Середа, 21.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Вересень » 24 » НЕ КРАДИ
24.09.2016 (13:55)

   НЕ КРАДИ

Нищити речі, які належать усім, – це одна з найбільших крадіжок. Чинячи крадіжку, людина порушує одну із Заповідей Божих «Не кради!». На превеликий жаль, зустрічаються у нашому середовищі й злодії, які не боячись людського осуду, Господньої кари, посягають на чуже. І, як не прикро, у час, коли в країні йде війна, коли добро , турбота, взаємодопомога, благодійність, благородство, ініціативність, безкорисливість мають жити в кожному з нас, доводиться говорити й про злодійство та недбальство.

Наприкінці минулого року ми усі тішилися, що у дитячому відділенні Турківської КЦРЛ нарешті зробили гарний ремонт на першому поверсі, замінили двері, санвузол, встановили душову кімнату. На це було затрачено більше 100 тис. гривень. Залишилося провести добротний ремонт ще й на другому поверсі, а також перекрити приміщення, аби не затекло все всередині, а людська праця не була витрачена намарно. Й справді, недовго довелося чекати, як приміщення дитячої лікарні перекрили і , відповідно, як і належить, поставили ринви, по яких би стікала вода. Та не пройшло якихось місяць-півтора, як п’ять ринв, тих, що кріпилися знизу, до яких легко і без перешкод можна було дістатися, зникли як і не було. Стало зрозуміло, що їх хтось украв. У дитячому відділенні сторожа немає, приміщення не обгороджено, місцевість – мало освітлена, отож той, у кого дуже засвербіли руки, й скористався можливістю поцупити лікарняне майно. Щоправда, медики відразу ж звернулися з відповідною заявою у місцевий райвідділ поліції, але реакції на це тоді не було жодної.

Саме тоді керівництву Турківської КЦРЛ треба було якимось чином винайти кошти (а для цього не потрібно аж так багато грошей) і відразу ж встановити нові ринви. Та чомусь у нікого до цього не дійшли руки.

А весняна та літня дощова погода зробили свогє. Кути приміщення замокли від стічної води, від чого відразу посипалася штукатурка, стали виникати тріщини у фасаді. Тепер заново потрібно буде вишукувати гроші, аби відремонтувати фасад. А днями вуличні дітлахи, ганяючи вечорами у подвір’ї лікарні з м’ячем, ще й умудрилися вибити шибку на одному з підвальних вікон. Отож, лікарню треба обгородити, встановити на подвір’ї належне освітлення, адже лікар, медсестра чи санітарка, слідкуючи за хворими дітьми чи порядком в палатах, не можуть впильнувати ще й усього, що твориться у дворі медустанови. За господарством того чи іншого медичного закладу має слідкувати завгосп, який і повинен вирішувати усі господарські проблеми.

У понеділок я зателефонувала до головного лікаря Турківської КЦРЛ Михайла Макарика. У своєму коментарі відносно ситуації, що склалася, Михайло Михайлович сказав: «На жаль, труби ці так і не знайшли, а купити нові ми не мали можливості, бо не вистачає на все коштів. Проте зараз виготовляємо нові ринви самотужки, ми їх уже замовили . За кілька днів, надіюся– до кінця тижня, ми їх поставимо».

І дійсно, у вівторок нові ринви на приміщенні дитячої лікарні були прикріплені на місці вкрадених.

Щодо крадіжок, то ніколи у нашому містечку не буде порядку, якщо станемо нищити і красти громадське майно. А подібних випадків можна назбирати чимало. Крадуть квіти з клумб, металеві водостічні решітки, каналізаційні люки, бруківку, пісок чи бордюри для ремонту доріг і т. ін. Недарма кажуть, що крадіжка – це гріх серця. Значить, людина, яка посягнула на чуже, опоганює себе, відмовляється слухати Бога. І за цей гріх їй ще доведеться перед Ним відповідати.

Ольга ТАРАСЕНКО .

Газета "Бойківщина" N°38,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 348 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.