Четвер, 22.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Вересень » 23 » Праця, яка робить нашу планету зеленою
23.09.2016 (16:48)

   Праця, яка робить нашу планету зеленою

Лісова галузь – це досвід багатьох поколінь і традиції, закладені нашими предками . У лісовій галузі Турківщини працюють небайдужі до своєї справи професіонали, які безмежно люблять природу та відповідально ставляться до неї. Сюди приходять й молоді, талановиті фахівці, які мислять по-новому, неординарно, складаються сімейні династії лісівників. Усе це говорить про те, що у лісовому господарстві Турківщини є реальні підстави для майбутніх успіхів і позитивних змін.

У переддень професійного свята – Дня працівника лісу – гостем редакції був директор ДП «Турківське лісове господарство» Василь Барабаш. Василь Михайлович й розповів нам коротко про те, з яким настроєм і показниками зустрічають своє професійне свято працівники державного підприємства «Турківське лісове господарство» та над вирішенням яких проблем ще доведеться працювати колективу.

– Сучасний стан суспільно–економічного розвитку України вимагає реформування лісового господарства в порядку покращення його діяльності, вдосконалення структури управління лісом та лісовим господарством функціонування лісової охорони, – розпочав розмову наш гість. – це збільшення площі, підви-щення продуктивності та охорона лісів та їх раціональне використання. Незважаючи на важку фінансово – економічну ситуацію, яка склалася в державі, працівники підприємства доклали максимум зусиль для виправлення ситуації і продовжують курс на розширене відтворення лісових ресурсів.

З початку поточного року реалізація продукції складає 14837,0 тис. грн., середньомісячна заробітна плата одного працівника зросла на 146,0 відсотка і становить зараз 5800 грн. по підприємству.

Підприємство й надалі займається підвищенням ефективності вдосконалення своїх можливостей для покращення ведення лісового господарства та матеріальних благ працівників.

– Василю Михайловичу, що є показником роботи Вашого підприємства, якщо торкнутися уже конкретних цифр?

– За статистичними підрахунками, за 8 місяців цього року ми досягнули таких результатів: посаджено 47 га лісових культур, залишено під природне поновлення – 86 га, висіяно 800 кг насіння ялиці білої в лісових розсадниках, площею 0, 5га. Всього по рубках, пов’язаних з веденням лісового господарства, заготовлено 5917 м куб. ліквідної деревини. На рубках головного користування – 15370 м куб. Вивезено на нижній склад 17230 куб. деревини.

На майбутнє плануємо поступовий перехід від переважаючих суцільно-лісосічних способів рубок до раціонального застосування поступових і вибіркових способів рубок, формування складної різновікової структури деревостанів і запровадження переважно вибіркової, наближеної до природи, системи ведення лісового господарства в гірських лісах Карпат.

Для погашення поточних платежів (до кінця року кожного місяця) реалізація має складати близько 2650 тис. грн. Це зобов’язує нас до ритмічної роботи помісячно. Графік напружений, але віримо, що досягнемо бажаних результатів завдяки нашій праці.

Нещодавно ми запустили в дію цех переробки деревини в с. Явора, де встановлено лісопильну раму «Мебор» словенського виробництва, багатопильний верстат «Вальтер-350» польського виробництва та торцювальний верстат українського виробника. Продуктивність даної лісопильної лінії – 24 м куб. круглого лісу в одну зміну. На виробництві на даний час працює 7 осіб і ще плануємо прийняти 5 працівників та перейти на двозмінний режим роботи.

– Що б Ви побажали у переддень Дня працівника лісу тим, хто пов’язав з ним своє життя?

– Професія лісівника – почесна. Ми повинні цінувати її, адже вона робить нашу планету зеленою. Не можна не згадати і про ветеранів нашого підприємства, які багато років свого життя присвятили примноженню лісових багатств, а нині на заслуженому відпочинку. Велика їм за це подяка.

Не варто забувати, що турбота та збереження лісу – цього природного національного скарбу – наш спільний обов’язок, а не тільки професійний обов’язок лісництва. У професійне свято працівників лісу ми приєднуємося до привітань й на адресу тих, хто не байдужий до проблем лісового господарства, хто своєю працею і турботою сприяє його збереженню та примноженню, хто просто любить, береже і рятує ліс. Зі святом вас!

Розмовляла Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" N°38,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 383 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.