Неділя, 21.01.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Червень » 23 » НАГОРОДА ЗА ВИСОКЕ МИСТЕЦТВО
22.06.2016 (23:22)  

   НАГОРОДА ЗА ВИСОКЕ МИСТЕЦТВО

Народний фольклорний ансамбль пісні і музики «Бойківські переспіви» відзначено медаллю

Колоритні народні мелодії, в гармонійному поєднанні з милозвучними дзвінкими голосами, створюють дивовижну ауру самобутньої творчості, яка до глибини душі зачаровує слухача, переносить його у світ музичної оази, що сягає до глибин загадкових бойківських традицій.

Не важко збагнути, що йдеться про чудовий самодіяльний колектив, з величним іменем народний, - «Бойківські переспіви», який має велику популярність не лише у нас, на Турківщині чи Львівщині, а й в інших регіонах України та за кордоном.

Цьому самобутньому колективу із столиці бойківського краю аплодували великі концертні зали Києва, Донецька, Харкова, Одеси, Луцька, міст Прибалтики та Польщі. Неодноразово його співом зачаровувалися учасники Бойківських фестин, багатьох фольклорних свят Закарпаття та Івано-Франківщини. Карта їх гастрольної біографії яскрава й багата, як і багатий сам колектив обдарованими учасниками, де кожен з них доповнює один одного, творячи довершеність і неповторність. Хоча за своїми уподобаннями та темпераментами усі різні, але коли йдеться про сценічну майстерність, їх гуртує та об’єднує велика любов до пісні, що яскраво підтримує вогонь творчості й великим потоком передається глядацькій аудиторії. У репертуарі колективу - понад 50 самобутніх пісень. І хоча самодіяльні митці не мають високих державних відзнак, яких направду заслуговують, адже впродовж десятиліть є впізнаваними і бажаними гостями в сільських народних домах та на великих сценах - їхня творчість надзвичайно багата і колоритна.

Керівник колективу Надія Донець розповідає про чудову творчу атмосферу та взаєморозуміння, які завжди панують у «Бойківських переспівах». І це не випадково, адже музика та пісня для всіх 14 учасників (Анастасії Доманської, Тетяни Острубацької, Петрунелі Ільницької, Ганни Саварин, Надії Ільницької, Віри Ярошович, Анни Ференц, Ірини Кузьмин-Лоневської, Миколи Куруса, Антона Бордуна, Івана Ференца, Миколи Комарницького, Володимира Мишковського) -поклик душі і серця, а не звична буденна робота.

Приємно, що днями колектив удостоївся відзнаки «За значний внесок у національно-культурне відродження», у номінації «Самодіяльна художня творчість». Нагороду (медаль та посвідчення) п. Надії вручили голова об’єднаних профспілок Львівщини Роман Дацько та директор Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи Роман Береза. Вітаючи «Бойківські переспіви» з такою поважною нагородою, хочеться побажати подальших творчих здобутків у музично-пісенній царині. І нехай їхні дзвінкі голоси ще довго втішають слухачів на хвилі возвеличення бойківських традицій та звичаїв. Як кажуть у таких випадках: «З роси і води вам, наші соловейки!».

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №25,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 2193 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Им'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *: Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.