Неділя, 21.01.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Червень » 9 » Про зайнятість, пожежну безпеку та оптимізацію освітянської мережі йшла мова на недавній колегії Турківської РДА
08.06.2016 (23:15)  

   Про зайнятість, пожежну безпеку та оптимізацію освітянської мережі йшла мова на недавній колегії Турківської РДА

Якщо аналізувати проблему зайнятості населення на Турківщині, то завжди важливим постає питання створення нових робочих місць. У даний час на одне робоче місце претендує 78 осіб, а працедавці пропонують лише 9.

Особливо турбує те, що багато випускників вузів вимушені звертатися до послуг служби зайнятості, серед яких найбільше освітян та юристів. І це в той час, коли в освітній галузі працює чимало пенсіонерів, які досить часто, за станом здоров’я, уже не можуть виконувати покладені на них обов’язки. Є школи, де вчителів фізкультури учні змушені, взявши під руки, заводити до школи. Самим їм важко дати цьому раду.

Доповідаючи на колегії, директор центру зайнятості Мирослава Павлик наголосила, що в їхній службі зареєструвалося 60 учасників АТО, сімом з яких надано допомогу для започаткування власної справи, 20 було залучено до громадських та тимчасових робіт. Зараз на обліку перебувають 52 «атовці». Вона наголосила й на те, що з 526 вакансій, що є в службі зайнятості щодо контрактної служби, лише трьох осіб вдалося скерувати до військових частин, з двома в даний час ведуться перемовини, хоча мінімальна зарплата військових - 7 тис. грн.

Щодо пожежної безпеки, то керівник Турківського сектору МНС у Львівській області Світлана Мірошкіна наголосила на катастрофічну ситуацію щодо дотримання пожежної безпеки на підприємствах та в організаціях району. З тих установ, де довелося побувати надзвичайникам, вона відзначила як позитив районний центр зайнятості та Західний реабілітаційний центр спортсменів-параолімпійців у с. Яворів.У всіх решта ситуація проблематична, а подекуди й критична. Є великі проблеми і щодо пожежної охорони сакральних споруд, наявності резервуарів води для забору на випадок пожежі практично у всіх населених пунктах. Як позитив було відзначено Турківську міську раду, де на даний час об-лаштовано 7 пожежних гідрантів. У деяких селах, в разі надзвичайної ситуації, рятувальники просто не мають де набрати води для гасіння пожежі.

Обговорили на колегії й освітянські проблеми. Рано чи пізно, на думку начальника відділу освіти РДА Наталії Гошівської, ми мусимо серйозно взятися за оп-тимізацію освітянської мережі. Інакше прийде той час, що вчительство району може залишитися без заробітної плати. Особлива увага була сконцентрована на Турківській школі-інтернаті, де, як зазначила Наталія Михайлівна, сьогодні навчається багато учнів, які не підпадають під вимоги, що дають право здобувати освіту у подібному закладі. Практично тут на двох вихованців припадає один працівник. Іноді в інтернаті вчаться діти заможних людей, які б мали здобувати освіту у звичайних навчальних закладах.

Голова райдержадміністрації Олександр Лабецький каже, що наразі про закриття школи-інтернату мова не йде, але в районі уже найближчим часом буде створена комісія, яка вивчить особові справи усіх дітей і винесе вердикт - хто з них може тут навчатися, а кому варто перейти у звичайну загальноосвітню школу. А на найближчій сесії районної ради буде внесено зміни до статуту школи-інтерна-ту записано, що відбір дітей здійснюватиме спеціальна комісія, а не директор навчального закладу.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №22,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 493 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (09.06.2016 06:59)
«У даний час на одне робоче місце претендує 78 осіб, а працедавці пропонують лише 9».

Неправда. Роботи є купа, тільки ніхто не хоче за неї братися. В районі є дві можливості порядно заробити:
1). Збирати яфини й гриби.
2). Брати в руки довбню і йти «3,14здити» маскалів на Сході. Там платять від 7-м тисяч і вище.
Правду кажуть цивілізовані люди, що Україна відстала від цивілізації більш як на пів тисячі років. А тепер загляньмо в ці історичні часи і побачимо, як були працедавцями влаштовані люди. В основному тут були ватаги яфино- та грибо-збирачів, мисливців, ремісників з одного боку, а з іншого – орди завойовників, які «3,14здили» один одного й грабували. В цей час працедавці займалися дорогами, аби по них файно було возити те, що зібрали й награбували. Як бачимо – нічого нового. Справа в тому, що в одному з науково-дослідницьких інститутів України, науковці винайшли машину часу, яку придбали олігархи. Вона досить проста в експлуатації: натиснув кнопку – і за мить народ попадає в татаро-монгольську епоху. З наступного року обіцяють народу печерний лад, а якщо будуть далі ремствувати, то до 2030-го року всіх виженуть на дерева.

Им'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *: Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.