Середа, 21.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Червень » 9 » Боринська селищна рада ініціювала створення об’єднаної територіальної громади з центром в смт. Бориня
09.06.2016 (11:28)

   Боринська селищна рада ініціювала створення об’єднаної територіальної громади з центром в смт. Бориня

В районі активно обговорюється перспективний план створення об’єднаних територіальних громад. Такі обговорення вже пройшли у Верхньому Висоцькому, Лімні, а днями і в Борині.

Боринську селищну громаду пропонується створити в результаті об’єднання 8 рад: Боринської селищної, Нижьовисоцької, Риківської, Комарницької, Бітлянської, Карпатської, Верхненської та Сянківської сільських рад. В обговоренні взяли участь заступник голови райдержадміністрації Юрій Лило, заступник керівника апарату-начальник організаційного відділу райдержадміністрації Богдан Москаль, всі голови місцевих рад, депутати, директори шкіл, головний лікар Боринської лікарні Ігор Маркін та представники громадськості.

Присутніх цікавили питання фінансового забезпечення та економічного розвитку новоствореної громади, принципи функціонування структур соціального захисту, пенсійного відділення, центру надання адміністративних послуг, якою буде доля шкіл, які будуть повноваження у старост сіл. Поряд з тим, ніхто із присутніх не був категорично проти такого об’єднання.

Що стосується фінансового забезпечення то за розрахунками Львівського офісу реформ в разі об’єднання громад в них збільшуються доходи завдяки наданню субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад. Так вісім новостворених громад Самбірського району вже цього року додатково одержують від 3 до 5 млн. грн.

Цікавим є і те, що в разі створення громад, наприклад Боринська громада мала б видатки на фізичну культуру і спорт – 140,0 тис. гр., Верхньовисоцька – 130,0 тис. грн., Нижньояблунська – 130,0 тис. грн., Турківська – 740,0 тис. грн.

Фактично ті обов’язки, що зараз виконують апарати сільських рад будуть виконувати старости, за винятком земельних питань, які буде розглядати сесія новообраної громади. Старости за рішенням громади можуть обиратися і в малих селах, таких наприклад як Багнувате, Буковинка, Яблунів, Ропавське, Нижнє, Яворів, Сигловате тощо.

Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», за винятком її адміністративного центру, обирається староста на строк повноважень місцевої ради.

Староста є посадовою особою місцевого самоврядування.

Староста:
1) представляє інтереси жителів села, селища у виконавчих органах сільської, селищної, міської ради;
2) сприяє жителям села, селища у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування;
3) бере участь у підготовці проекту бюджету територіальної громади в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного села, селища;
4) вносить пропозиції до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради з питань діяльності на території відповідного села, селища виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності та їх посадових осіб. Положення про старосту затверджується радою відповідної об’єднаної територіальної громади.

Староста є членом виконавчого комітету ради об’єднаної територіальної громади за посадою.

В результаті обговорення було прийнято спільно підсумкову резолюцію про те, щоб Боринська селищна рада прийняла рішення та звернулася до громад Нижьовисоцької, Риківської, Комарницької, Бітлянської, Карпатської, Верхненської та Сянківської сільських рад з пропозицією прийняти рішення про об’єднання вказаних громад з центром в смт.Бориня. Отримавши таке рішення вказані громади розпочнуть процедуру розгляду про об’єднання на своїх сесіях сільських рад.

Важливим є те, що об’єднана новостворена громада одержить повноваження ті, що має тепер райдержадміністрація або місто обласного підпорядкування. В ній будуть створені всі необхідні державні структури для наближення до людей надання адміністративних послуг. Уряд вирішуватиме проблему, коли окремі громади, не бажаючи об'єднуватися, не дозволять створити об’єднані територіальні громади по перспективному плану.

Може так статися коли ми будемо зволікати, що в районі залишиться не п’ять, а тільки дві, або й одна громада.

PS. 11 червня 2016р., в суботу, о 11.00 год., в залі засідань Турківської районної ради відбудеться обговорення перспективного плану створення громад Турківщини за участю народних депутатів України, працівників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Львівського офісу реформ. Запрошуються всі бажаючі.

Богдан Москаль, FB

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 689 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
0
2 Юлія   (09.06.2017 07:59)
На мою думку, Бориня має бути центром об'єднаної громади та розвиватися на краще.

0
1 ВАСИЛЬ   (09.06.2016 20:09)
Про збори громадськість не була повідомлена належним чином, тому і ніхто не прийшов.Таке враження що влада боїться людей та робить такі збори просто для галочки, а самі вже все здали і район і сільські ради. Тому очевидно, що все буде вирішуватися в Києві і багато сіл розбіжиться по інших районах , а в районі утворять дві сільради і люди будуть бунтувати, але горе-керовніки до цього часу уже втечуть з району.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.