Четвер, 23.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2016 » Серпень » 8 » Хірург з Турківщини повертає до життя пацієнтів у столиці
08.08.2016 (10:03)  

   Хірург з Турківщини повертає до життя пацієнтів у столиці

Понад 12 років пропрацював у медицині лікар-хірург першого хірургічного відділення першої міської лікарні Києва Іван Яворський. Але не стажем вимірюється його лікарська діяльність, а врятованими життями. І таких на його рахунку чимало.

Справжнім професіоналом людина стає лише тоді, коли свою професію обирає за покликанням серця, вважає хірург.

Ще школярем провінційний хлопчисько із села Мохнате Турківського району на Львівщині Іван Яворський знав, що стане лікарем. З переломом ноги він потрапив до медзакладу вперше.

Так і зародилися в дитячому серці мрії про майбутню професію. Але реалізувати їх у життя було не просто: не з першого разу йому вдалося вступити до медінституту. Проте здаватися юнак не збирався. Після служби в армії спробував вдруге. На цей раз пощастило. Закінчивши Київський медичний інститут, молодий хірург працював у головному військовому шпиталі столиці. Зокрема працював фельдшером невідкладної хірургії і паралельно - в "Червоному Хресті".

"Якомога більше практики для молодого фахівця, тим більше лікаря, я не боявся роботи, втоми - згадує Іван Яворський, - Адже свого часу Гіппократ влучно висловився щодо призначення нашої професії: лікар - друг і слуга хворого. Цим принципом і керуюся все своє життя".

Згодом здібного хірурга Івана Яворського як молодого фахівця, котрий подавав надії, запрошують працювати в першу міську лікарню.

Колись, за його словами, сюди було важко влаштуватися. Рік він працював на чверть ставки, підтверджуючи свій професіоналізм, завойовуючи добру репутацію. Це сьогодні слава про нього розповсюдилася на всю Україну.

"На третю свою операцію я погодилася, лише дізнавшись, що є в Києві такий лікар від Бога, - розповідає пацієнтка Наталія. - Операція пройшла успішно, почуваюся набагато краще, сподіваюся, що давня хвороба нарешті відступить. Адже пощастило зіткнутися не лише з професіоналізмом, а й із людяністю, добротою, турботою. Іван Іванович справді на своєму місці".

Багато добрих слів на адресу лікаря висловили й інші хворі — хто вже видужує та кому доведеться тільки лягти на операційний стіл. А за час одного чергування хірург може зробити до 7 операцій.

"Однієї фізичної витривалості тут не достатньо, - розповідає пан Яворський. - Перед кожною операцією як людина віруюча я в думках звертаюся до Бога. Важливий і внутрішній настрій. Проте є й багато зовнішніх чинників. Наявність потрібного устаткування, медикаментів. Адже ні для кого не секрет, що лікуватися нині - дорого. А в медицині, м'яко кажучи, занепад. Зокрема я працюю на устаткуванні, яке подарували друзі. Досвід розвинених країн свідчить, що для того, щоб поставити медицину на належний рівень — коштів багато не треба".

Іван Яворський багато операцій робить за своєю, особисто розробленою методою. Однак має обмаль часу для написання дисертації та наукових праць. На його думку, це відірве його від практики, яка є такою важливою для хірурга.

ВІДЕО

Хрещатик

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 1103 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.