Вівторок, 20.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Травень » 25 » ПІДПРИЄМЦІ МІСЬКОГО РИНКУ СТВОРИЛИ «БІЗНЕС-ЛІГУ»
25.05.2016 (10:00)

   ПІДПРИЄМЦІ МІСЬКОГО РИНКУ СТВОРИЛИ «БІЗНЕС-ЛІГУ»

У наших сусідів - самбірчан, та й старосамбірчан, уже давно міські промислові ринки охайні, їхні території чисті, прибрані, облагороджені, торгові ряди компактно розміщені, зібрані в єдиний торговельний комплекс. Лише у Турці ніяк не можна навести лад з ринком.

Щоби якось зрушити цю справу з мертвої точки, та й, зрештою, зберегти для себе місце роботи, люди, які торгують на ринку, вирішили об’єднатися у громадську організацію.

- Так, вони дійсно захотіли мати свою спілку, юридично оформлену, щоби самостійно вирішувати усі свої проблеми, -сказав, виступаючи на недавній сесії, міський голова Геннадій Когут. - Її вони створили. Міська рада залюбки підтримала цю ідею. «Поки ви не згуртуєтеся в якусь громадську організацію, ми з вами говорити не будемо», - так і казали підприємцям. Наші умови такі: всі члени даної громадської організації мають бути офіційно зареєстровані у податковій службі як підприємці. Взявши дану земельну ділянку в оренду, вони, за власні кошти, відповідно, будуть облагороджувати цей торговельний майданчик. Наше основне завдання, щоби «Бізнес-ліга» стала повноцінним власником ринку, міська рада отримувала від неї кошти за оренду землі, а підприємці, що торгують на міському промисловому ринку, не оббивали пороги міської ратуші зі своїми претензіями і проблемами, а вирішували їх самі.

За словами Івана Титаря, -активіста й організатора цієї справи, а нині голови громадської організації «Бізнес-ліга», - ідея створити і об’єднатися у спілку у них визріла давно, ще за міського голови Юрія Касюхнича. Навіть, було, уже пробували створювати таку організацію, але, на жаль, тоді чомусь не вийшло.

- З людьми працювати досить важко, - каже Іван Михайлович. - У кожного свої плани, інтереси, переконання. Так ішов час, доки не почули, що мер запрошує в місто інвесторів, і власником ринку може стати не місцева особа. А якщо візьмемось за справу самі, то на майбутнє, в часі проведення децентралізації, можна буде надіятися, в рамках участі в тому чи іншому проекті, на якісь інвестиційні надходження, а може буде й допомога з боку держави громадським об’єднанням та громадам.

- По суті, все це стало своєрідним поштовхом для створення «Бізнес-ліги». Бо зрозуміли, що до нас може прийти чужий власник, який побудує приміщення для ринку, а ми будемо працювати і платити йому оренду, - підтримує думку Івана Михайловича член правління організації Ірина Яворська.- На нинішній час платити оренду комусь - дуже важко. Тому ми всі, 75 осіб, які віддавна тут торгуємо і прагнемо якихось позитивних змін, зорганізувалися і створили свою громадську організацію. Створили для того, щоб взяти у міської влади цю земельну ділянку в оренду і на майбутнє зробити тут гарний центр для торгівлі.

Представляє громадське об’єднання для здійснення різних реєстраційних дій голова Іван Титар, членами правління є найактивніші підприємці - Михайло Ярошович, Ірина Яворська та Віталій Павлик, бухгалтером - Світлана Шкумбатюк, ревізором - Степан Ілюк. Усе вирішують на загальних зборах. Склали власний кошторис на обслуговування даної території. Встановили суму вступного внеску - 100 грн. з особи.

- У першу чергу той, хто вступає в організацію, має бути хоча би зареєстрований як підприємець, - розповідає голова Іван Титар. - Адже на базарі торгують люди різного віку, дехто з них зареєстрований як підприємець, а дехто, з певних причин, знявся з реєстрації. Наразі намагаємося домогтися, щоби усі були підприємцями. Зареєстрованих зараз є більша половина. Ще однією умовою для тих, хто бажає поповнити ряди членів нашої громадської організації, є те, що дана особа має мати на території ринку якусь торговельну будку чи місце для торгівлі. Площа ринку - 0, 12 га. Розділити на 75 осіб - вийдуть невеличкі площі, але все ж. З числа осіб, хто не торгує тут, ми поки що нікого до своєї спілки не приймаємо.

З 1 червня, згідно рішення недавньої сесії Турківської міської ради, міська рада розриває договір з ЖКУ і зобов’язує нас взяти на свій баланс старі навіси і біо-туалет. Причому, насамперед мусимо розрахуватися з комунальниками, яким винуваті за послуги близько 7 тис. грн.. І тоді вже, як громадська організація, укладатимемо напряму новий договір з комунальною службою.

Спершу плануємо хоча би облагородити дану територію, провести тут належну реконструкцію, поставити нормальний туалет, зробити відповідний дренаж, щоб не текла вода, дорогу для проїзду пожежної машини, знести старі, аварійні навіси. Подібне уже зробили старосамбірчани, але вони починали це значно раніше, коли трохи час був іншим, прибутків було більше і бізнес ішов краще. Коли можна було скинутися й по 5-6 тис. гривень, а зараз й по тисячі з людини не збереш. Не можна сказати, що буде легко: хтось хоче мати більший бізнес, комусь добре так, як було досі, хтось має більше за площею місце для торгівлі, інший - одне, маленьке. А тих, хто не хоче вступати у нашу спілку, потрібно заставити хоча би платити за місце, на якому людина стоїть і торгує. Отож, збиратимемо збори і на них вирішуватимемо питання кожної, окремо взятої людини.

Слід сказати, що двічі їздили в Старий Самбір, вивчали їхній досвід. Там уже 8 років люди працюють за такою схемою. До речі, дуже доброзичливо віднеслися до нас старосамбірчани. Пояснили нам усе, показали, як скласти статут, вести документацію, проводити збори, писати протоколи. Вдячні також і міському голові Геннадію Когуту, до якого коли би не звернулися, завжди вислухає і порадить. Багато допоміг нам з юридичними питаннями й член виконкому міської ради Володимир Хомин. Звичайно, що буде непросто. Виникатимуть й спірні питання. Ми тільки вчимося. Але надія на гарніший ринок у Турці, аніж є зараз, у нас все-таки жевріє.

Нещодавно сесія Турківської міської ради, розглянувши заяву голови громадської організації «Бізнес-ліга» про викуп дерев’яних навісів та біотуалету, що знаходяться на території міського ринку, який розташований на майдані Шевченка у м. Турка, враховуючи пропозиції депутатської комісії з питань економіки та бюджету, вирішила надати дозвіл виконавчому комітету міської ради на продаж дерев’яних навісів та біотуалету громадській організації «Бізнес-ліга»; визначити вартість навісів та біотуалету - в сумі 5153 грн.; міському голові в установленому законодавством порядку укласти договір купівлі-продажу.

Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" №21,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 445 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.