П'ятниця, 23.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Червень » 1 » Золота симфонія ювілею Турківської дитячої музичної школи
01.06.2016 (13:49)

   Золота симфонія ювілею Турківської дитячої музичної школи

Півстоліття тому у нашому чарівному карпатському містечку з’явився для шанувальників музичного мистецтва заклад - Турківська дитяча музична школа. Ця подія була справжнім святом для юних обдарованих турківчан, їх батьків, усіх жителів міста та району.

З перших років існування школа стала важливим культурним і духовним осередком. У 1969 році був перший випуск школи, до цього діяла музична студія в приміщенні Будинку культури.

У різні періоди школу очолювали Степан Цебрик, Іван Браток, Петро Зборовський (відомий фольклорист, педагог-музикант), Марія Сеньків (нині секретар Товариства «Бойківщина» в Америці), Галина Мудра, Іван Ільків. Деякий час у 80-х роках у школі діяв дитячий духовий оркестр (керівник П. Зборовський), у 2010-2014рр. - оркестр народних інструментів (керівник В.Ярмоленко). На сьогоднішній день школа дала музичні знання 686 випускникам. Багато з них пов’язали своє життя з музикою.

Це - Йосип Созанський, заслужений діяч мистецтв України, лауреат літературно-мистецької премії ім. С. Воробкевича, головний диригент та художній керівник Академічного симфонічного оркестру Чернівецької філармонії;
Ігор Бордун - музичний редактор, звукорежисер радіо «Незалежність», має власну студію звукозапису, концертує з відомими виконавцями та гуртами;
Назарій Тацишин - лауреат Всеукраїнського та міжнародних конкурсів, соліст Львівської обласної філармонії; Алла Павлик - художній керівник народної хорової капели «Галичани», хормейстер народного чоловічого хору «Орфей» при «Львівській політехніці»;
Вікторія Кудільчак - доцент кафедри методики музичного виховання і диригування ДДПУ ім. І.Франка, кандидат філософських наук;
Марія Цембала - колишній викладач вокалу, доцент ДДПІ ім. І.Франка, зараз на заслуженому відпочинку;
Микола Курус - культорганізатор РНД;
Іванна Плядер - проживає в Києві, працює з дітьми, віком від 4 до 8 років, пише музику, займається режисурою, ставить мюзикли;
Дмитро Дорош - професійний організатор святкових масових заходів;
Михайло Федорко - молодий талановитий композитор, інтерпретатор фортепіанних творів зарубіжної та української класики, учасник ХІ Міжнародного молодіжного фестивалю ім.. Ісидора Вимера «Золота троянда», де здобув золоту медаль та диплом І ступеня у номінації композиція та імпровізація.

Минулої неділі гості, батьки, викладачі, діти, колишні випускники Турківської дитячої музичної школи зібралися в актовому залі на незвичайну зустріч -відзначення 50-річчя школи. На цьому ювілеї були усмішки і слова вітання, музика і гарний настрій, подяки і святкові подарунки, хвилюючі спогади і сльози радості.

Вели захід викладач музшколи Галина Бринчак і Тетяна Білинська - нинішній директор музичної школи. Тетяна Семенівна багато літ є її керівником (директорувала з 1998 по 2005 роки та з 2012-го по сьогоднішній день). І, як сказали про Тетяну Семенівну її колеги, вона - не лишень прекрасний співаючий директор, а й чудовий, вмілий організатор, талановитий піаніст та фахівець своєї справи. Дякуючи їй, в музичній школі панує аура спокою та взаєморозуміння. Вона завжди кожного зустрічає своєю привітною усмішкою та запитанням: «Як справи?». За пропозицією Тетяни Семенівни, хвилиною мовчання було вшановано пам’ять першого директора Турківської дитячої музичної школи, світлої пам’яті Теодозія Павлика. Директор розповіла присутнім, яка це була елегантна, високоосвічена, інтелігентна, небайдужа і талановита людина. До речі, на святкування ювілею було запрошено й сина Теодозія Йосиповича, але він з якихось причин не приїхав. Не прибули на урочистості з поважних причин й Назарій Тацишин та Йосип Созанський.

Натомість на свято завітали колишній учень школи, Турківський міський голова Геннадій Когут, керівник апарату Турківської РДА Богдан Москаль, голова ВГО «Світовий Конгрес Бойків», заслужений працівник культури України Петро Косачевич, головний спеціаліст відділу культури і туризму Турківської РДА Лілія Яворська, колишній викладач школи , а нині солістка Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької Наталія Озерська; випускниця школи, згадані вище Вікторія Кудільчак та Ігор Бордун; колишні учні, а нині бізнесмени, тісно пов’язані з музикою, Віктор Лемець і Сергій Сіданич.

- Я щиро пишаюся, що випускники нашої музичної школи досягли таких значних результатів у житті. Частинка вашої душі, ваших талантів, шановні викладачі та учні, звучить сьогодні по всій Україні. Я бажаю вашому колективу бути багатим на вдячних і талановитих учнів, які би й далі прославляли наше місто, район і Україну. Щоби ви кожен день йшли на роботу, як на свято. Щоби в Україні настав мир і ми зажили новим і щасливим життям. Ваш внесок у духовний розвиток особливий, вагомий внесок у духовний розвиток підростаючого покоління мер вручив подяку і образ Заступниці нашої - Матері Божої. Від імені керівництва Турківської РДА і відділу культури виступили Богдан Москаль та Лілія Яворська. Побажавши колективу плідних творчих здобутків, вручили йому нагороди - грамоту та гарний образ. Підприємці Вітор Лемець та Сергій Сіданич також підготували для школи подарунок - принтер і привітали усіх з ювілеєм. Дехто з гостей дарував музичне вітання, як ось Ігор Бордун, який сів за рояль і віртуозно виконав в’язанку мелодій із світової музичної класики, чи Наталія Озерська, від сильного оперного голосу якої, здавалось, затремтіли стіни у залі.

Приємно, що й сьогодні Турківська дитяча музична школа крокує вперед, до нових звершень. Зараз її відвідують 169 учнів, яких навчають 24 викладачі. В школі функціонують фортепіанний, народно-духовий, струнно-смичковий та теоретичний відділи, працює бібліотека з книжковим фондом у 7 тис. примірників. Славу школі приносять такі колективи, як ансамбль скрипалів (керівник Любов Гошовська), хор молодших і старших класів (керівник Уляна Боберська), а юні бандуристи (викладач Оксана Мельник) не пропускають міжнародних та всеукраїнських конкурсів і привозять звідти почесні нагороди. Улюбленцем публіки став новостворений дитячий фольклорний колектив «Юні бойківчани». Не перелічити усіх творчих досягнень учнів Турківської ДМШ, яких вони здобули на різного роду конкурсах. До таких належать: Соломія Смиш, Михайло Цебак, Назарій Роман, Ярина Донець, Іван та Іванна Лоневські, Юрій Бобітко, Андріана Савчак, Андрій Яворський, Ілона Когут, Віта Вільд, Еріка Бринь, Софія Шевчук, Аліна Чабанова, Ірина Петрик, Михайло Яворський, Надія Куприч, Вікторія Пекар, Роксолана Капустинська, Оксана Катинська та ін.

Тож нехай і надалі життєва дорога кожного педагога цієї школи в’ється по висхідній, нагороджує здоров’ям, радістю, добром за турботу до дитячих творчих душ. А юним музикантам Господь дарує прекрасні миті пізнання чудового світу мистецтва. «Я пишаюся вами і ціную кожного з вас, бо ми разом, хто з відривом в рік, два чи більше, створювали цей колектив, формували його звички, традиції. А сьогодні - це міцне творче ядро», - наголосила, вітаючи з ювілеєм, директор Тетяна Білинська.

Школо, хай щастить тобі!

Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойкывщина" №22,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 580 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.