Четвер, 22.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2016 » Вересень » 24 » НА ТУРКІВЩИНІ ПЛАНУЮТЬ УТВОРИТИ ТІЛЬКИ ДВІ ГРОМАДИ
24.09.2016 (12:50)  

   НА ТУРКІВЩИНІ ПЛАНУЮТЬ УТВОРИТИ ТІЛЬКИ ДВІ ГРОМАДИ

Львівська обласна рада розмістила на своєму сайті зміни до проекту Перспективного плану. Загалом на Львівщині планується утворити 85 громад.

Згідно з проектом Перспективного плану, поданим Офісом реформ облдержадміністрації на Турківщині планується утворити дві громади: Турківську міську громаду і Боринську селищну громаду.

Цю ситуацію редакція газети «Бойківщина» попросила прокоментувати голову Турківської райдержадміністрації Олександра Лабецького.

- Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», облдержадміністрація зобов’язана розробити Перспективний план на всю територію області. Враховуючи те, що розпорядженням Кабінету Міністрів затверджено лише 88 громад з понад 160, які були схвалені Львівською обласною радою минулого року (на Турківщині з 12 було затверджено тільки 2 громади.), ОДА забезпечила доопрацювання цього плану. Перспективний план є одним із ключових інструментів для визначення спроможності ОТГ, оскільки лише ті громади, які об’єднається згідно з Перспективним планом, мають право на отримання місцевих податків та зборів, у першу чергу 60% податку на доходи фізичних осіб, фінансової допомоги з державного фонду регіонального розвитку на соціально-економічний розвиток.

- А чому на Турківщині Офіс реформ планує тільки 2 громади?

- Враховуючи що на Турківщині зона доступності до потенційних адміністративних центрів повинна становити не більше 10-15 кілометрів за відсутності шляхів сполучення та особливостей рельєфу, які суттєво ускладнюють комунікації – ріки без мостів, гори (по Методиці формування спроможних територіальних громад, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 №214 – 20-25 км) райдержадміністрація пропонувала Офісу реформ створити спочатку 5-6 громад, потім 4 з адміністративними центрами у м.Турка, смт.Бориня, с.Верхнє Висоцьке; с.Нижня Яблунька.

Керівництво райдержадміністрації постійно виїжджало для зустрічей з мешканцями і роз’яснювало плюси створення громад. Найбільш близькою до створення була Верхньовисоцька громада, де Верхньовисоцька, Верхньогусненська і Кривківська сільські ради вже прийняли рішення про об’єднання в одну громаду.

Однак не показали свою консолідовану позицію сільські громади та їхні керівники з Либохорської, Красненської і Мохнатської рад. Також не проявляли ініціативу громади Нижньояблунського куща та не дійшли згоди громади Вовченської, Лімннянської та Хащівської рад».

- «А як буде з пропозиціями жителів Ластівківської сільської ради, які бажали приєднатись до Східницької громади Дрогобицького району і Красненської і Мохнатської сільських рад, які бажали приєднатись до Тухольської громади Сколівського району?

- Згідно з проектом Перспективного плану Ластівківська сільська рада тепер може приєднатись тільки до Борисласької міської громади, оскільки Східницька громада не зуміла об’єднати до себе навколишні села. А Красненська і Мохнатська сільська рада можуть приєднуватись до Козівської громади Сколівського району. До речі жителям Маткова для отримання адміністративних послуг та оформлення необхідних соціальних виплат в разі створення адмінцентру у Верхньому Висоцьку необхідно було б подолати відстань у 7-10 км, Мохнатого 10-13 км, Красного 14-16 км, а якщо буде адмінцентр у Козьовій то ця відстань збільшується у два-три рази: з Маткова – 25-27 км, з Мохнатого і Красного – 20-25 км.

Також, на мою думку, жителям цих сіл легше було б відстояти свої інтереси в невеликій компактній Верхньовисоцькій громаді, де всі «свої люди» ніж у великій і багаточисельній Козівській громаді, де вони будуть «чужаками».

- А чи є ще райони, де пропонують створити тільки дві громади? - Офіс реформ планує створити по дві громади ще у Радехівському і Перемишлянському районах.

- А які плани що до створення громад у наших сусідніх районах?

- У Самбірському районі буде аж 12 громад, у Старосамбірському – 7, але в них зовсім інша ситуація, там голови місцевих рад консолідувались і вже створили на Самбірщині – 8 громад, а на Старосамбірщині – 2 громади, крім того у них прийняті рішення сесіями місцевих рад про створення нових громад, і тому Офіс реформ йде їм на зустріч. До речі, на початках уряд погоджувався на створення громад з чисельністю 2-3 тисячі жителів, однак зараз вимоги значно зросли. Тут спрацювала проста істина «хто перший – тому все».

- А яка тоді перспектива збереження Турківського району?

- Тут треба розуміти, що відповідно до перспектив реформи адміністративно-територіального устрою в Україні роль району буде виконувати громада, яка буде мати повноваження як теперішня райдержадміністрація або місто обласного значення. Громади мають входити в повіти. Як що б нам вдалося відстояти хоча би три громади, крім Турківської і Боринської ще й Верхньовисоцьку, тоді була б перспектива створення Турківського повіту, оскільки, при реформуванні місцевого самоврядування враховується досвід Польщі, де збережено два гірські повіти: Бещадський (населення 22,0 тис., площа 1139 км. кв., 3 гміни) та Ліський (населення 26,5 тис., площа 834,9 км. кв., 5 гмін).

Для створення Верхньовисоцької громади необхідні рішення Либохірської, Красненської та Мохнатської сільських рад, а часу залишилось обмаль, сесія обласної ради відбудеться в кінці вересня».

Розмову вів Костянтин Малетич.

Джерело

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 1158 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 11
0
11 АТО   (06.10.2016 21:28)
Люди проти одної громади

0
10 АТО   (29.09.2016 17:25)
Сьогодні районна рада збирала голів сільських рад і переконувала їх обєднатися взагалі в 1 громаду. Голів силомусь заставляли ставити підписи. Але голови не погоджуються, один Когут підтримав це. Якщо буде створена 1 громада, район перестане бути. До чого Лозюк зливає район? Адже останньому дурню зрозуміло, що якщо буде одна громада, то її приєднають дло сусіднього повіту. Якщо буде кілька громад, то їх можна обєднати в один гірський повіт.

0
9 Василь   (28.09.2016 19:23)
Пані Людо.Хочу Вас запевнити що інтелектуали в районі постраждають від дій вище згаданих горе-керовників ніяк не менше від неінтелектуалів таких як я...Фактів я можу назвати багато, але який толк буде з цього? Хіба комусь не зрозуміло що район здали, а ці фраєри вже собі підготували запасний аєродром в Львові...

0
8 люда63   (28.09.2016 09:22)
пане Василю! тіко людина з низьким рівнем інтелекту або й взагалі відсутністю його буде опускатися до вашого рівня та нагло обзивати людей, не наводячи конкретних речей чи фактів ... тому будь ласка опишіть шо саме ви хотіли сказати своїм коментарем люди зо села не зовсім зрозуміли

0
7 василь   (27.09.2016 20:11)
Ssуки бандитські Лабух і Лизак зовсім страх втратили чи розум?

0
5 АТО   (22.09.2016 06:43)
Два клани рішили поділити район наполовину, а 2 депутати обласної ради поставили двох намісників. Чи буде добре району, ніхто не дбає, отак хтось старається, дороги робить, інвестиції затягує, а хтось дерибанить наполовину район. 
Хто блокував об'єднання громад всі знають. І по селах їздили люди, і Деревянко з Волі приїжджав агітував, з Нового Калинова голова громади переконував. З трибуни один муж у вишитій сорочці ні і всьо.

0
6 Admin   (23.09.2016 12:15)
А чому боїтеся назвати прізвища ?

0
4 Victor   (21.09.2016 15:35)
«…часу залишилося обмаль…».

Через погане життя хлоп скочив з десятого поверху. Пролітаючи п’ятий поверх – життя у хлопа налагодилося, але вже було пізно.

0
3 песиміст   (21.09.2016 08:36)
Очевидно, кожен сільський голова бачив себе війтом, кожна сільська громада бачила себе столицею, ця людська слабість і гординя проявила себе в негативному ключі і маємо результати . Хотілося мати все, а отримали нічого, нажаль.

0
2 АТО   (21.09.2016 08:04)
Даваймо робимо Верхньовисоцької громади. Хто штопорить?

0
1 Victor   (21.09.2016 05:46)
Людина – коваль своєї долі. Коли вона сидить, склавши руки, то за неї її долю кують інші. А коли за неї її долю кують інші, то щастя для неї не викують. «Ще трохи поспати, подрімати ще трохи, руки трохи зложити, щоб полежати, і прийде, немов волоцюга, твоя незаможність, і злидні твої, як озброєний муж» (Прит.6.10-11).

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.