Четвер, 22.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Вересень » 25 » На Турківщині хочуть внести в список пам’яток архітектури ЮНЕСКО дерев’яну церкву 1877 року
25.09.2016 (08:34)

   На Турківщині хочуть внести в список пам’яток архітектури ЮНЕСКО дерев’яну церкву 1877 року

У Турківському районі дерев’яну церкву Покрови Пресвятої Богородиці, 1877р. (ох.№2071 – м) в с.Лопушанка хочуть внести в список пам’ятки архітектури ЮНЕСКО.

Про це йшлося під час робочої поїздки в с. Лопушанка Турківського району за участі т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації О.Ткачук, в.о начальника відділу охорони історичних пам’яток Львівської облдержадміністрації Г. Харун, начальника відділу містобудування та архітектури Турківської райдержадміністрації – головного архітектора району П. Юдицького та Хащівського сільського голови М. Кметика.

Про це повідомили у Турківської РДА.

Під час поїздки також було обговорено питання щодо розроблення генеральних планів Турківського району .

Вирішення даних питань є актуальними для розвитку району та його жителів, приваблення потенційних інвесторів та туристів.

zik.ua


Довідка

Згідно з джерелами, 31 березня 1556 р. королева Ізабелла (Бона) доручає Олехну Стебницькому осадити село на ріці Лопушній і надає війтівство йому. 4 липня 1558 р. король Сигізмунд Август потверджує цю грамоту і при тому дозволяє війту виставити церкву та надає йому цю парохію. Попередня існуючої, дерев'яна церква, збудована коштом громади в кінці XVIII ст., стояла до 1875 р. - до часу, коли на її місці звели нову дерев'яну церкву.

На неіснуючому вже надпоріжнику західних дверей був напис з датою 1875 р. та іменем майстра Теодора з Терла. Церква ремонтована у 1990 р. Головний майстер ремонту - Петро Жук за провізорів церковних Петра Кметика і Михайла Савки. 16 листопада 2015 року в церкві виникла пожежа, внаслідок якої "два куполи знищено вогнем, ще два пошкоджено". На щастя, завдяки пильності місцевої мешканки і оперативним діям рятувальників церкву вдалося зберегти від повного знищення. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована на цвинтарі, скраю села на пагорбі. Традиційно орієнтована тризрубна будівля (нава ширша), увінчана трьома четвериковими з двома заломами верхами, завершеними ліхтарями з маківками. Оперізує церкву спільне піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів. Під ним, по обидва боки вівтаря, сховані невеликі прямокутні ризниці.

Стіни підопасання, надопасання та заломів ошальовані вертикально дошками і лиштвами. Очевидно, в кінці 2000-х рр. верхи з ліхтарями на церкві та верх на дзвіниці перекрили металізованою бляхою. На південний схід від церкви розташована дерев'яна триярусна дзвіниця, вкрита наметовим дахом. Дата її побудови вирізьблена на одвірку дверей дзвіниці "1900".

decerkva.org.ua

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 472 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.