Субота, 24.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2016 » Червень » 17 » Влада планує масове звільнення медиків на Львівщині
17.06.2016 (18:57)  

   Влада планує масове звільнення медиків на Львівщині

У Львівській області в межах оптимізації медичних закладів планують звільнити 6 тисяч працівників лікарень. Хто ці люди, яких звільнять, який їхній вік, стаж роботи та які критерії їхнього скорочення, наразі не відомо.

Також не відомо, як вплине звільнення такої кількості медиків на роботу лікувальних закладів, адже головна мета скорочення – економія коштів.

Звільнення працівників охорони здоров’я відбувається в межах так званої оптимізації медичних установ.

Процес офіційно розпочався відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 р. №1024, якою затверджено новий граничний норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками – не більш як 60 ліжок у розрахунку на 10 тис. населення, замість норми у 80 ліжок, що існувала раніше.

Оскільки зменшується кількість ліжок, є потреба звільняти людей, яких залучали для їхнього обслуговування. Крім того, оптимізація полягає у зміні роботи лікувальних закладів – до прикладу, у Львівській обласній лікарні позалегеневого туберкульозу закрили урологічне відділення, бо визнали його роботу неефективною. Працівники лікарні виходили на пікети через реорганізацію закладу і вимагали залишити 212 людей у штаті, однак скорочення все ж відбулося. Така сама доля чекає на всі медичні заклади області.

Водночас керівник департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Богдан Чечотка розповів, що в ідеалі звільнення працівників мало би бути наслідком реформи медицини, та в Україні цей процес розпочався з фальстарту: змінилася система фінансування галузі, бракує коштів, отож людей треба звільняти, а роботу установ дещо змінювати.

«Упродовж останніх двох років ми часто чуємо словосполучення «медична субвенція». Це кошти, які виділяють на заклади охорони здоров’я з державного та місцевого бюджетів. Субвенцію нараховують на одного мешканця певної території. Львівська область має 2,5 млн жителів, а для лікування однієї особи дають приблизно 1,3 тис. грн. Цих коштів не вистачає, тому доводиться скорочувати людей», – пояснив Богдан Чечотка.

Цікаво, що чіткого механізму, відповідно до якого звільнятимуть людей, немає. Керівник департаменту сказав, що кожна медична установа на власний розсуд визначатиме, кого з працівників звільняти.

«У медичних закладах є адміністрація та профспілки, які разом визначатимуть, хто з працівників потрапляє під скорочення. Тестів та іспитів немає. У колективах обговорюватимуть питання звільнення, а потім адміністрація ухвалюватиме рішення», – сказав Богдан Чечотка.

Відповідаючи на запитання про те, чи не спричинить відсутність чіткого механізму звільнення працівників, корупції в медичних закладах, Богдан Чечотка сказав: «Не думаю, що так виглядає».

Однак представники медичної спільноти мають іншу думку. Керівник правління ГО «Медична спільнота революції гідності» Тарас Семущак зазначив, що звільнення великої кількості лікарів та скорочення ліжок у медичних закладах має відбуватися під пильним оком громадськості, адже є загроза, що на посадах залишаться некваліфіковані кадри, які заплатять, щоб їх не звільняли, чи мають зв’язки з адміністрацією.

Зважаючи на це, активісти ініціювали створення робочої групи, яка напрацює декларацію, де буде описано кроки та критерії проведення оптимізації на Львівщині.

«Ми бачимо, що оптимізація потрібна, але цей процес має відбуватись абсолютно прозоро. Не може бути так, щоб головний лікар звільняв того, кого хоче. Мають бути критерії, відповідно до яких обиратимуть тих медиків, яких треба скоротити. Адміністрація лікувальних закладів має враховувати все: стаж лікаря, освіту, кількість пацієнтів, можливо, навіть знання іноземної мови», – розповів Тарас Семущак.

Але декларація, як відомо, – це лише наміри, тому немає гарантії, що її дотримуватимуться в лікувальних закладах. Тарас Семущак наголосив, що для того, щоб унеможливити корупцію та зловживання службовим становищем, треба ретельно контролювати роботу головних лікарів. Це можуть робити пацієнти та працівники лікарень.

До слова, ефективний метод контролю роботи медичних працівників запропонувала нещодавно заступник головного лікаря з медичної частини Львівської обласної клінічної лікарні Наталія Ван Доеверен: порадила львів’янам частіше подавати до суду на медзаклади, зокрема вимагати безкоштовного лікування, яке українцям гарантує стаття 49 Конституції України.

«У декларації ми пропонуватимемо створювати комісії, які вивчатимуть питання вивільнення працівників медичних закладів. У кожній лікарні це буде окрема комісія, в яку не можуть входити заступники головного лікаря, але обов’язково мають бути залучені пацієнти, представники профспілок та громадськості. Крім того, ми ініціюватимемо проведення конкурсів на посади головних лікарів у тих медичних закладах, де керівники працюють уже понад два роки», – сказав Тарас Семущак.

Варто також зазначити, що оптимізація лікувальних закладів не є автономним процесом, попри те, що її спричинила потреба економити. Богдан Чечотка нагадав, що нещодавно в першому читанні було ухвалено законопроект, який передбачає, що державні та комунальні заклади охорони здоров’я матимуть більшу організаційно-правову самостійність у використанні бюджетних коштів.

За словами чиновника, це також вплине на інтенсивність звільнень із закладів охорони здоров’я, адже адміністрація шукатиме різні способи, щоб економити, і фактично не матиме обмежень.

Леся Бурбан

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 522 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.