Субота, 17.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Серпень » 30 » В Івано-Франківську переможцем традиційного конкурсу есе «Мій Франко» стала Галина Яценко
30.08.2016 (15:38)

   В Івано-Франківську переможцем традиційного конкурсу есе «Мій Франко» стала Галина Яценко

У день Франкового ювілею, 27 серпня, в Івано-Франківську відбулося нагородження переможця традиційного конкурсу есе «Мій Франко».

Особливістю його залишається обсяг твору, який цього року складався зі 160 слів, що символізували річницю уродин Каменяра.

Приємно, що перемогу здобула доцент кафедри української преси факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Галина Яценко.

Текст есе на «Франкових читаннях» у столиці Прикарпаття озвучив її чоловік, Андрій Яценко.

Організатори свята − «Громадський інститут аналітики» та благодійний фонд «Наше Прикарпаття».

«День» щиро вітає Галину з перемогою і подає текст переможного есе:

«Я живий! Я ще не вмер! Сто літ тому бренне тіло стало духом, що «рве до бою»! Духом, що досі витає над Україною! Я завжди був з Вами! Я з Вами вийшов на Майдан! Я змітав з облич нашого люду тінь страху, змивав покору, випалював вогнем надії рабське тавро! Я дивився безстрашно у вічі катів! Я стояв щитом перед видимою смертю! Я ні на п’ядь не відступив своєї території, я кував крицю серця новітніх Мойсеїв та підтримував багаття у їхніх очах! Я на собі виносив тіла з аркану пекла, я на раменах колихав труни і сам лягав у них! Я лупав скалу відчуження! Я засівав своїми кістками поля Донбасу, поливав своєю кров’ю братські могили та висів на безіменних хрестах. Я своїм тілом захищав українську землю від наступу «багна гнилого між країв Європи». І лиш тоді Ви мене впізнали, бо я – один з-поміж Вас, бо, як і Ви, я «з тої раси, що карку не гне»! Бо я – Ваш… Іван Франко!».

mediahouse.com.ua


Галина Володимирівна Яценко (Синичич) народилася 6 грудня 1983 року в м. Турка Львівської області. Закінчила з золотою медаллю Верхненську СШ (с. Верхнє Турківського району), а також з відзнакою факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, а згодом аспірантуру.

2012 року захистила кандидатську дисертацію та отримала науковий ступінь кандидата наук із соціальних комунікацій. У 2015 році отримала вчене звання доцента кафедри української преси. Зараз працює доцентом кафедри української преси факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

Відзначена премією ЛОДА для молодих вчених (2011 рік) та грамотами Львівського національного університету за вагомі здобутки у науково-педагогічній діяльності. Авторка 50 наукових праць з публіцистики Івана Франка, співавтор навчального посібника «Голодомор 1932-1933 років в Україні». Член Національної спілки журналістів України. Друкувалася у газетах «Дзеркало тижня», «День», «Україна молода».

Дипломант (ІІ місце) Міжнародного екологічного конкурсу «Mina Pogranicza» (2001 рік), дипломант V Літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Утриска (2001), лауреат Х Міжнародного літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Утриска (2006), дипломант ХІХ Міжнародного літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Утриска (2015), лауреат ІV міжнародного конкурсу короткої прози «ZeitGlas-2015», дипломант (ІІІ місце) ІІ Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартовича (номінація «Проза»).

Друкувала свої віршовані та прозові твори у виданнях: «Теплі історії. Він і вона», «Жінка», «Абетка щастя», «Найкращі жіночі історії», «Акварелі долі», «Рівненський репортер», «Скіфія-2015. Зима», «Антологія сучасної новелістики та лірики України». Автор поетичної збірки «Соната любові» (2015 рік).

Про творчий доробок Галини Яценко ми вже писали на сторінках нашого сайту. Зокрема , в публікації Доцент кафедри української преси Галина Яценко – переможець престижних літературних конкурсів

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 455 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.