Вівторок, 20.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2016 » Вересень » 21 » Мирослав Дністрянський: Дві територіальні громади на цілий район - це абсурд
21.09.2016 (22:07)  

   Мирослав Дністрянський: Дві територіальні громади на цілий район - це абсурд

Щось дивовижне діється з цією децентралізацією, а власне зі створенням територіальних громад. Таку думку з приводу начебто процесів децентралізації висловив доктор географічних наук, професор ЛНУ імені І. Франка Мирослав Дністрянський.

"Спочатку було проголошено, що замість десятків сільрад в районах буде утворено 5-6 громад. Така пропозиція мала свої недоліки, бо збільшувалися відстані до первинних адміністративних центрів, що ускладнювало доступ для одержання адміністративних послуг, зростала периферійність віддалених поселень, а відтак і загроза їхнього занепаду в процесі поступової ліквідації об’єктів соціально-культурної інфраструктури", - зазначає науковець.

На думку М. Дністрянського, можна було тут знайти і певні переваги, зокрема, щодо перспектив формування сільських вузлових центрів соціально-економічного розвитку. "Аж тут несподівано почали з’являтися обґрунтування про те, що, мовляв, громад буде забагато, це зайві витрати. А далі пішли вже абсурдні пропозиції – створити на основі району одну чи дві територіальні громади. Тобто цілий район, який об’єднує до ста поселень і де проживає 60-90 тис. осіб, – це буде лише одна дві територіальні громади."

За словами науковця, це - якісь цинічні варіанти, які реально ведуть до повної ліквідації органів місцевого самоврядування в сільській місцевості. "І, наприклад, щоб одержати якусь елементарну довідку в місті-центрі громади мешканцям віддалених сіл треба буде подолати до 25 км, і ще чи вдасться одержати, бо будуть великі черги".

Мирослав Дністрянський переконаний, що "поки-що громадяни не усвідомлюють всіх небезпек від таких авантюрних псевдореформаторських пропозицій. Бо обіцяють різні субвенції. Але коли виявляться величезні негативні наслідки таких рішень, то це може викликати масові протести. А це українському суспільству зараз зовсім непотрібне."

Як ми вже повідомляли, на Турківщині планують створити тільки ДВІ територіальні громади.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 622 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 8
1
8 Victor   (25.09.2016 07:28)
Безумовно, зміни повинні відбуватися, якщо ми прагнемо рухатися вперед. Але ці зміни нагадують стадо травоїдних, котре мігрує в пошуках зелених пасовищ, а на переправах через річку давить одне одного. Закон джунглів, закон природного відбору – це старозавітна ідеологія, яку, через Біблію, вклав в голови людям юдаїзм. Тут їхній бог також займається природним відбором: цього вбити, цього втопити, цього спалити, з цього зняти шкіру, а цього помилувати бо він попросив вибачення, щоб завтра повернутися до своєї блювотини. Наш народ десятками років знаходився в у відповідній закритій системі зі своєю ідеологією, психологією, діяннями. Коли грянули зміни, кожна людина знаходилася на своєму щаблі пристосування. Молодші, як активно мислячі та енергійніші – легко порвали ці зв’язки. Старшим це виявилося зробити непросто. Реформатори часто цього не враховують, чому і називають свої реформи шоковою терапією, природним відбором і т.д.. Шокова терапія, відбір… не завжди дають бажаний результат. В спільнотах, залишених розумної законодавчої бази, вони обертаються багатовіковими злиднями, інтелектуальним ступором, анархією, філософським та релігійним бродінням, війнами. Суспільство різко ділиться на хижаків та їхніх жертв. Жертви, аби зберегти свій вид, мутують. Підлість, корупція, наглість, беззаконність, вседозволеність, хамство… стають тими орієнтирами, які слугують для виживання. Все це переростає в сталий порядок, який законно успадковують нащадки. Хтось цього не витримує і впадає в затяжну депресію, хвороби і йде з життя. Хтось активно переорієнтовується і починає жити новим життям, а хтось мутує й в новому живе минулим. Ціль розумних реформ – це, в першу чергу, моральне здоров’я нації як твердий базис для змін. Далі йде розумна освіта, яка дає прикладні знання. Звідси впровадження інновацій, що змінюють трудові відносини і т.д., аж поки суспільство не вийде на високий морально-технологічний рівень де в центрі стоїть ЛЮДИНА, а не закони природного відбору. Сьогодні ми спостерігаємо реформаторську профанацію, від якої більше зла ніж користі. Відсутність розумної стратегії розвитку – ось причина всієї цієї вакханалії, в якій діє закон жорстокості. Баталії політичних проституток в Раді, гризня за «досконалий» закон, «переживання» за добробут народу – все це блюзнірство настільки остогидло, що викликає в народу блювотні спазми. І кінця краю цьому не видно. Щось нагадує вічну тернисту дорогу до вічно недосяжного комунізму.

1
7 Вуйко   (24.09.2016 21:11)
Пане Вікторе, а чи потрібно взагалі цю всю армію чиновників спрямовувати в потрібне русло? Моя думка - держава повинна не допомагати, а не заважати. Люди самі дадуть собі раду у всьому. Але пожарнікі, санстанції, податкові, і інші просто не давали дихати бізнесу. Зараз вже наче трохи попустило. Але я все одно задаю собі питання: нащо та армія чиновників має їсти з моєї кишені, якщо користі мені вона не приносить, ба навіть більше - заважає постійно. Хай краще піднімуть зарплату лікарям і вчителям за рахунок скорочених чиновників. Роботу цілих відділів адміністрації і різних органів можна запросто автоматизувати. Тьотінькі, які перекладають папірці - це пережитки минулого. І якщо вони самі не можуть зрозуміти, що їх праця суспільству не потрібна, то скорочення - це те що обовязково станеться рано чи пізно. І тоді хай самі нарікають, що вчасно не змогли адаптуватися до реалій ринку. 

Чомусь п. Богдан Комарницький з Борині і малини насадив, і чаї робить, і сири, і іван-чай косить. Чомусь я знаю багато рукоділь, які продають свої вироби через інтернет, в тому числі і на європу. Але ану попробуйте заставте фізично попрацювати когось з наших чиновників. Хто хоче працювати і заробляти - той завжди знайде як, а хто не хоче - той завжди нитиме, що його скоротили. Ну що ж, тут включатиметься правило природнього відбору...

0
6 Victor   (23.09.2016 14:48)
У мене, п. Вуйку, трохи інакший підхід. Є організація, є штат чиновників і робітників. Є база, на створення якої потрачено немалі сили. При дії правильних законів, всьому цьому можна дати нове дихання. Ліквідувати, укрупнити, приватизувати – все це до розумної діяльності немає ніякого відношення. Право на життя та діяльність мають як дрібні так і крупні організації – і це діє. Люди ходять по Турці і задоволено потирають руки, бо скоро тут не буде армії чиновників. А чи є люди, котрі здатні діяльність цієї армії чиновників направити в таке русло, щоб розвивати район? Таких людей немає. Їх і в державі немає. За весь період історії незалежності України, такої людини в державі не було. Вся ця політична пизд*братія при владі, немає широти мислення пропри всю свою дипломованість. Чи я переживаю за тих, кого поскорочували? Переживаю, бо за кожним з них стоїть сім’я, батьки й т.д., які одним розчерком пера втратили можливість годувати та доглядати родину. Єдиний аргумент – коли до цього привела протиправна діяльність. Якщо все зливається до Самбірського р-ну і він буде функціонувати, чому не реанімувати все це у Турківському р-ні? Вся ця беліберда нагадує мені історію про порядного ґазду, котрому промили мозок, він розпродав своє майно та пішов батрачити до сусіда.

0
5 Вуйко   (23.09.2016 11:11)
Вікторе, а конкретно вам гірше від того, що організації переводять в Самбір і укрупняють? Чи ви переживаєте тільки за тих держслужбовців, яких поскорочували?

0
4 Victor   (23.09.2016 05:47)
Справа не в двох громадах та ліквідації району-повіту, а у підході до реформи та способі господарювання. Повіт – це не армія чиновників, довідки та бюджетне корито. А щодо простого трудяги, то він ніколи не вигравав чи програвав від революцій. Трудяга є трудяга і при будь-якому режимі він буде залишатися трудягою на своєму місці, чи то чиновник, чи то лікар, педагог, столяр. Виграють і програють тільки гниди. А аргументовано прогнозувати як буде відбуватися процес самої реформи і як спрацює людський фактор на рівні професіоналізму та моралі – немає змісту через непередбачуваність. Щодо простого бойка, то бойко мав роботу у Турці. Організації попереводили до Самбора і простий бойко вже немає роботи. Йому порекомендували збирати й продавати гриби та ягоди, або йти на Схід – там файно платять. Простий бойко ще може їздити по світах в пошуках роботи, не бачити місяцями жінку, дітей. Він може виїхати у світ, або красти й продавати ліс, солярку; обирати у владу вар’ятів й т.д.. Перед простим бойком, від великого добра у районі, відкритий широкий спектр можливостей.

0
3 Християнин   (22.09.2016 22:08)
Після революції  в рай не попадають.

0
2 Вуйко   (22.09.2016 11:11)
Хтось може аргументовано пояснити, в чому мінус всього двох громад? В тому що будуть черги за довідками? Так ще трохи і любо довідку можна буде отримати онлайн. В тому що поскорочують цілу армію чиновників? Та ради Бога, прапор в руки, перший підтримаю. 

Піду далі трохи, постараюсь мислити нестандартно. А що поганого в тому, що району не буде? Ластівчанам буде ліпше, бо ближче і зручніше до Дрогобича. Мохнатцям, Матківцям, Кривчанам набагато зручніше добиратися в Сколе, ніж до Турки. Так що в цьому поганого? Людям стане краще жити, простіше. Так ні, турківські "великороси" це не переживуть, їх жаба дусить. 

А я скажу, для кого це прямі шкурні інтереси - для турківсього білого дому і всьої чиновницької братії. Бо бюджети уже будуть не через них йти, бо за справками/довідками вже не до них будуть бігати/кланятися. Бо влади трохи урветься. От і розганяють бучу. Реальних аргументів я так і не побачив. Готовий почати аргументовану дискусію. Але без таких гасел-вигуків а-ля "турківський район-повіт злили". І що, що злили, а чи стане гірше жити простому бойку після цього? Не зрозуміло. Так, скоротять чиновників. Так, попереводять всякі юстиції-забеси-адміністрації в Самбір. Та чи буде гірше від цього простому трудязі? хто зна.

0
1 Victor   (22.09.2016 05:09)
Справа в тому, що району не буде. Тобто через те, що в його межах примусово утворено тільки дві громади замість 5-6-ть, перспектива створення Турківський повіту перестає існувати. Ці дві громади будуть належати до іншого повіту, в якому завчасно «подбали» про утворення відповідної кількості громад. Турківський район-повіт просто злили, а почалося це задовго до псевдо-реформи з децентралізації. Маємо звичайний тоталітарний режим купки політичних блядей, під вивіскою «демократія», який поводиться з народом мов з худобиною: ось тобі на сьогодні в’язанка сіна в яслах, ось ланцюг-медаль на шию і місце в стійлі, а завтра, ще ні світ ні зоря, підеш разом зі своїми дітьми, внуками та правнуками, транші відробляти. Ну що ж, в народі кажуть: «Як гукнеш, так і відгукнеться».

http://kazka.vn.ua/%D0%AF%....96_%D0% B2%D1%96%D0%B4%D0%B3%D1%83%D0%BA%D0%BD%D0%B5%D1%82%D1%8C%D1%81%D1%8F

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.