П'ятниця, 23.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Вересень » 1 » ОСВІТА - СКАРБ, А ПРАЦЯ -КЛЮЧ ДО НЬОГО
31.08.2016 (23:38)

   ОСВІТА - СКАРБ, А ПРАЦЯ -КЛЮЧ ДО НЬОГО

Традиційно старт кожному новому навчальному року дають серпневі зустрічі педагогічних працівників.

Районна конференція освітян - це щорічна зустріч педагогів, яка в урочистій формі підсумовує пророблену роботу за минулий навчальний рік та окреслює пріоритетні завдання на наступний період.

Цього року святкова зустріч відбулася 23 серпня в актовому залі Турківського НВК.

У роботі конференції взяли участь педагогічні працівники з усіх загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів району. Гостями були голова Турківської районної ради Володимир Лозюк, заступник голови Турківської РДА Юрій Лило, голова постійної депутатської комісії з гуманітарних питань, питань молоді, засобів масової інформації та соціального захисту населення Турківської районної ради, директор Турківського РЦЗ Мирослава Павлик, начальник Турківського районного відділу ДСНС у Львівській області Світлана Мірошкіна. Трохи згодом прибув і народний депутат України Андрій Лопушанський. На конференцію також був запрошений і депутат Львівської обласної ради Михайло Ільницький, проте у зв’язку з тим, що напередодні він вирушив у зону АТО, аби доставити нашим захисникам гуманітарну допомогу, бути присутнім не міг. Натомість передавав щирі вітання усім педагогам з нагоди початку нового навчального року.

Після того, як гості зайняли місця у президії, начальник відділу освіти Турківської РДА Наталія Гошівська оголосила конференцію педагогічних працівників - відкритою. Зал встав, і всі дружно виконали Гімн України. За тим, з початком нового навчального року освітянську спільноту району своїми чудовими виступами привітали учні Боринського НВК. Після такої веселої нотки, все ж згадали і про сумне. Наталія Гошівська нагадала присутнім, що незважаючи на те, що сьогоднішнє зібрання святкове та урочисте, свята в країні наразі мало. Вона згадала тих, хто в цю хвилину захищає нашу незалежність, а тих захисників, яких вже з нами немає, запропонувала вшанувати хвилиною мовчання. Зал знову встав - на цей раз - мовчки...

Після одноголосного прийняття регламенту роботи конференції з основною доповіддю виступила начальник відділу освіти Турківської РДА Наталія Гошівська. Свій виступ вона розпочала з інформації про те, що у 50-ти загальноосвітніх навчальних закладах Турківщини зараз працює 1169 педагогічних працівників та навчається 5619 учнів. Щодо педагогічного стажу працівників, то це 123 особи, які працюють менше трьох років, 183 -перебувають на своїх посадах від 3 до 10 років, 199 педагогів працюють від 10 до 20 років і 615 осіб вчителюють понад 20 років. Щодо розподілу за кваліфікаційними категоріями, то зараз в районі працюють 157 спеціалістів, 141 спеціаліст ІІ категорії, 154 спеціалісти І категорії, та найбільше спеціалістів вищої категорії - 425 чоловік. Вік вчителів - 224 особи до 30 років, 237 - від 31 до 40 років, 229 -від 41 до 50 років, 177 - педагоги, віком від 51 до 54 років і 293 - понад 55 років.

Розповідаючи про провадження господарської діяльності, Наталія Михайлівна проінформувала присутніх, що зараз тривають роботи з будівництва ЗОШ І-ІІІ ступенів в с. Н. Яблунька, яка вміщатиме 360 учнівських місць. У школі потрібно ще встановити підлогу, а також завезти необхідне, обладнання, шкільний інвентар, привести до порядку шкільну територію. До 1 січня наступного року планують ввести в експлуатацію першу чергу школи.

Ще більшу загальноосвітню школу І-ІІІ ст.- на 480 учнівських місць - заплановано збудувати у с. Либохора. На це уже виділено 7 млн. грн. з державного бюджету та 700 тис. грн. - з обласного бюджету. Проведення робіт заплановано на 2016-2017 рр. А підрядником майбутнього будівництва визначено будівельну фірму із Самбірщини.

Окрім будівництва шкіл, також заплановано реконструкцію навчального корпусу Лосинецької ЗОШ І-ІІ ст.

У 2016 році відділ освіти взяв участь у програмі обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку. Переможцями конкурсу визначено 16 проектів по ЗНЗ району. Вартість робіт становить 2505550 грн., в тому числі кошти районного бюджету - 1094463 грн. На даний час уже встановлено вікна і двері у семи школах району, а в одній - пробурено свердловину для водопостачання. Крім цього, у 2016 році було подано 4 заявки на участь у проектах ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Із 4-х об’єктів - у двох - ремонтні роботи уже закінчено, у двох - тривають.

Та попри великі проекти, в усіх без винятку навчальних закладах району проведено поточний ремонт. За це Наталія Гошівська висловила подяку всім педагогічним та технічним працівникам освіти, учням та їх батькам. Адже саме завдяки їхній безкорисливій праці, в умовах дефіциту бюджетних коштів, вдалося підготувати навчальні заклади до початку нового навчального року.

Наступна проблема, про яку розповіла Наталія Михайлівна, - це облаштування у навчальних закладах внутрішніх санвузлів. Обласна програма в цьому питанні вже хоч і завершена, проте на Турківщині вона ще триває. Станом на 1 січня 2016 року внутрішніх туалетів не було, або вони не діяли у 25 навчальних закладах. Зараз вдалося провести ремонт чи облаштувати внутрішні санвузли у Жукотинській ЗОШ І-ІІ ст., Розлуцькому НВК, Турківському НВК, Лімнянському НВК, Ластівківському НВК, Красненській ЗОШ І-ІІ ст.

Щодо оптимізації навчальних закладів району, то у зв’язку із складним фінансовим становищем, у якому зараз перебуває вся освітня галузь, відділ освіти Турківської РДА подав на розгляд постійної депутатської комісії з гуманітарних питань, питань молоді, засобів масової інформації та соціального захисту населення Турківської районної ради пропозицію щодо пониження ступеня Верхньогусненського НВК із ЗОШ І-ІІІ ст. в ЗОШ І-ІІ ст. Комісія вирішила перенести розгляд цього питання, а навчальний заклад залишити у тому статусі, у якому він перебуває зараз. Реорганізація Турківської загальноосвітньої школи - інтернату І-ІІст. закінчилася оновленням статуту. Відтепер учнів та вихованців школи будуть приймати на навчання за оновленим статутом. Скорочення працівників ЗНЗ (крім педагогічних) в межах 10% призупинено до введення в дію нових штатних розписів.

Акцентувала доповідач увагу присутніх і на великих витратах грошових коштів на одного учня. А все це через те, що обслуговування деяких шкіл є таким собі -некомпактним. Тобто, умовно кажучи, у школі навчається 4050 учнів, навчає їх 20 педагогів, а самі навчальні приміщення знаходяться у різних корпусах, які потрібно обслуговувати, а в холодну пору - опалювати.

Нестача фонду заробітної плати до кінця 2016 року (із субвенційних коштів становить 10717,1 тис. грн., а з місцевого бюджету - 1177,0 тис. грн.) уже вдарила по кишенях педагогів. Через вимушену економію, педагогам зменшено на 10% надбавку до заробітної плати за престижність. За словами Наталії Михайлівни, такий непопулярний крок був необхідним для того, аби, не закриваючи сільські школи, дати можливість функціонувати освітній галузі району.

Досить непогано на Турківщині функціонує програма «Шкільний автобус». Станом на сьогодні 10 «Школяриків» забезпечують підвозом до навчальних закладів 93% учнів, які цього потребують. Інші користуються послугами ПП «Тур-Авто», з яким відділ освіти укладає відповідну угоду та сплачує вартість проїзду у розмірі 4 грн. за дитину в день. На конференції прозвучало ще багато проблем, які стосуються технічної та господарської сфери районної освіти, але, як сказала Наталія Гошівська, основне завдання шкіл - це навчання та виховання учнів, а тому перейшла до їх досягнень. За інформацією, яку навела Наталія Михайлівна, у 2016 році 8 учнів з Турківщини стали призерами обласних олімпіад. Окрім того, усі випускники - претенденти на медалі - підтвердили свої знання за результатами ЗНО. Загалом відсоток медалістів у нашому районі склав 4,6% від загальної кількості випускників 11 класу. За словами Наталії Гошівської, це найнижчий відсоток в області, але Турківський район - єдиний в області, де учні підтвердили свою золоту медаль.

На завершення свого виступу Наталія Михайлівна подякувала присутнім педагогам за пророблену роботу та побажала усім у цей нелегкий час сили та натхнення на подальшу працю у розвитку освіти на Турківщині.

Далі із цікавими доповідями виступили директор Турківського НВК №1 Оксана Фролова, заступник директора з навчально-виховної роботи Вовченського НВК Оксана Товкан та заступник директора з навчально-виховної роботи Верхньовисоцького НВК Надія Синичич.

Привітали освітян з початком навчального року, Днем Державного Прапора та Днем Незалежності і вищезгадані гості - Володимир Лозюк, Юрій Лило, Мирослава Павлик, а також голова благодійного фонду «Милосердя» Мирослава Калинич. Мирослава Петрівна зокрема закликала освітян і надалі, наскільки це можливо, допомагати українським воїнам, які зараз захищають Україну від ворога. Також, разом із Наталією Гошівською, вони вручили грамоти-подяки тим шкільним колективам, які найбільше попрацювали в плані допомоги нашим захисникам. Це Карпатський НВК, Бітлянський НВК, Нижненська ЗОШ І-ІІ ст, Кривківська ЗОШ І-ІІ ст., Шандровецький НВК. До речі, учні останнього навчального закладу, під час збору продуктів для воїнів АТО на великодні свята, принесли до пункту збору понад півтисячі писанок. За це Мирослава Калинич подарувала навчальному закладу ще й м’яч.

Урочисті збори добігали свого кінця, а тому, для підведення підсумків конференції, директор Турківської ЗОШ І-ІІІ ст. Леся Шпак зачитала проект резолюції, який, після доповнення Наталії Гошівської, одноголосно прийняли.

Далі відбулося нагородження кращих працівників освіти району. Зокрема подяки Міністерства освіти і науки України удостоїлись учитель Захисту Вітчизни Турківського НВК та ЗОШ І-ІІІ ст. Михайло Юсипович, методист Турківського будинку дитячої та юнацької творчості Надія Писанчин. Департамент освіти і науки ЛОДА висловив подяку Михайлові Павлечку (Ільницький НВК) та Ярославі Терещук (Ісаївський НВК). Від відділу освіти Турківської РДА грамоти отримали Оксана Макаришин (Жукотинська ЗОШ І-ІІ ст.), Олександра Харьо (Сянківська ЗОШ І-ІІ ст.), Людмила Ватраль (Явірська ЗОШ І-ІІІ ст.), Марія Бринь (Явірська ЗОШ І-ІІІ ст.), Руслана Пацкан (Ільницький НВК), Оксана Гали-шин (Ісаївський НВК), Михайло Павлечко (Ільницький НВК), Павло Кушнір (Яворівська ЗОШ І-ІІ ст.), Адам Горбей (Верхньояворівська ЗОШ І-ІІ ст.), Василь Комарницький (Комарницький НВК), Романія Стецишин (Комарницький НВК), Тетяна Дусин (Комарницький НВК), Михайло Гацько (Нижньояблунський НВК), Надія Квич (Нижньояблунський НВК), Марія Черчович (Ільницький НВК), Ганна Халак (Хащівська ЗОШ І-ІІ ст.), Люся Цебак (Жукотинська ЗОШ І-ІІ ст).

Під час вручення грамот до залу зайшов і народний депутат України Андрій Лопушанський, який і допоміг Наталії Гошівській, Володимиру Лозюку та Юрію Лилу відзначити кращих педагогів. А у своєму зверненні він привітав працівників освіти з Днем Прапора та Днем Незалежності, а також подякував за їх нелегку працю та за великий патріотизм, який вони на своїх уроках прищеплюють підростаючому поколінню. Також нардеп запевнив присутніх, що докладе максимум зусиль для того, аби праця вчителя була належно оцінена та достойно оплачена.

Цим і завершилася велика районна вчительська рада.

Костянтин МАЛЕТИЧ.

Газета "Бойківщина" №35,2016

Резолюція
конференції педагогічних працівників
Турківського району
Від 23 серпня 2016р.

Ми, учасники районної педагогічної конференції «Про результати розвитку загальної середньої та дошкільної освіти Турківського району у 2015/2016 навчальному році та та пріоритетні напрямки розвитку освіти району на 2016/2017 навчальний рік», відзначаємо, що відділ освіти, навчальні заклади району проводять значну роботу щодо оновлення змісту освіти, підвищення її якості, відповідно до потреб особистості та суспільства. Враховуючи вимоги державної політики в галузі освіти, позитивний досвід роботи освітян конференція ухвалює:

1. Щодо соціального захисту та професійного розвитку педагогічних працівників забезпечити:

1.1. утримання ситуації у плані фінансування освіти у 2016 – 2017 навчальному році (збереження обсягів педагогічного навантаження на теперішньому рівні, оплати праці за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування навчальними кабінетами, виробничими майстернями тощо).

1.2.участь у розробленні законодавчих змін, що захищатимуть педагогів від виконання функцій, не передбачених законодавством та посадовими обов’язками

1.3. соціальний захист та всебічну підтримку молодих спеціалістів.

2. Децентралізація управління освітою:

2.1. подолати надмірну централізацію управління освітою; повноваження і відповідальність більшою мірою делегувати на рівень навчального закладу;

2.2. стимулювати розвиток конкуренції між навчальними закладами у наданні якісних освітніх послуг.

2.3 надання навчальним закладам повноважень самостійно обирати програми навчання, навчальні підручники та посібники з числа допущених Міністерством освіти і науки України до використання, а також працювати за власними робочими навчальними та виховною програмами, що розроблені на основі обраних, з урахуванням запитів та інтересів учнів і потреб місцевої громади.

2.4 заохочувати навчальні заклади, методичні служби та відділу освіти до запровадження електронного документообігу.

2.5посилювати відповідальності навчальних закладів за якість освітніх послуг, що надаються ними.

3.Забезпечення рівного доступу до якісної освіти через:

3.1 Надання кожній дитині доступу до якісної освіти, випускати зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною життєвою позицією, здатного змінювати навколишній світ на краще;

3.2 недопущення скорочення, необґрунтованої ліквідації через фінансові причини мережі дошкільних, позашкільних навчальних закладів та погіршення соціального становища трудових колективів, забезпечення необхідні умови для їх функціонування в осінньо-зимовий період;

3.3 реальну інтеграцію дітей з особливими освітніми потребами в суспільство шляхом запровадження інклюзивного навчання у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах;

3.4 Підтримку системи роботи з обдарованою і талановитою молоддю;

3.5 Оптимізацію форм проведення державної підсумкової атестації.

3.6 Здійснення науково-методичного супроводу районних, обласних науково- методичного проектів;

3.7 Впровадження здоров’я зберігаючих технологій;

3.8 Забезпечення учнів збалансованим харчуванням.

3.9 Дієву співпрацю з органами місцевого самоврядування та виконавчої влади.

4. У виховній роботі:

4.1 Упровадження нової моделі виховної роботи, що базуватиметься на формуванні патріотизму, готовності стати на захист і оборону України від зовнішньої агресії, на громадянських, державницьких та військово-патріотичних аспектах;

4.2 Орієнтація на загально – людські цінності, повагу до прав людини та демократичних здобутків.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 558 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.