Четвер, 23.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Серпень » 11 » ТУРКІВЩИНА ВІТАЄ ГЕРОЇВ
11.08.2016 (13:41)

   ТУРКІВЩИНА ВІТАЄ ГЕРОЇВ

7 серпня 2016 року в культурному центрі «Україна» м.Турка за ініціативи голови Турківської районної державної адміністрації Олександра Лабецького відбулася акція «Турківщина вітає Героїв», на яку прибули учасники АТО, учасники Майдану та волонтери з Турківщини та багатьох районів області.

Ця національно-патріотична акція проводилася на Турківщині вдруге. Минулого року на неї завітали активісти Української спілки Майдану «Нескорені», представники самооборони Львівського Євромайдану, учасники АТО, бійці 80 аеромобільної бригади.

На цей раз акція проводилась в рамках святкування дня міста Турка, на якій постійно згадувалось, що мирні жителі Турківщини мають можливість проводити святкові заходи і відпочивати завдяки Героям АТО, які захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України зуміли зупинити російського агресора. В цей же день відкрито та посвячено меморіальні таблиці: Герою України, загиблому на Майдані Роману Сенику на приміщенні міської ради, загиблим в АТО Олександру Ільницькому («Барні») на приміщенні школи-інтернату та Юрію Міську на будинку по вул. Шептицького.

.

Акція «Турківщина вітає Героїв» розпочалась із хвилини мовчання за загиблими Героями Небесної Сотні та воїнами АТО, в супроводі тужливої народної пісні «Плине кача по Тисині …». Учасників зібрання привітав активний учасник Майдану, голова райдержадміністрації Олександр Лабецький, який зазначив: «Мета заходу вшанувати наших сучасних героїв: героїв Майдану та воїнів АТО – сміливих та мужніх людей, якими гордиться наш бойківський край. Захід нам необхідний в контексті підтримки демобілізованих учасників АТО, воїнів, які отримали поранення, сімей загиблих Героїв. Ці хлопці та їхні сім’ї повинні відчувати з боку місцевої влади постійну увагу й підтримку, бачити реальні кроки для вирішення соціальних проблем».

Не оминув цей захід і народний депутат України Андрій Лопушанський, який відмітив: «Я завжди ціную подвиги учасників Майдану і Героїв АТО, які внесли великий вклад у розвиток та збереження України. Наше завдання – зберегти українську державність і поступово наповнювати її національним змістом, перебудувати на Українську Самостійну Соборну державу. Українську – де на першому місці стоятимуть українські інтереси. Самостійну – як від контролю з боку Москви, так і від залежності Заходу. Соборну – яка дбатиме про духовну єдність всіх українців з усіх закутків світу і захищатиме інтереси кожного з них, де і ким би вони не порушувалися. Лише тоді здійсняться ідеї, за які віддали і віддають життя наші Герої». В знак подяки він від імені Благодійного фонду Андрія Лопушанського вручив активним учасникам Майдану та АТО Олександру Лабецькому, Мирону Пастернаку, Івану Круцу, Миколі Коноваленку, Олегу Кулаєву, Дмитру Хмельницькому, Євгену Стерляннікову, Степану Бабуничу, Василю Поточному, Ярославу Паращичу, Михайлу Клюці та родичам загиблих – Стефанії Місько, Любові Ліщук, Оксані Ковальчук путівки на оздоровлення у Трускавець і Хирів, де створені усі необхідні умови для психологічної реабілітації і повноцінного фізичного відпочинку.

.

Із змістовними пропозиціями щодо зміцнення української державності та соціального захисту учасників Майдану і АТО виступили Мирон Пастернак, Іван Круц, Микола Коноваленко, Тарас Баган, Валерій Височанський, Петро Косачевич, Іван Бойко. Зокрема, Микола Коноваленко від імені друзів учасників АТО висловив подяку Валерію Сушкевичу за можливість на високому рівні проводити реабілітацію інвалідів АТО в Західному реабілітаційно-спортивному центрі в селі Яворів Турківського району.

Присутній на акції засновник веб-сайту «Перлина Карпат» Василь Ланчак продемонстрував чотирихвилинний фільм про земляків, загиблих в АТО та пісню земляка Мирослава Воньо «Турка – столиця мого серця».

Гість із Буського району Юрій Манус, відмітив, що він не чув, щоб ще десь в якомусь районі на Львівщині проводилася така змістовна робота з учасниками Майдану і АТО та вони мали б можливість вільно спілкуватися з головою райдержадміністрації і їх питання вирішували.

Привітала учасників зібрання і гостя із Бельгії Наталя Зубрицька (Осташ), яка повідомила що українська діаспора Бельгії надає постійну волонтерську допомогу учасникам АТО. В знак подяки голова райдержадміністрації Олександр Лабецький вручив їй держаний прапор України із підписами учасників Майдану і АТО.

В прийнятій резолюції учасники акції «Турківщина вітає Героїв» вирішили і надалі боротися за територіальну цілісність і незалежність України, проводити виховну військово-патріотичну роботу серед молоді, сприяти соціальному захисту учасників АТО і Майдану, зокрема щодо врегулювання питання постановки на облік в центрі зайнятості, домагатися при проведення територіальної реформи збереженнягірського Турківського району.

Турківська РДА

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 708 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.