П'ятниця, 23.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2016 » Жовтень » 14 » Петро Федун-"Полтава" - яскрава постать героїчної боротьби за незалежність України
14.10.2016 (10:33)  

   Петро Федун-"Полтава" - яскрава постать героїчної боротьби за незалежність України

В день великого українського свята Покрови Пресвятої Богородиці важливо згадати визначних людей, які зі зброєю в руках героїчно боролися за незалежність України, й формували ідейно-політичні засади українського національно-політичного руху.

До таких яскравих постатей належить і Петро Федун-«Полтава» (1919–1951), який у молодому віці (йому ще не було і 30-ти років) зумів стати головним ідеологом ОУН-УПА.

У 2016 р. році виповнюється 65 років з дня його смерті та 65 років написання дуже цінної і для сучасної України праці «Концепція самостійної України і основна тенденція ідейно-політичного розвитку сучасного світу», яка є дуже важливою не лише для розуміння тодішніх подій, але й сучасних міжнародних відносин, в яких опинилася Україна.

Показуючи на багатьох прикладах, «що історія розвивається в напрямі творення самостійних національних держав усіх народів», а «прагнення народу до самостійного державного життя є його органічним природним прагненням», П. Полтава розкрив і недосконалість тодішніх (та й сучасних) міжнародних відносин, які, всупереч об’єктивним тенденціям, не забезпечують «повного здійснення принципу самовизначення народів», а великі держави ставлять питання про сфери впливів, про потребу забезпечення виняткових державних інтересів, про те, щоб мати біля своїх кордонів «дружні» (у розумінні залежні) країни, легко оперують такими поняттями, як «стратегічні позиції», «стратегічні кордони». Таку ситуацію П. Полтава визначає як «поворотну хвилю імперіалізму», але вказує на її тимчасовий характер.

Автор підкреслює, що «одним із засобів прикривати імперіалістичну політику є фабрикування «теорій» про необхідність творити великі політичні комплекси з огляду на складність теперішнього економічного життя» (ідеї «пан-Європи», Сполучених Штатів Європи, гітлерівського «великопростірного господарства»)…

Це об’єднання потрібне, насамперед, великим країнам, щоб «повністю і без перешкод використати на свою користь усю свою перевагу над меншими і економічно слабшими країнами».

Розкриваючи облудність таких підходів, П. Полтава впевнено стверджує: «Немає жодних об’єктивних перешкод до того, щоб ідею тісного економічного співробітництва здійснити в системі вільних національних держав. Лише тоді можуть бути гармонійно поєднані як інтереси великих, так і інтереси малих країн і народів».

Є в цій книзі й багато інших ідей, які потрібно усвідомити сучасній Україні, і не лише для відстоювання свого суверенітету у війні з Росією, але й на міжнародній арені у взаєминах з іншими державами.

Мирослав Дністрянський

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Обговорити цю подію та дізнатися більше новин можна на фейсбук-сторінці сайту "Турка - перлина Карпат", а також на сторінці автора та адміністраторів сайту.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 442 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.