Середа, 21.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » МГО «Світовий Конгрес бойків» » 2016 » Травень » 8 » Програма підготовки організаційних заходів з проведення Шостих Всесвітніх Бойківських Фестин
08.05.2016 (11:30)

   Програма підготовки організаційних заходів з проведення Шостих Всесвітніх Бойківських Фестин

П Р О Г Р А М А

підготовки організаційних заходів з проведення Шостих Всесвітніх Бойківських Фестин, які відбудуться від 2 до 6 серпня 2017 року в Турківському та сусідніх до нього районах Львівської області під гаслом: «Всесвітні Бойківські Фестини – у розбудові Української держави!»

Міжнародна громадська організація «Світовий Конгрес Бойків» , інформує Вас , що в центральній та західній частині Українських Карпат проживає етнографічна спільнота Українців-бойків, що є невід”емною гілкою Української нації та Української держави. У зв`язку із суб`єктивними та об`єктивними історичними причинами певна частина етнографічної спільноти Українців-бойків опинилися та проживають в різних кінцях світу.

Основною метою проведення міжнародних культурологічних Бойківських Фестин є відродження звичаїв та обрядів цієї етнографічної спільноти, культура якої вливається в загальноукраїнську культуру, збагачує та відроджує її. Такі міжнародні Фестини відбуваються через кожні 5(п`ять) років.

Продовженням діяльності з проведення масштабних міжнародних заходів на Бойківщині буде займатися Міжнародна громадська організація «Світовий Конгрес Бойків», якій 23 січня 2012 року Державна реєстраційна служба України Міністерства Юстиції України зареєструвала цю структуру та видала свідоцтво на право діяльності.

З ініціативи Турківського районного товариства „Бойківщина” в 1992р. були проведені Перші, в 1997р. - Другі в 2003р. - Треті, в 2007- Четверті, в 2012 – П`яті Ювілейні Всесвітні Бойківські Фестини (цей захід увійшов у склад 100 кращих подій для туріндустрії України 2012 року і видано на це сертифікат а також фестинам було надано статус Міжнародного заходу), а в 2005 році на Турківщині, що вважається автентичним фольклорним центром бойківщини був проведений Перший Світовий Конгрес Бойків та в 2010 р. Другий Світовий Конгрес Бойків і в 2015 році Третій Світовий Конгрес Бойків. В цих міжнародних заходах приймала участь велика кількість людей, як з України, так із - за кордону. Зокрема, в Четвертих Всесвітніх Бойківських фестинах (2007 р) прийняв участь і виступив тодішній Президент України Віктор Ющенко, який дав високу оцінку цим міжнародним заходам. Слід відмітити, що в цих заходах взяли участь та були гостями понад 900 000 осіб, як з нашої Української держави так із-за кордону. Для учасників Третього Світового Конгресу Бойків, що відбувся літом 2015 року прислав своє письмове привітання чинний Президент України Петро Порошенко.

При Міжнародній громадській організації «Світовий Конгрес Бойків» створено Координаційний центр (голова, диретор Турківського районного народного дому, заслужений працівник культури України - Петро Косачевич) з підготовки Шостих Всесвітніх Бойківських фестин, які відбудуться від 2 до 6 серпня 2017 року в Турківському та сусідніх до нього районах Львівщини, під гаслом: «Всесвітні Бойківські фестини – у розбудові Української держави!». (Адреса центру: м.Турка вул.Міцкевича,27, Львівської області 82500, тел.. (03269)3-20-98, 3-26-28, 3-91-62.Ел.адреса: Kosachevuch@ukr.net.

До проведення заходів, згідно монографій „Бойківщини”, залучаються райони з компактним проживанням українців-бойків, зокрема: Львівської області:
- Турківський, Сколівський, Старосамбірський, Самбірський, Стрийський, Дрогобицький райони;
- Міста обласного підпорядкування: Борислав, Дрогобич, Моршин, Стрий, Самбір, Стебник, Трускавець.

Закарпатської області:
- Воловецький, Великоберезнянський, Міжгірський, частина Свалявського, Перечинського, Іршавського, Хустського, Тячівського, Мукачівського, Виноградівського районів;
- Місто обласного підпорядкування: Мукачево.

Івано-Франківської області:
- Долинський, Рожнятівський, велика частина Калуського, Богородчанського, Надвірнянського районів;
- Міста обласного підпорядкування: Калуш, Болехів.

Просимо допомогти нам у цій великій справі з підготовки та проведенні заходів та робіт, зокрема: Адміністрацію Президента України, Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України з видачею Розпорядження Кабміну про Фестини, його міністерства та відомства, Міністерство культури і туризму України, державні та виконавчі структури, депутатів усіх рівнів, широку громадськість України та громадські товариства „Бойківщина” із діаспори.

Плануємо запросити учасників та гостей з різних частин України, а також товариств „Лемківщина”, „Гуцульщина”, „Надсяння” з близького і дальнього зарубіжжя.

М Е Т А

Основною метою є проведення відродження народних традицій та звичаїв бойків України, збереження автентичного фольклору, розвитку народної творчості, народних ремесел, народних промислів, а також культурно-мистецьких надбань бойківського краю та примноження успіхів в розбудові Української незалежної держави.

З А В Д А Н Н Я

З метою реалізації програмних завдань Ухвали-постанови Третього Світового Конгресу Бойків від 8.08.2015р. щодо підготовки та проведення Шостих ювілейних Всесвітніх бойківських фестин необхідна конкретна робота як Міжнародної громадської організації «Світовий Конгрес Бойків» та Всеукраїнського громадського товариства „Бойківщина ХХІ століття” з його Координаційним центром, так і всієї громадськості, а також співпраці з Міністерством культури і туризму, з іншими міністерствами та відомствами, з обласними держадміністраціями, обласними радами, місцевими самоврядними структурами та депутатським корпусом всіх рівнів, що передбачають:

1. Активно проводити підготовчу роботу до Шостих Всесвітніх Бойківських фестин.

2. Опублікування в засобах масової інформації про підготовчі етапи заходів.

3. Виконання Координаційним центром при МГО «Світовий Конгрес Бойків» завдань делегованих Ухвалою-постановою Третього Світового Конгресу Бойків від 8.08.2015 року.

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСНОВИ ПРОГРАМИ

Здійснення поставлених завдань передбачає:

1. Створеному Координаційному центру з проведення заходів при МГО «Світовий Конгрес Бойків» дозволити передбачити заходи для виконання поставлених перед ним завдань;

2. Випуск друкованої продукції до Шостих Всесвітніх Бойківських фестин згідно Програми творчої і видавничо-поліграфічної діяльності, а також завдання розбудови культурологічного центру Бойківщини.

3. Реалізація заходів силами голови та його заступників і членами організації, їхніми відділами з використанням наявної матеріально-технічної бази.

4. Створення бази даних про предмет Програми з постійним її нарощенням та поновленням на електронних носіях і на паперових документах;

5. Проведення навчань - семінарів , засідань з керівниками робочих груп та відділів, головами товариств, осередків, філій організацій з владними державними структурами та радами з приводу підготовки до заходів, як у нас, так і в діаспорі.

6. Виїзди голови і заступників, а також членів координаційного центру в райони бойківського регіону, а також в інші області України і м. Київ з питань підготовки до фестин, так і за межі нашої країни для зустрічі з діаспорою в їхній участі у фестинах.

7. Розмноження та розсилка відповідних нормативних документів та роз’яснень до них, а також до різних державних структур, до рад різних рівнів, депутатського корпусу з низу до верху, а також до різних спонсорів, меценатів, благодійників та зв’язок з товариствами в діаспорі.

8. Проводити телефонні переговори із підготовчими структурами.

9. Домогтися створення в кожній області та вищезгаданих районах оргкомітетів з підготовки та проведення Шостих Всесвітніх Бойківських фестин.

10. Домогтися випуску часопису „Вісник Бойківщини” для інформації підготовчого періоду.

11. Створити сайт при МГО «Світовий Конгрес Бойків».

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА ОСНОВА ПРОГРАМИ

Наявна у МГО «Світовий Конгрес Бойків» база ще не дозволяє в повній мірі забезпечувати виконання поставлених програмою завдань. Зважаючи на об’єми робіт, терміни реалізації програми, техніку отримання і поширення інформації, та матеріалів, а також для продовження діяльності і постійного функціонування координаційного центру з проведення заходів Бойківщини необхідно:

1. Проводити оплату за послуги зв’язку;

2. Проводити оплату матеріально-господарської частини з витрат.

3. Оплата відряджень особам, що вибувають з питань підготовки заходів та учасників семінарів, нарад, конференцій, що відбуваються з подання координаційного центру.

4. Випускати матеріали і відеофільми з П’яти Всесвітніх бойківських фестин та Першого, Другого та Третього Світових Конгресів Бойків , а також їхнє рекламування.

5. Забезпечити вихід в Інтернет та створення WEB - сторінки при МГО «Світовий Конгрес Бойків». Орієнтовна потреба в коштах діючих на початок 2016 року для фінансування першого етапу становитимуть в сумі 50000 гривень. Другий етап – програма творчості і видавничо-поліграфічної діяльності.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 1362 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.