Субота, 19.08.2017 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2016 » Липень » 30 » "Подяка" лікарю нічим не відрізняється від "подяки" судді, прокурору, менту або Чи має лікар моральне право взяти подяку?
30.07.2016 (00:05)

   "Подяка" лікарю нічим не відрізняється від "подяки" судді, прокурору, менту або Чи має лікар моральне право взяти подяку?

У п'ятницю під час отримання хабара затримали завідувача опіковим відділенням 8-ї міської клінічної лікарні Львова, депутата Львівської облради від «Самопомочі» Василя Савчина. Його затримували працівники Управління захисту економіки Нацполіції. Відомо, що лікар отримав хабар у 500 доларів.

Дві думки щодо подяки лікарю.

Думка перша.

Тут у львівському сегменті інтернету розв'язалась дискусія про лікаря, якого зловили за взяття "подяки". Багато хто каже, що він хороша людина, не знаю панове його особисто, можливо й хороша, але.....

У цілому світі, особа, що працює на посаді й отримує з бюджету зарплату, якщо попадається на "віддяці", це кваліфікується, як корупція.

Якщо ви львів'яни за європейські й цивілізовані правила, то маєте на кінець зрозуміти, або треба жити за правилами , що сповідують демократичні й розвинуті країни, або нема чого з брудним рилом лізти у пурєдну компанію.

Для тих хто заквичить, що там добрі зарплати , а у нас малі, відповідаю наперед - зарплати не призначають, зарплати суспільство виборює у боротьбі. Знаючи реальний стан з соціальною "свідомістю" більшості лікарів, то вони в носі мали боротьбу за зарплати, головне для них це доступ до тіла, навіть за чверть ставки готові працювати.

Можливо після декількох таких гучних затримань у лікарському середовищі пробудеться розуміння, що за добру заробітну плату й умови праці потрібно боротися, а не лізти у кишеню пацієнта.

Бо ваше наскрізь прогниле - "подяка", нічим не відрізняється від "подяки" судді, прокурору, менту...

Андрій Соколов, ФБ.


Думка друга.

Я підтримую Василя Савчина, хірурга 8-ї лікарні, якого 'взяли' на хабарі.

Я по роботі знаю його багато років, записала з колегами десятки інтервю із ним. І знаю які важкі були у нього пацієнти, і як він їх повертав до життя! Він світла доброзичлива і чесна людина, яка, я впевнена, ніколи! не вимагала ні в кого хабаря.

Він врятував сотні дитячих і дорослих життів. І у більшості випадків безкорисливо. Але лікар мусить за щось жити: харчуватися, олягатися, відпочивати... Голодний, обдертий хірург не зможе ефективно працювати.

Хтось хоче щоб його, чи його дитину, оперував озлоблений, виснажений недоїданням, обдертий хірург? Я ні!

Лікарі кинуті лицемірною державою на 'самофінансування'. І нема чого лукаво відводити очі. Ми фінансуємо медицину. Ми оплачуємо надважку роботу лікаря. Я зараз не про тих трутнів у біілих халатах, які нічого не вміючи, вимагають подяки. Я про справжніх Лікарів! А таким є Савчин. Він має моральне право взяти подяку. Єдина помилка його, це те, що він пішов у Самопоміч.

Бо його підстава - це частина кампанії проти Самопомочі. Це ТЗОВ може на це і заслуговує, а от талановитий хірург - ні. Жаль.

Сподіваюся, що його це не зломить і він врятує ще не одну людину.

Медицина є єдиною сферою, у якій я давала, і, припускаю, ще буду давати "подяки". При чому у мене ніколи ніхто з лікарів не вимагав хабаря. Ті випадки коли я віддячувала, грунтувалися на моїй добрій волі і реальній вдячності. Якби хтось натякав мені на хабар, то це була б інша розмова. Можливо із залученням УБЕЗ.

Медицина для мене - єдина сфера, у якій я розумію і у якійсь мірі приймаю хабарництво. При чому це стосується якихось складних мtдпосоуг, які вимагають високої кваліфікації і затрат сил. Терапевту в поліклініці, який виписав мені антибіотик, я, зрозуміло, нічого не давала і не даватиму.

Чому підтримую Савчина? Тому що він є об'єктом заказухи. Бо він не є об'єктом системної боротьби із корупцією в медицині. Системної боротьби немає! Беруть подяки і вимагають хабарі більшість лікарів. Переважна! Скажіть мені хтось скільки було взято на хабарі лікарів, наприклад за останні два роки у Львові? Чекаю на приголомшливу цифру. Як би Савчин був затриманий в ході масової "спецопераці" УБЕЗу то я б ніколи не написала цього посту.

Савчин в мене не "свій". Наше спілкувангя обмежувалося діловими питанями. Він мені "не друг, не сват, не брат". Але промовчати в цій ситуації було б не послідовно і не чесно, на мій погляд.

хрестик зніміть або труси одіньте - то якраз про праведний гнів у фб і засовування в кишеню лікаря купюри. Податки не платить лікар з подяк? Не платить. А усі хто дає хабар думає про це? А на своїх роботах сплачують усі податки?

Ідіть в приватні клініки і офіційно платіть - написали тут. Шо серйозно? В приватних клініках немає достатньо професійних лікарів, немає можливості оперувати. Назвіть мені прийнятну альтернативу опіковому центру? Онкодиспансеру? Нейрохірургії? Чекаю.

Чому медицина для мене особлива сфера в плані подяк - тому що це питання життя і смерті. Коли рятують твою дитину, твого батька, чи тебе то твоя совість і вдячність спонукають тебе до "подяки". Хоча розум усвідомлює, що це порушення закону. Але якби мені лікар сказав "дайте гроші", тобто вимагав би, то ніяка моя вдячність його б не врятувала від скандалу.

Вікторія Балицька, ФБ

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 2430 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 4
0
4 Ксюха   (04.08.2016 18:17)
Порох  мочить   Садового/

0
3 Тарас   (04.08.2016 17:28)
Василя Степановича знаю як криштально-чисту, добру, душевну, високоморальну людину. Ганьба таким ницим людям, які достеменно не знаючи ситуації, не знаючи п. Василя, можуть писати в його сторону образи. Ще як вчився в університеті, то їздив на літню практику у місто Лева. І проходив практику саме у відділенні Василя Степановича. Повірте, таким лікарям потрібно руки цілувати і благати Бога, щоб Дав йому довгих років життя - рятувати нас усіх, наших діток, наших близьких. На свої очі бачив як оперували діток з дитячих будинків. Василь Степанович за свої власні кошти і медикаменти купував, і шовний матеріал! Він, повірте, є для тих дітей справжнім Батьком! Для тих діток, яких покинули біологічні батьки, яких кинула напризволяще держава! Люди, Львів'яни, схаменіться! Гріш Вам ціна, якщо дасте системі зламати цю людину!!!

0
2 Оксана   (31.07.2016 11:08)
Самі ЛЮДИ пхають ЛІКАРЯМ гроші, А ПОТІМ ВИЙШОВШИ  З  ЛІКАРНІ КРИЧАТЬ -    ТАМ ХАБАРНИКИ. А ВИ НЕ  ДАВАЙТЕ ХАБАРІВ.

0
1 Victor   (30.07.2016 22:26)
Чому такі два кардинально різні погляди на одну й ту саму подію? Причиною являється дурний закон, в якому закладений конфлікт. Автор закону – шизофренік. Таких законів ціла купа. За одним і тим самим законом можна дістати зірку героя, або сісти за грати на купу літ.


УВАГА ! 3 1 квітня 2017р вводиться премодерація коментарів неавторизованих відвідувачів. Ваш коментар буде опублікований після схвалення модератором ! Деталі читайте тут...

Им'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *: Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.