Четвер, 22.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Жовтень » 18 » Архиєрейський Собор УАПЦ покарав священнослужителів-гультяїв ? Чи лише посварив ?
18.10.2016 (20:46)

   Архиєрейський Собор УАПЦ покарав священнослужителів-гультяїв ? Чи лише посварив ?
На офіційному сайті Української Автокефальної Церкви оприлюднено витяг з протоколу Архиєрейського собору УАПЦ , який відбувся 18.10.2016

***

Архиєрейський собор виніс рішення по духовенству Тернопільської єпархії (витяг із Протоколу)

Слухали: Блаженнішого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ, про сюжет на телеканалі «1+1» в програмі «ТСН-тиждень», в якому показано епізод за участю Високопреосвященнішого Мстислава, архієпископа Тернопільського і Подільського, та кліриків Тернопільської єпархії УАПЦ.

Ухвалили:

1. Для вивчення оприлюдненого в програмі «ТСН-тиждень» епізоду створити комісію в складі:

- Високопреосвященніший Андрій, митрополит Галицький, керуючий Івано-Франківською єпархією – голова комісії;

- Преосвященніший Віктор, єпископ Мукачівський і Карпатський;

- Митрофорний протоієрей Микола Кавчак, член Патріаршого суду;

- Митрофорний протоієрей Роман Козак, член Патріаршого суду.

2. Священнослужителів, дії яких стали спокусою для віруючих, відсторонити від виконання пастирських обов’язків; Високопреосвященнішому Мстиславу, архієпископу Тернопільському і Подільському, для молитовного покаяння визначити один з чоловічих монастирів УАПЦ.

3. Доручити Високопреосвященнішому Андрію, митрополиту Галицькому, керуючому Івано-Франківською єпархією, духовно опікуватися Тернопільською і Хмельницькою єпархіями.

church.net.ua


Про рішення Архиєрейського Собору УАПЦ також повідомила Релігійно-інформаційна служба України

***

СКАНДАЛЬНОГО АРХИЄПИСКОПА УАПЦ ВІДПРАВИЛИ ДО МОНАСТИРЯ НА ПОСТІЙНЕ ПОКАЯННЯ

Архиєпископа УАПЦ Мстислава (Гука), який “засвітився” у нічних гуляннях на свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього, відправили на покаяння до монастиря.

Таке рішення щодо архиєпископа Тернопільського і Подільського прийняв Собор єпископів УАПЦ, який відбувся у Києві 18 жовтня 2016 року. Ще двох священиків та одного іподиякона, які були супутниками владики у його забавах, відсторонили від пастирських обов’язків.

Нагадаємо, що Собор УАПЦ розглядав скандал, який виник після оприлюднення відеосюжету із зафіксованими гуляннями в тернопільському барі “Сіті” архиєпископа Мстислава (Гука), настоятеля кафедрального собору Різдва Христового отця Ігоря Семирозума, скарбника цього храму отця Володимира Герасимчука та іподиякона Віталія Окунського.

“Архиєрейський Собор вирішив відправити архиєпископа Тернопільського і Подільського Мстислава на покаяння в один із монастирів УАПЦ. Тимчасово виконувати обов’язки керуючого буде митрополит Галицький та Івано-Франківський, керуючий Івано-Франківською єпархією УАПЦ Андрій (Абрамчук)”, — повідомив кореспонденту РІСУ Володимиру Морозу після завершення Собору секретар Патріархії УАПЦ отець Віталій Даньчак.

Щодо двох священиків та іподиякона, то Собор тимчасово відсторонив їх від пастирських обов’язків, зазначив секретар Патріархії. Окрім того, в УАПЦ створили комісію, яка протягом місяця проведе розслідування у справі.

risu.org.ua


Магістр богослов’я, викладач Київської Духовної Академії Ілля Бей прокоментував рішення Архиєрейського Собору УАПЦ

***

АРХІЄРЕЙСЬКИЙ СОБОР УАПЦ ВІДПРАВИВ АРХІЄПИСКОПА-«ГУЛЬТЯЯ» У МОНАСТИР

Лише після того, як неподобні дії архієп. Мстислава («обжиманси» та бійка в клубі) стали предметом пильної уваги журналістів одного з телеканалів, тобто тоді, коли страусячу політику продовжувати було вже нестерпно, сьогодні «архиєрейський Собор вирішив відправити архиєпископа Тернопільського і Подільського Мстислава на покаяння в один із монастирів УАПЦ на місяць. Тимчасово виконувати обов’язки керуючого буде митрополит Галицький та Івано-Франківський, керуючий Івано-Франківською єпархією УАПЦ Андрій (Абрамчук)», – повідомило РІСУ.

Отже, здається, владики таки прислухалися до троль-заяви пані Наталії Шевчук, котра закликала: «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія закликає Предстоятеля УАПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Макарія та Архиєрейський Собор нашої Церкви УТРИМАТИСЯ від розгляду даного інциденту у церковному суді та НЕ ЗАСТОСОВУВАТИ стосовно архиєпископа Мстислава та його кліриків канонічних санкцій, що відповідають задокументованим на відео канонічним порушенням».

З одного боку владик можна зрозуміти: керуючись бажанням зберегти барана вівцю, що впала, вони застосували принцип ікономії, вочевидь, усвідомлюючи, що коли будь-хто з них потрапить у халепу, колеги збережуть честь мундиру.

З другого боку, існує і принцип акривії, і тоді, відповідно до Правил святих апостолів:
– прав. 27: за бійку священнослужитель має бути позбавлений сану;
– прав. 42: за пияцтво священнослужитель має бути позбавлений сану;
– прав. 54: за посиденьки у корчмі (=клубі), якщо не за потребою в дорозі, священнослужитель має бути позбавлений сану.

Отже, не уклавши покарання за канонами, «соборяни» самі відступили від церковно-канонічного права, підтвердивши тим самим, «що УАПЦ наразі не є канонічно визнаною Помісною Церквою світового православ’я, а, отже, формально не зобов’язана ЗАВЖДИ та В УСЬОМУ діяти у точній відповідності до канонічного права Православної Церкви» (заклик із тієї самої заяви пані Наталії). Таким чином, УАПЦ зробила ще один крок у бік віддалення від світового православ’я.

Особливо інтригує такий пункт покарання як заслання до монастиря, адже із 13 монастирів, що їх має УАПЦ, усі 13, за свідченням моїх знайомих з цієї конфесії, існують лише на папері. І взагалі, хіба ж це покарання для монаха – відправка до монастиря?

Ілля Бей, магістр богослов’я, викладач Київської Духовної Академії

mefodiy.org.ua


Довідка :
Про стан справ всередині УАПЦ можна дізнатися з доповіді Наталії Шевчук , голови Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія на круглому столі “Об’єднаємо Церкву — об’єднаємо Україну: Спадщина Митрополита Мефодія та консолідація Українського Православ’я” (Тернопіль, 24 лютого 2016 р.)

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 580 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (19.10.2016 07:21)
Щоб людям стало зрозуміліше, поясню деякі речі. Церковний клір як окрема каста в Церкві, розпадається на два види служіння: пастирське та жрецьке. Пастирське служіння передбачає стояння (ходіння, життя) перед Лицем Божим посеред народу Божого. Воно поєднує в собі три дії: просвітницьку, освячувальну (священицьку), та духовного окормлення (керівництва): «Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів…» (Мф.28.19.20). Воно вимагає харизми, духовного самовдосконалення та інших високих якостей, притаманних пастирю, котрий належно піклується про ввірений йому Богом, народ. На відміну від пастирського, жрецьке служіння – передбачає маніпуляції з богослужбовими предметами перед лицем пастви, над якою воно стоїть, та регулярну її стрижку. Для жреця придумане в Церкві й вчення, за яким священнодії звершує Бог, маніпулюючи його руками, поза мораллю самого жреця. Він може буди відсторонений від жрецької практики лишень за рішенням вищих чинів. Якщо такого рішення немає і церковну владу задовольняє поведінка жреця – він може творити свої справи.

Те, що відбулося в УАПЦ, відбувалося й відбувається всію історію Церкви, як Старозавітної, так і Новозавітної, попри всякі там канони, вчення і грізні слова пророків та Ісуса Христа. Десь воно дістає розголос, десь просто тихо тліє роками, але воно є у всіх, без винятку, конфесіях. Хочеш знати, що відбувається в кулуарах церковної влади?, подивися на поведінку влади світської. Це одні і ті самі люди: просто одні репетують про закон, а інші – про благодать. Але ні ті, ні інші, не знають ні закону, ні благодаті. Знали б, то по інакшому й життя вибудовували б згідно задуму Творця. А раз не знають, то і живуть від вітру голови своєї, збираючи на неї грань судного дня.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.