П'ятниця, 24.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Турківське бюро правової допомоги інформує » 2016 » Жовтень » 16 » Турківське бюро правової допомоги інформує
16.10.2016 (12:52)

   Турківське бюро правової допомоги інформує

Визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку

На практиці при реалізації громадянами спадкових прав виникають різні ситуації, що потребують вжиття невідкладних заходів для оформлення права на спадкове майно з урахуванням усіх наявних обставин, зокрема відсутність у спадкодавця правовстановлюючого документа на спадкове нерухоме майно. В таких випадках громадяни шукають ефективного правового рішення для ситуації, яка склалася. Турківське бюро правової допомоги за вересень 2016 року зареєструвало декілька звернень що стосуються визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування у зв’язку з відсутністю правовстановлюючого документа.

Відповідно до статті 1270 Цивільного кодексу України встановлено шестимісячний строк для прийняття спадщини, який починається з часу відкриття спадщини. Часом відкриття спадщини, згідно з чинним законодавством України є день смерті спадкодавця, або день з якого спадкодавець оголошується померлим, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим органом державної реєстрації актів цивільного стану.

У разі пропуску строку для прийняття спадщини встановленого статтею 1270 Цивільного кодексу України для спадкоємців передбачається цивільно-правова відповідальність, яка полягає у позбавленні їх права на прийняття спадщини. Це положення за загальним правилом стосується як спадкування за законом, так і за заповітом. Слід звернути увагу на те, що положення щодо пропущення строку для прийняття спадщини стосується лише тих осіб, які мають подавати заяву про прийняття спадщини.

Стаття 392 Цивільного кодексу України надає право власнику майна звернутися до суду з позовом про визнання права власності у наступних випадках:
- якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою;
- у разі втрати документа, який засвідчує право власності.

Як правило, позови про визнання права власності на спадкове майно подаються у разі відмови нотаріусом оформити спадщину через відсутність правовстановлюючих документів.

Для отримання детальної консультації щодо питання реєстрації права власності у порядку спадкування звертайтеся до Турківського бюро правової допомоги, за адресою м. Турка, майдан Шевченка 26-Б, або за телефонами (066) 117-91-19, (097) 944-39-19, 3-11-71.

Марія Яворська, Головний спеціаліст Турківського бюро правової допомоги

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Турківське бюро правової допомоги інформує | Переглядів: 633 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.