П'ятниця, 23.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2016 » Травень » 31 » На ремонт автівки Ганущина витратять майже два річні оклади вчителя
31.05.2016 (10:38)  

   На ремонт автівки Ганущина витратять майже два річні оклади вчителя

Нещодавно «Вголос» писав про те, що для обслуговування Львівської обласної ради було орендовано старенький «Opel-Omega» 2001 року випуску.

На запит нашого кореспондента так і не було дано відповіді, хто ж вирішив орендувати для «найдемократичнішої» обласної ради країни автівку, що стала вже 10-ю в автопарку обласного парламенту. Але «новий» опель, який не проїздив і місяця, вирішили поставити на ремонт.

Відповідно до наказу начальника управління майном спільної власності Львівської обласної ради, з 21 березня 2016 року легковий автомобіль марки «Opel-Omega B» (реєстраційний номер ВС 1771 ВК) перебуває в розпорядженні голови облради О.Ганущина (за машиною закріплено двох водіїв). А вже через місяць, 21 квітня, на сайті prozorro.gov.ua з’являється оголошення про тендер на ремонт цього авто. Очікувана вартість робіт – 39 826 грн.

Дивно якось виходить. Щойно взяли в оренду авто за 9 тисяч гривень, як майже відразу його ставлять на ремонт. Хоча, згідно з пунктом 4.1 договору оренди транспортного засобу між управлінням майном та КП ЛОР «Підприємство автотранспортного обслуговування», орендодавець був зобов’язаний передати орендарю автомобіль у технічно справному стані. Злі язики подейкують, що згадане авто потрапило в аварію, тому його й вирішили відремонтувати. Але як відповіли на мій запит в управлінні майном облради «з 21.03.2016 автомобіль «Opel-Omega» (ВС 1771 ВК) не був учасником дорожньо-транспортної пригоди». Ну і слава Богу! Значить ніхто, крім платників податків, у цій історії не постраждав.

Як пояснює у своїй відповіді управління майном облради, закупівлю послуг з ремонту автомобіля було оголошено 21.04.2016 р. відповідно до рішення сесії Львівської обласної ради «Про внесення змін до Положення про управління майном спільної власності Львівської обласної ради від 16.02.2016 №92 та на виконання розпорядження голови Львівської обласної ради «Про затвердження Положення про забезпечення виконавчого апарату та постійних комісій Львівської обласної ради службовими автомобілями» від 03.03.2016 №3-аг. Хоча в рішенні сесії жодного доручення ремонтувати опель не давали. Але чиновники здатні й не на такі аргументаційні перли, аби вміло «освоїти» бюджетні кошти.

І, до речі, на офіційному сайті Львівської обласної ради не виявилося згаданого вище розпорядження про забезпечення службовими автомобілями. Невже голова облради утаємничив від виборців цей документ? А як же декларації про відкритість та прозорість у роботі обласної ради, про які так люблять глаголити наші можновладці? Та й, окрім цього, не оприлюднення на сайті є прямим порушенням норм Закону України «Про доступ до публічної інформації», яким зобов’язують розрядників інформації систематично та оперативно оприлюднювати її на офіційному веб-сайті в мережі Інтернет. Але львівські чиновники найкраще виконують закони про приватизацію та освоєння бюджетних коштів, а не про відкритість та прозорість у своїй роботі.

Як ФОП Мар’яна «неполаманий» автомобіль облради рихтуватиме. Але повернімося до ремонту опеля. Після завершення всіх процедур 20 травня розпочався ремонт ходової частини авто. Переможцем стала ФОП Бобиляк Мар’яна Михайлівна, оскільки на аукціоні вона гарантувала ремонт за найменшу ціну – 31 900 грн. Нікому не відома особа, яка як приватний підприємець зареєструвалася лише наприкінці лютого минулого року, обійшла на торгах зубра авторемонтної справи ТОВ «Компанія Сервіс-центр», що працює на львівському ринку вже більше ніж 10 років і статутний капітал якої становить 300 тисяч гривень. Але в «чесній» боротьбі, як відомо, перемагає найкращий. Що ж ФОП Бобиляк Мар’яна Михайлівна має зробити з облрадівським опелем за п’ять днів (бо стільки відведено на ремонт відповідно до договору)? У переліку видів робіт, запчастин та матеріалів є аж 98 позицій! Серед них: ремонт бампера, кермової системи, супортів, натяжного механізму, масляного піддона; заміна амортизаторів, пружин, підшипників, кульових опор, стійок і втулок стабілізатора, рульових тяг, гальмівних дисків, сайлентбоків, різноманітних фільтрів і рідин та багато-багато іншого. Можна лишень уявити, яку мороку взяла собі на голову Мар’яна Михайлівна з тією купою брухту!

Виникає запитання: а як цей опель узагалі-то їздив до так званого ремонту, коли майже все в ньому підлягає заміні? І для чого ремонтувати бампер і купу іншого причандалля в машині, яка нібито не була в ДТП. Нагадаю, що, відповідно до договору оренди, управлінню майном мала передати справну машину. Якщо ж трапилось інакше, то угоду треба розривати і вимагати компенсації за втрати. Так складається, що голова обласної ради цілий місяць їздив абсолютно «розбитою» машиною! Життя найвищої посадової особи Львівської області зазнавало постійного ризику, адже кожна несправність могла призвести до ДТП. Але це вже парафія українських правоохоронців. А може, це провокація російських спецслужб? Жартую, звичайно.

Хоча один мій знайомий висловив зовсім іншу версію. На його підприємстві завжди починали робити якісь малярно-штукатурні роботи, коли хтось із керівництва затівав удома ремонт. І всі були у виграші: чисті панелі в офісі та євроремонт у квартирі директора. Хай там як, але нарешті голова Львівської обласної ради їздитиме справною машиною. Дурниця, що її ремонт рівний за вартістю майже двом річним окладам українського вчителя.

Андрій Болкун.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 450 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Жителька:)   (31.05.2016 13:21)
Про те, що наші мужновладці роблять  такі речі речі всім відомо. Насторожує лише одне,  всі знають, що "Вголос" , це самопіар "Свободи", чому ж вони не писали нічого про обслуговування техніки та технопарку в часи їх розквіту на Львівщині. В часи, коли брат з сестрою керували адміністрацією та обласною радою???

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.