П'ятниця, 23.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Травень » 25 » Культурно-просвітницькі заходи Турківщини
25.05.2016 (10:05)

   Культурно-просвітницькі заходи Турківщини

«ЯБЛУНЬКА ВІТАЄ СВОЇХ ГЕРОЇВ»

Під такою промовистою назвою в Народному домі с. Н. Яблунька пройшов мистецький захід із вшанування українських Героїв. На початку із благословенням виступив настоятель місцевого храму о. Богдан та з вітальним словом сільський голова Василь Хорт. Піднесено і зворушливо прочитала вірш «Сповідь воїна» Христина Германович.

А далі був цікавий концерт. Зокрема цілий ряд патріотичних пісень виконали Віра Ляхович, Людмила Куприч, Микола Магдич, Ліліана Михайлишин, Софія Германович, Руслан Ляхович, Микола Магдич; гарно читав гуморески Іван Кузан. Заслуженими оплесками нагороджували присутні дівчат-танцівниць - Ганну Кудільчак, Аліну Січак, Михайлину Гембець, Марину Розлуцьку, Софію Германович.

Добре впоралися із завданням і ведучі Іванна Куприч та Олег Кузьо.На захід були запрошені ветерани Другої світової війни Степан Кузьо та Степан Сливар, учасники АТО та їхні матері.

У виконанні троїстих музик (Микола Мишковський, Володимир Мишковський, Олександр Щомак, Віктор Ковальчин, Іван Бегей) прозвучала в’язанка українських пісень.

На завершення у піднесеному настрої всі учасники концерту та глядачі заспівали «Многая літа!».

Як розповів редакції завідувач Народного дому Володимир Мишковський, цей концерт був одночасно й творчим звітом місцевих працівників культури.

Василь ВАСИЛЬКІВ.


«Великодні писанки - радість для матусі»

Під такою назвою відбувся святковий виступ, присвячений Дню Матері, в мальовничому селищі Бориня.

Вихованці гуртка при церкві Св. Євхаристії смт. Бориня «Щасливе дитинство», організатором якого є о. Казимир, спільно з художнім керівником Народного дому Галиною Низкогуз, подарували своїм односельцям 3,5 години гарного настрою.

Цей виступ поєднав у собі три події: Великдень, День перемоги, День Матері. Почалося все традиційно з молитви. Діти молились Богу, щоб їхні батьки були завжди здорові і на Україні настав мир. Звучали авторські вірші, співали душевні пісні, танцювали запальні танці.

Приємно було, що до виступу приєдналась Боринська музична школа, а саме: директор Наталія Сич, викладач Іванна Кузьмак зі своїми учнями. Вони подарували чудові чотири музичні номери. Також свою допомогу у підготовці до виступу надала вчитель музики Боринського НВК Тетяна Петрайко. За це їй окремо дякуємо.

Глядачі отримали багато вражень і великий заряд гарного настрою. На завершення з подякою і привітанням до Дня Матері виступила секретар Боринської селищної ради Іванна Гутчак.

Окрему подяку висловлюємо голові Турківської районної ради Володимиру Лозюку за допомогу і постійну підтримку духовно-патріотичного гуртка при церкві Св. Євхаристії «Щасливе дитинство».

Велике спасибі вихованцям гуртка за їхню працю і активну участь у виступах і заняттях. У їхніх юних серцях живе велика любов до Бога, до ближнього та Батьківщини. Будем сподіватись, що їхні молитви були почуті і на нашій Україні запанує мир і спокій, а в людських серцях -любов і злагода.

Людмила КОМАРНИЦЬКА, керівник гуртка «Щасливе дитинство».


В гостях у пожежників

Учні художнього гуртка «Юний малярик» Турківського НВК мали чудову нагоду ознайомитись з нелегкою, відповідальною та небезпечною професією пожежника. Ця екскурсія була проведена для дітей з метою підготовки їх до участі в конкурсі на пожежну тематику.

Для глибшого розуміння і усвідомлення цієї професії та для ширшого розкриття цієї теми, учням було запропоновано ознайомитись із відповідальним колективом, оглянути приміщення, техніку, рятувальні засоби.

Завдяки заступнику начальника ДПРЧ № 28 м. Турка, старшого лейтенанта служби цивільного захисту МиколіХомику, було проведено цікаву та змістовну екскурсію з багатою наочністю, а ще збулась мрія дітей - приміряти захисний одяг, каски, а також «постріляти» з водомету. Для них це стало захоплюючим видовищем, і вони ще й досі згадують її та переглядають світлини.

Нагадали тут нам і про техніку безпеки з електроприладами та про небезпечні ігри з вогнем. Надали доцільні поради, як вести себе в екстремальних ситуаціях. Начальник караулу, старший лейтенант служби цивільного захисту Олег Бегей, вправно допомагав гуртківцям приміряти захисну форму пожежників, розбурхуючи цікавими історіями уяву та фантазію школярів. Під кінець розповіді він виїхав пожежним автомобілем і надав можливість його оглянути та зробити на фоні машини цікаві світлини.

Одна з важливих професій тут - професія диспетчера. Так диспетчер ПРЧ-28, молодший сержант Марія Кузівка, яка приймає різні виклики про необхідність порятунку майна чи життя людей, нагадала, що у разі потреби, потрібно телефонувати за номером 101. Саме завдяки швидким та оперативним діям, героїзму, відчайдушності вогнеборців, зупиняється лихо, рятується чиєсь життя, вберігається не одна людська доля.

Щиро дякуємо за цікаву та змістовну екскурсію усьому колективу Турківської ДПРЧ №28 та начальнику Турківського сектору Львівського управління МНС Світлані Мірошкіній.

З повагою учні художньої студії «Юний малярик» та їх керівник, вчитель образотворчого мистецтва Галина Дем’ян-Черчович.


ДРУЖІТЬ ІЗ КАЗКОЮ УСІ

Забута казка - це золоте намисто, яке впало на морське дно. І щоб не втрачати цей скарб, зберігайте у своїй пам’яті перлини народної мудрості.
(Народний вислів).

Цим учням уже не раз вдавалося завойовувати серця глядачів своїми чудовими виступами зі шкільної сцени. У першому класі вони урочисто провели «Свято «Букварика», у другому - чудовий захід, присвячений Дню матері, а цьогоріч всі присутні у залі - і дорослі, і малеча - побували в гостях у казки.

Учні 3-А класу Турківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 показали давню, добре знану усіма «Казку про Колобка», але на новий лад.

- Сьогодні у нас незвичайне свято. Його немає в календарі, але воно є в серці кожної людини, яка любить казки, - сказала у своєму вступному слові класовод Іванна Гут. - Не існує у світі людини, яка би хоч раз на віку не мандрувала чарівною країною казки. Знайомство з казкою, зустріч з нею - це завжди свято. І сьогодні ми маємо чудову нагоду потрапити до цієї дивовижної країни.

На сцені й справді усе виглядало казково: велика гарна хатинка Лісника, діти, переодягнені у костюми звіряток, сцена, прибрана різнобарвними кульками та яскравими малюнками із відомих казок.... А розпочали свій виступ школярі оригінально: презентацією пісень про казки із одночасним висвітленням цих творів на мультимедійній дошці. Напрочуд вдалою вийшла інсценізація казки «Нові пригоди Колобка», в якій йшлося про те, як діти, чекаючи в гості бабусю й дідуся, самі, без батьків, стали місити тісто, з якого спекли Колобок.

Я такий гарненький,
Рум’яний, легенький.
Смак чудовий маю,
Запахом всіх привертаю.
Я найрозумніший,
Від усіх сильніший.
Я нічого не боюсь,
Куди схочу покочусь,

- вихвалявся Колобок (роль якого артистично виконував Максим Черчович), тікаючи від Зайця, Вовка, Ведмедя, Лисиці, які страшенно хотіли ним поласувати. За всім цим дійством споглядала допитлива Сорока, що з нетерпінням чекала на плачевний фінал. І врешті розумниця Сова врятувала Колобка, застерігши усіх, хто хотів ним поласувати: «Невже вам хочеться, щоб вас болів живіт? Чи не дай Боже, щоб з’явився цилюліт? А якщо є ще алергія на жовток, ви не будете їсти цей свіженький Колобок». І всі вирішили не їсти Колобка, а подружити з ним. Дружба перемогла - така мораль казки:

Дружіть із казкою усі,
І між собою теж дружіть,
Бо з друзями завжди цікаво
І весело у світі жить.

Поезія і пісня, танець і малюнок, влучні вислови і жарти - усе було поєднано на цьому святі казки, до організації і проведення якого доклали чимало зусиль і старань третьокласники Максим Черчович, Вікторія Дульнявка, Леся Миклюсевич, Іван Курус, Марина Рубель, Микола Лоневський, Михайло Сьомбак, Євген Федчишин, Вікторія Кневець, Іван Костишак, Яна Джура, Назарій Синичич, Валентин Писанчин, Олександра Годованець, їхні батьки та вчитель -Іванна Ярославівна.

Саме тому були щирими слова подяки від голови батьківського комітету Марії Курус дітям за таке гарне свято доброти і милосердя, за те, що нагадало воно кожному, що усі ми - родом із дитинства.

Ольга ТАРАСЕНКО.


Матусю, тобі низесенько вклонюсь

Під такою назвою відбувся ранок, присвячений Дню Матері у Сигловатському НВК, на який зібралися матері учнів, гості, учні та учителі інших класів. Розквітали посмішки на вустах матерів, коли їхні діти читали для них слова привітання. Матерям були присвячені пісні «Мамо, моя, мамо», «Сонечко всміхалось», «Ти маму нашу рідну», «Мамине свято», «Чорнобривці».

Зал наповнювався бурхливими оплесками після кожного танцю, який виконували члени фольклорного гуртка. Всім сподобалися і «Краков’як» і «Полонина». На закінчення свята діти виконали пісню «Мами наші рідні» і подарували матерям квіти. Розходилися всі в гарному настрої з теплою усмішкою на вустах.

Устина ЛАБЕЦЬКА, керівник фольклорно-етнографічного гуртка Турківського БДЮТ при Сигловатському НВК.


«ТАЛАНОВИТА УКРАЇНОЧКА - 2016»

Уже стало доброю традицією у Нижньояблунському НВК проводити конкурси, на яких вибирають найрозумніших, найкмітливіших, найталановитіших, найкрасивіших хлопців та дівчат. І цей рік - не виняток. Нещодавно дівчата 8-9 кл. змагалися за звання «Талановита україночка - 2016». У конкурсі взяли участь: Леся Бегей (9-А кл.), Уляна Пукшин (9-Б кл.), Христина Германович (8-А кл.), Ольга Магдич (8-Б кл.).

Шлях до перемоги проходив через такі конкурси: «Представлення», «Творча лабораторія», «Коса -дівоча краса», «Декламування», «Домашнє завдання». У підсумку, звання «Талановита україночка -2016» виборола учениця 8-А кл. Христина Германович. Вона здивувала всіх своєю шляхетністю, вправністю, майстерністю та патріотизмом.

Ведучими були чудові козаки: Мар’ян Германович і Василь Васьків. Між конкурсами, піснями і танцями глядачів розважали учні нашої школи: Ліліана Михайлишин, Ірина Розлуцька, Софія Германович, Анна Кудільчак, Аліна Січак, Уляна Крецул, Михайліна Гембець - під супровід учителя музики Миколи Мишковського.

Усіх конкурсантів нагородили подарунками, спонсором яких був Василь Стахнів.

Ірина КРУПЧАК, педагог-організатор.


З вірою в серці

У Сигловатському Народному домі відбувся концерт, присвячений Дню Матері.

В залі було багато матерів, серед яких і ті, чиї сини служать в АТО.

На нашу адресу зі сцени звучали слова привітання. Нам дарували вірші і пісні про маму.

Особливо всім сподобалася хвилина сміху. «Селянки і панянки» та «Борці за віру» насмішили всіх до сліз. А коли на сцену вийшли найменші виконавці, всі були зачаровані їхніми танцями і пісеньками.

Щиро дякуємо завідувачу Народного дому Марії Данилів та всім організаторам свята за приємні хвилини відпочинку.

Матері: Марія БРЯНЧИК, Катерина ЯЦЕЙКО, Ганна РЕШЕТАР.


Газета "Бойківщина" №21,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 535 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.