.8. Кошти, отримані від накладених штрафів на фізичних осіб за постановами адміністративної комісії, скеровуються до міського бюджету м.Турка.

19.9. Контроль за виконанням постанов адміністративної комісії здійснює відповідальний секретар адміністративної комісії з подальшим інформуванням про результати організацій, які склали протокол про адміністративне порушення.

20. Відшкодування шкоди, заподіяної об’єктам благоустрою

20.1. Загальні положення:

20.1.1. У разі заподіяння фізичною чи юридичною особою майнової шкоди об’єкту благоустрою під час вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.152 КУпАП, посадова особа, яка виявила порушення, складає протокол про вчинення особою адміністративного правопорушення.

20.2. Реагування:

20.2.1. Для реагування на заподіяну об’єкту благоустрою майнову шкоду балансоутримувач створює постійно діючу комісію.

20.2.2. Комісія проводить обстеження об’єкта благоустрою, встановлює ступінь його пошкодження чи знищення, визначає відновну вартість робіт з його відновлення (відбудови) і складає відповідний акт.
Відновна вартість об’єктів благоустрою визначається порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 826 “Про затвердження Порядку визначення відновної вартості об’єктів благоустрою“, та згідно з Методикою визначення відновної вартості об’єкта благоустрою, затвердженої наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 26.10.2006 № 356.

20.2.3. Балансоутримувач зобов’язаний у термін до 10 календарних днів з дня вчинення (виявлення) правопорушеннянаправити акт разом з копією протоколу про адміністративне правопорушення відповідно до вимог законодавства України.

20.2.4. Згідно з вимогами ст.40 КУпАП адміністративна комісія вирішує питання про відшкодування винним майнової шкоди, якщо її сума не перевищує двох неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Якщо розмір майнової шкоди перевищує рівень двох неоподаткованих мінімумів доходів громадян, то питання вирішується у судовому порядку. Позовна заява подається до суду власником або балансоутримувачем об’єкту благоустрою.

20.2.5. Якщо адміністративна комісія прийняла рішення про відшкодування порушником матеріальної шкоди балансоутримувачу об’єкта благоустрою, визначила розмір, порядок і терміни її відшкодування, то порушник зобов’язаний виконати вимоги постанови у 15-ти денний термін з дня вручення адміністративною комісією чи уповноваженою посадовою особою копії постанови.

20.2.6. Якщо порушником подано на постанову адміністративної комісії скаргу до цієї комісії чи органу, який її створив, і скарга залишилася без задоволення, то порушник зобов’язаний відшкодувати збитки не пізніше, як через 15 календарних днів з дня його повідомлення про залишення скарги без задоволення.

20.2.7. У разі невиконання винною особою вимог постанови адміністративної комісії щодо відшкодування майнової шкоди у встановлений 15-ти денний термін, зазначена постанова надсилається до державної виконавчої служби за місцезнаходженням юридичної особи, проживанням чи місцем роботи фізичної особи для стягнення збитків у порядку виконавчого провадження.

20.2.8. Контроль за дотриманням порядку відшкодування майнової шкоди, заподіяної при проведенні на об’єктах благоустрою самовільних робіт, здійснюють балансоутримувачі об’єктів благоустрою.

21. Заключні положення

21.1. Власник (балансоутримувач) відповідає за технічний та санітарний стан територій, будівель і приміщень, наданих в оренду, якщо інше не передбачено угодою з орендарем.

21.2. Перелік посадових осіб, уповноважених здійснювати контроль за станом благоустрою у м.Турка, передбачений цими Правилами, складати протоколи про адміністративні правопорушення, що підтверджують факти порушень цих Правил, визначається законодавством України та рішенням виконавчого комітету міської ради.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 511 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.