Вівторок, 20.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2016 » Червень » 1 » "Коли ти був, ніхто не міг усвідомити наскільки ти важливий..."
01.06.2016 (22:29)  

   "Коли ти був, ніхто не міг усвідомити наскільки ти важливий..."

Андрію, давай я розкажу тобі про твоє поховання.

Ми з Барчаком Станіславом трохи спізнились. Але дім твій знайшли у чималій Жовкві легко - стояло стільки машин і йшло до тебе стільки людей!... Тисячі. Напевно,ти б звернув гори з такою кількістю тих, хто підтримали тебе, якби таки провів свою акцію протесту, щоб відмінити контрактну службу в пожежці... коли ти жив.

Багато рятувальників, багато бійців у камуфляжі, волонтерів, громадських активістів, твій УКРОП, і ще просто багато-багато облич. Десь посеред натовпу без всяких понтів Саша Ганушин.

Самотній Парасюк, вимучився із букетом червоних троянд, який тобі приніс. Садового до тебе не пустили. Хоч кажуть був. Я не бачила. Але був точно. Багато камер, журналістів теж були. Навіть те НТА, через яке ти так засмучувався в суботу.

Якісь пристойні хлопці в сутанах хором співали що там належиться. Грав духовий оркестр пожежників.

Бачила твоїх хлопчиків. Вперше. Тендітні такі, маленькі, як горобчики.

Знаєш, нічого не відчувала. Навіть щось про роботу думала. Про щось стороннє говорили в натовпі. Якийсь абсурд... Може вчора все відридала. Не знаю.

Потім процесія рушила до храму. Пішки. За твоїм катафалком. Думаю, понад кілометр дороги заповнив той людський поток, Андрію. А вздовж дороги виходили прощатись з тобою жовківчани. Плакали. Я теж реву. Аж зараз.

Біля твоєї пожежки зупинились. Ваші машини включили сирени. Твої рятувальники віддавали тобі честь. Бачила серйозних мужиків, які не соромлячись витирали сльози.

Потім храм. Ми навіть туди не пішли. Дали дорогу ближчим. І Муравський був з нами. Він весь час ніс за твоєю труною прапор з таурною стрічкою. Лиця на ньому вже нема. Не знає як буде без тебе.

Потім повертались назад. До цвинтаря, де тобі викопали могилу. Нічого така. Біля горбочка. Люди на цвинтар пішло уже менше.

Оркестр грав, хлопці в сутанах співали. Караул стріляв, як належиться. А потім, коли твій гріб опустили в могилу, завили жінки. Побратими-пожежники відсторонили тих чужих з лопатами і самі насипали тобі могилу. Мінялись і насипали. Потім встановили хрест. Вінки, море квітів, свічок. І ми пішли.

Головне, Андрію. Ніхто не знає, як без тебе жити. Хто звяжеться з поляками-німцями, аби пригнали обладнання, про яке ти домовився? Що буде з твоєю профспілкою, з тими справами, які ти не встиг завершити? Коли ти був ти так соромився, що ніхто не міг усвідомити, наскільки ти важливий і як тебе багато...

Ну, щоб ти був спокійний всі знають - те, що ти розпочав, треба закінчити. Ми добємо ті Грибовичі, які тебе вбили.

Спочивай, друже!

Джерело.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 429 | Додав: Today | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.