Неділя, 21.01.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Травень » 19 » Новини з міської ради
19.05.2016 (16:08)  

   Новини з міської ради

ІМЕНА ГЕРОЇВ БУДУТЬ УВІКОВІЧЕНІ

Пам’ятні дошки Героям, загиблим в зоні АТО мешканцям м. Турка - Юрію Міську та Олександру Ільницькому, а також загиблому Герою Євромайдану, уродженцю Яворівщини, який певний час жив у Турці, Роману Сенику, планують влітку відкрити в нашому райцентрі.

Нагадаємо, що Романа Сеника, відданого патріота рідної землі, куля снайпера тяжко поранила, коли він був на Майдані з прапором в руках. Столичним медикам так і не вдалося врятувати йому життя. Минулого року під Маріуполем раптово перестало битися серце десантника, молодшого сержанта, радіотелефоніста аеромобільної бригади, нашого відважного земляка Юрія Міська. А у січні цього року поблизу Зайцевого, на Донеччині, від кулі ворожого снайпера загинув легендарний боєць батальйону «Миротворець», турківчанин Олександр Ільницький, з позивним «Барні».

Слід сказати, що процедура встановлення меморіальних дощок Героям найперше має бути узгоджена з їхніми рідними. І, як повідомили у міській раді, вона уже пройдена. Виготовлені ескізи меморіальних дощок як Юрію Міську, так і Олександру Ільницькому. Родина «Барні» згодилася, аби меморіальна дошка була розміщена на Турківській школі-інтернаті, де навчався Олександр. Відповідно було скеровано офіційний лист районному відділу освіти на погодження. Заперечень тут немає. З родиною Міська узгодили, що меморіальна дошка Юрію буде розміщена зі сторони вулиці на будинку по вул. Шептицького, де він проживав. Меморіальні дошки уже замовлені у Житомирі. Привезе їх звідси голова ГО «Майдан Турківщини» Руслан Шиян, а їх оформленням займуться приватні підприємці Олег і Євген Яворські.

- Плануємо до 1 червня, а якщо ні, то в перших числах місяця уже розмістити їх на будинках, - розповідає міський голова Геннадій Когут. - Трохи проблемна ситуація склалася із меморіальною дошкою Герою Небесної Сотні Роману Сенику. Виник певний конфлікт між родиною і вдовою загиблого Героя. Меморіальна дошка, яка розміщена на будинку, де він жив, не задовольняє родину. Тому родичі взялися виготовляти меморіальну дошку Роману своїм коштом. Днями я спілкувався з сестрою Сеника - Лесею Федорівною. Меморіальна дошка брату - у стадії виготовлення. Єдине прохання до міської влади - узгодити її місцерозташування. Це питання розглянуть на виконкомі. Але пропозиція фактично є одна - на будівлі ратуші. Якщо усі три дошки Героям будуть готові, в один день відбудеться їх урочисте відкриття за участю громадськості.

За словами міського голови, одночасно ведуться перемовини з родинами Сеника, Міська та Ільницького відносно перейменування або присвоєння імен загиблих Героїв вулицям м. Турка. Після попередніх розмов родина Міська дала таку згоду. Родина Ільницького хотіла би назвати іменем загиблого Олександра не одну із старих вулиць міста, а якийсь новий квартал. Тобто, якщо буде виділено новий квартал забудови, то цій вулиці дадуть ім’я Героя Олександра Ільницького. Схожа ситуація і з Романом Сеником. Його рідні не мають бажання перейменовувати вулиці, які вже мають свою назву, а скоріше назвати новий квартал його іменем.

Принаймні така думка родин загиблих. Але основне слово - за громадою. Тому, звичайно, ще пройдуть громадські обговорення відносно такого перейменування, і, вочевидь, будуть запропоновані й інші варіанти.


ТОРГУВАТИ, ДЕ ЗАМАНЕТЬСЯ, НЕ МОЖНА

У Турці й справді немає вільного місця для торгівлі продуктами, вирощеними на своєму городі, чи товарами власного виробництва. Люди, що торгували в центрі міста на мості, у зв’язку з ремонтними роботами на ньому, пересунулися далі по тротуару - на майдан Шевченка. Міська влада в категоричній формі забороняє їм там торгувати і просить негайно звільнити тротуар для пішоходів. Натомість виділяє їм місце поблизу магазину в бік лавочок.

Одночасно ведуться й перемовини з приватним підприємцем п. Катинським про якнайшвидше закінчення будівництва критого ринку (на території колишнього «Заготльону»), де люди мали би можливість для такої торгівлі. Також днями розпочнуться рейдові перевірки щодо наявності у вуличних торговців відповідних документів на право торгівлі тими чи іншими товарами. Це також мало би дати певний результат.

- Ми всі розуміємо, що повністю ліквідувати зараз вуличну торгівлю неможливо, тому що людям, при тотальному безробітті та скороченні робочих місць, треба якось жити. Зростання тарифів на тепло, газ, електроенергію практично заганяє усіх в глухий кут, -каже міський голова Геннадій Когут. - Зрештою, це проблема не тільки Турки, торгують на вулицях і в Самборі, і в Дрогобичі, і у Львові... На превеликий жаль, повертаються 90-і роки, коли люди з хати виносили все, щоб продати, бо елементарно не вистачало на кусок хліба. Тому міська рада відноситься до питання вуличної торгівлі сьогодні лояльно, але робитиме все можливе, аби вона щонайменше шкодила місту.


ВУЛИЦЯ САМБІРСЬКА УЖЕ ОСВІТЛЕНА

Довгий час жителі Самбірської (Старе Село) в Турці не мали вуличного освітлення. Цього року, за кошти міського бюджету (в сумі 107 455 тисяч гривень), було проведено його капітальний ремонт та встановлено 15 нових економних ліхтарів. І зараз, в темну пору доби, ця вулиця уже освітлюється.

Але у плані проведення освітлення для інших вулиць міста, особливо віддалених (таких, наприклад, як Травнева (Ями), у міської влади є ще багато роботи. І, в міру можливості, вона це старається виконувати. Також уже освітлено вул. Джерельну: встановлено 4 опори, на яких вмонтовано ліхтарі. Обіцяють зробити освітлення й по вул. Стельмаха (там встановили 5 ліхтарів).

Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" №20,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 399 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Им'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *: Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.