Понеділок, 19.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Вересень » 7 » Іван Франко гостював у Кривці
07.09.2016 (22:42)

   Іван Франко гостював у Кривці

Двадцять п’яту річницю Незалежності України кривчани поєднали зі святкуванням 160-їрічниці від дня народження Івана Яковича Франка. Свято почалося з Літургії в церкві Св. Миколая. Отець Петро Янишин у проповіді відмітив, що ця молитва є подякою за Незалежність, за те, щоб закінчилася війна і наші хлопці не гинули в зоні АТО, а також за воїнів, які в ці дні захищають рідну землю.

Після Літургії біля символічної могили було відспівано панахиду за всіма тими, хто поклав своє життя в борні за волю. Тут із святом Незалежності кривчан привітали сільський голова та депутат районної ради. Обидва Михайли, та й прізвище однакове -Повханич.

З ініціативи сільського голови, виготовлено та встановлено на фасаді Нар одно го дому меморіальну дошку в пам’ять перебування І.Я. Франка в с. Кривка. Право відкрити її було надано найстаршому жителю села, колишньому вчителеві Степанові Ціку та учениці школи Соломії Ришканич. Дошку освятив місцевий парох, а вчитель Оксана Кеш розповіла про перебування І.Франка у Кривці в серпні 1888 року. В Кривці він цікавився бойківською церквою чудової архітектури, що тепер є діючою у Шевченківському гаю м. Львів. З Кривки І.Франко здійснив сходження на г. Пікуй, і його враження від цього сходження описані у статті «Верх Пікуя».

Сільський голова подякував усім, хто був причетний до фінансування, виготовлення та встановлення пам’ятної дошки.

Аматори сцени виступили зі святковим концертом, який підготували керівники народних домів с. Кривка та с. Івашківці -Катерина Сич, Надія Шиб та Мирослава Жавко.

Свято закінчилось виконанням Гімну України. Після чого директор місцевої школи Романія Паленичак подякувала всім за змістовний захід.

Цього ж дня, під керівництвом заступника сільського голови Тараса Кеша, молодь , школяр і, вчителі здійснили сходження на гору Пікуй з Державним Прапором України, і це сходження приурочили 25-ій річниці Незалежності та 128-ій річниці сходження І.Франка на г. Пікуй.

Газета "Бойківщина" №36,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 413 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.