Середа, 21.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Жовтень » 16 » Володимир Гройсман побував на Турківщині й окреслив непогані перспективи на майбутнє
16.10.2016 (13:48)

   Володимир Гройсман побував на Турківщині й окреслив непогані перспективи на майбутнє

Минулого тижня вперше за 25 років новітньої історії нашої держави Турківщину відвідав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Зрозуміло, що це стало знаковою подією в житті нашого краю.

З перших осіб держави, 10 років тому, лише Віктор Ющенко, в часі проведення IV Всесвітніх Бойківських фестин, здійснив візит у наш район.

Насиченою й цікавою була програма Прем’єр-міністра. Його вертоліт приземлився на території Західного реабілітаційного центру, в с. Яворів, де разом з президентом параолімпійського комітету Валерієм Сушкевичем, Міністром молоді та спорту Ігорем Ждановим та головою Львівської ОДА Олегом Синюткою відбулася зустріч з параолімпійцями, які здобули третє загальнокомандне місце на Параолімпійських іграх. Володимир Борисович подякував спортсменам за те, що своїми здобутками прославляють Україну, і пообіцяв сприяння в розвитку параолімпійського спорту.

Уже найближчим часом спортсмени отримають спеціальний автобус, на якому вони безперешкодно і зручно їздитимуть на тренування та реабілітацію, а наразі вручив їм сучасний проектор для перегляду фільмів. Отримуючи подарунок, директор бази Мирослава Шперик подякувала Прем’єру за турботу, наголосивши при цьому, що подарунок якраз згодиться їм в комплексі тренування та підготовки спортсменів. З його допомогою, вони зможуть, переглядаючи відео, аналізувати свої досягнення та можливі недопрацювання, а також успіхи інших спортсменів на перспективу, які можна буде перейняти. З гордістю про успіхи параолімпійців говорив й Ігор Жданов, а також дякував за перемоги. А вони - справді вагомі. Валерій Сушкевич відзначив, що із 160 спортсменів, що брали участь в Олімпіаді, половина здобули медалі. Із щирими словами вдячності Прем’єр-міністру України виступив й один з переможців Олімпіади й попросив допомоги в будівництві в Україні бази з літніх видів спорту. Існуюча, що була в Криму, зараз для них є недоступна.

Загалом Володимир Гройсман залишився задоволеним облаштуванням реабілітаційного центру і пообіцяв, що вже найближчим часом допоможе у завершенні будівництва спортзалу та басейну, яке зараз тут триває. Оглянувши приміщення, він відвідав Ужоцький перевал, де разом з головою облдержадміністрації Олегом Синюткою, головою Турківської РДА Олександром Лабецьким, головою районної ради Володимиром Лозюком, депутатом Верховної Ради України Андрієм Лопушанським, депутатом Львівської обласної ради Ігорем Комарницьким, міністрами, що прибули з ним, поклав квіти до символічної могили на місці першого бою Січових Стрільців та зустрівся з керівниками фірми «Онур», яка займається ремонтом дороги Львів-Ужгород, зокрема на ділянці від Самбора до межі Закарпатської області.

Журналістам та усім присутнім Володимир Гройсман повідомив, що уже в наступному році кошти на ремонт доріг буде збільшено удвічі. Зрозуміло, що частина з них перепаде й для нашого району. У 2016му, як відомо, на це було виділено більше мільярда гривень. Для нас актуальним є, на даний час, капітальний ремонт дороги Бориня-Мохнате. Про виділення коштів на цю ділянку дороги просив Прем’єр-міністра депутат Львівської обласної ради, голова постійної комісії з питань комунального майна та приватизації Ігор Комарницький, який в короткій бесіді окреслив перспективи, що відкриються для нашого району після реконструкції цієї ділянки дороги. Вона з’єднає траси Киїів-Чоп та Львів-Ужгород . І тоді спортсмени, що їхатимуть в реабілітаційний центр, та й звичні туристи чи бізнесмени, зможуть простіше і легше маневрувати Турківщиною. Було порушено проблему перед Прем’єром й щодо будівництва переходу з Республікою Польща, яке заплановано уже на наступний рік. Якщо проект вдасться зреалізувати, то це буде ще одним і дуже вагомим засобом для розвитку нашого краю. І тут не важливо, буде він в Лопушанці чи Боберці, адже заплановано збудувати сучасну дорогу вздовж периметру кордону, щоб до пункту пропуску могли безперешкодно дістатися не лише жителі того чи іншого напрямку Турківщини, а й навіть із Старосамбірщини. До речі, про це уже неодноразово на своїх зустрічах говорив народний депутат Верховної Ради України Андрій Лопушанський, який також був присутнім під час візиту Прем’єр-міністра й обговорив з ним цілий ряд проблем нашого краю.

Мав зустріч з Прем’єром й Заслужений працівник культури України, директор Турківського РНД, організатор і натхненник проведення бойківських фестин та конгресів бойків Петро Косачевич. Він запросив Володимира Гройсмана взяти участь у VI Всесвітніх бойківських фестинах, які відбудуться влітку 2017 року, а також попросив сприяння у збереженні Турківського району як адміністративно-територіальної одиниці (повіту) на зразок Польщі. Там, як відомо, є два гірські повіти, чисельність населення яких є наполовину менша, аніж в нашому районі. Володимир Борисович пообіцяв усіляке сприяння, якщо буде ініціатива знизу. Передаючи владу на місця, в часі проведення адміністративно-територіальної реформи, він пообіцяв чималі кошти на розвиток інфраструктури, використання яких громади мають контролювати. «Кошти на розвиток регіонів будуть, а місцева влада та громадськість мають контролювати їх використання, щоб не вкрали й щоб підрядники якісно виконували роботу», - наголосив очільник Кабінету Міністрів.

У рамках візиту, в.о. начальника Львівської залізниці Іван Груник ознайомив Прем’єра з планом реконструкції залізничної станції Сянки, де передбачено максимальну доступність для людей з особливими потребами. Після завершення робіт, залізничним транспортом сюди можуть приїздити спортсмени-параолімпійці. Станція, як відомо, знаходиться за 2 км від реабілітаційного центру.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №41,2016


Турківщину відвідав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у п’ятницю, 30 вересня, здійснив робочу поїздку до Турківського району Львівської облсті.

У рамках робочого візиту Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман разом з народним депутатом України, членом фракції БПП Андрієм Лопушанським, головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою та керівництвом Турківського району Олександром Лабецьким та Володимиром Лозюком, зустрівся із паралімпійцями – учасниками і переможцями Паралімпіади в Ріо-де-Жанейро на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру національного комітету спорту інвалідів України (с. Яворів).

У ході зустрічі глава Уряду відзначив високий рівень українських спортсменів та запевненив, що українські параолімпійці завжди будуть знаходити підтримку у держави.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман також ознайомився із ходом будівництва-реконструкції дороги Н13 Львів – Самбір – Ужгород.

.

Турківська РДА


Володимир Гройсман на Львівщині зустрівся з українськими паралімпійцями

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відвідав Західний реабілітаційно-спортивний центр національного комітету спорту інвалідів України у Львівській області та поспілкувався із паралімпійцями – учасниками та переможцями Паралімпіади в Ріо-де-Жанейро.

На початку зустрічі Прем’єр-міністр подякував спортсменам та привітав із високим результатом української збірної на Паралімпіаді в Ріо-де-Жанейро, що зайняла третє місце у загальнокомандному заліку.

“У чому успіх наших паралімпійців? Успіх – у Вас. Характер, воля, незламність – це те, що дає можливість вам перемагати”, – зазначив Володимир Гройсман. Успіх також у системі та її можливостях, зазначив він.

Голова Уряду побажав паралімпійцям утримувати досягнуті результати та нарощувати спортивну силу України. Володимир Гройсман також подякував Уповноваженому Президента України з прав людей з інвалідністю Адміністрації Президента України, Президенту Національного Паралімпійського комітету України Валерію Сушкевичу за лідерство та Міністру молоді та спорту України Ігорю Жданову за увагу до цієї сфери.

Він відзначив, що Західний реабілітаційно-спортивний центр допомагає у реабілітації поранених воїнів АТО. Потужність Центру дозволяє одночасно проходити реабілітацію 300 особам. Загалом, більше 7 тис людей зможуть отримати повноцінну якісну реабілітацію протягом року, підсумував Володимир Гройсман.

“Вважаю, що це є величезним нашим досягненням. І ми маємо на 100% використовувати такі можливості”, – зауважив він.

У свою чергу, Уряд буде інвестувати і підтримувати базу паралімпійців, підкреслив Прем’єр-міністр.

Турківська РДА


Голова ОДА ознайомив Прем’єр-міністра України із ходом реконструкції дороги Львів-Самбір-Ужгород

30 вересня, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, проінспектував перебіг будівництва-реконструкції дороги Н13 Львів – Самбір – Ужгород. Із ходом ремонтних робіт Главу Уряду ознайомив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

За словами Прем’єр-міністра, усі проблемні дороги не залишаться без уваги Уряду. “Із кожнимоб’єктом будемо ретельно розбиратися, щоб зрозуміти які існують проблеми і перевірити, щоб кожна гривня була використана максимально ефективно. Сьогоднішня перевірка – лише одна із небагатьох, які будуть відбуватися по всій Україні”, – наголосив Володимир Гройсман.

“Роками дорожнє господарство занепадало і кількість виділених коштів на будівництво і реконструкцію аж ніяк не відповідали реальним потребам. – говорить Володимир Гройсман. – Дороги за один рік не будуються, це розуміє кожен. Сьогодні ремонт відбувається по всій Україні”.

Як повідомив посадовець, наступного року розбудова українських доріг відбуватиметься ще активніше. “Ми закладаємо на 2017 рік до 40 млрд грн на ці цілі. І це – один із наших пріоритетів на майбутній рік”.

Крім того, Володимир Гройсман зауважив, що в 2016 році сумарно на ремонт доріг Львівщини витратять – 2,2 млрд грн, а наступного року ця сума буде подвоєна.

Турківська РДА





Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 652 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.