Субота, 24.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Жовтень » 21 » «БРАВО!» - ІСАЇВСЬКИМ ДРАМГУРТКІВЦЯМ
21.10.2016 (10:16)

   «БРАВО!» - ІСАЇВСЬКИМ ДРАМГУРТКІВЦЯМ

Кожного року, за традицією, на Львівщині проходить обласний огляд-конкурс драматичних колективів. Тільки кожного разу - в іншому місті. Цьогоріч такий конкурс, під назвою «Театральне Надбужжя», відбувся у Миколаївському районі. З твором драматичного жанру, суто розважального характеру, Д. Дмитренка «Кум-мірошник, або Сатана в бочці» (на одну дію) виступив перед глядачами та журі конкурсу аматорський драматичний колектив Народного дому с. Ісаї (керівник Галина Димитріу, вона ж - і завідувач Народного дому). У виставі взяли участь місцеві самодіяльні актори - Оксана Галишин (Феська), Галина Димитріу (сусідка Феськи), Микола Матківський (чоловік Феськи), Ігор Пузич ( кум Феськи), Людмила Яворська (кума Феськи). Їхній виступ заслужив не тільки бурхливих оплесків усіх присутніх у глядацькому залі, а й перше призове місце та почесний диплом.

- Я задоволена виступом драмгуртківців с. Ісаї, - каже методист з драматичного жанру РНД Петрунеля Ільницька. -І щиро-щиро дякую всім учасникам за їх натхненний виступ і самовіддачу. Хоча цей колектив -аматорський, ролі зіграли майже як професійні артисти. Попри те, що в конкурсі брали участь досвідчені народні колективи, наш сприйняли дуже добре. Після виступу представників Турківщини, глядачі в залі вигукували «Браво!». Наш методист зі Львова відразу сказала, що виступ ісаївців впевнено заслуговує призового місця з десяти колективів, представлених на огляд. Я вважаю, що для сільського аматорського колективу, як оцей, коли керівник працює лишень на півокладу, сповна віддаючи себе творчій роботі, і його підопічні займають одне з призових місць в області - це дуже і дуже великий плюс. Враховуючи ще й те, що у виставі задіяні звичайні, прості люди з села, які, попри усі домашні клопоти, зуміли ще знайти час і для мистецтва. Приміром, Олег Пузич (кум Феськи) - перший раз на сцені. Якраз приїхав з роботи з Тюмені і відразу - до Народного дому, на репетиції; свою роль він зіграв досить майстерно. Щоби показати виступ глядачеві, потрібна щоденна копітка праця. Місяць часу, кожного дня, учасники драматичного гуртка ходили на репетиції. Декому, жартували, навіть вже й снилися їхні ролі. Але робота ця не стала марною. Вірю і надіюся. що з часом драматичний колектив Ісаївського НД представимо на присвоєння йому звання «народний».

До речі, згаданий драматичний колектив придбав для виступів сценічні костюми від старожилів села. Цей досить давній, але по-своєму оригінальний, автентичний одяг яскраво доповнює виступ акторів. Навіть та бочка чи скриня, той запічок чи лампа, які ми бачимо на сцені, навіюють глядачеві старовинну атмосферу. Там нічого немає сучасного - ні в одязі акторів, ні в інтер’єрі. Як розповідають самі аматори, вони ту стару бочку, яку хтось викинув як непотріб у глибоку дебрю, витягали звідти, бо знали, що вона їм ще пригодиться. Приємно відзначити, що завідувачу Народним домом п. Галині Димитріу охоче допомагає в організації різних заходів та підготовці до оглядів-конкурсів завідувач сільської бібліотеки Оксана Галишин, надзвичайно відповідальна, мистецька і талановита людина.. Вони обоє як одне ціле - одна другу доповнюють.

А наступного року, за словами Петрунелі Ільницької, заплановано включити до участі в подібному конкурсі ще один хороший драматичний колектив з нашого району - колектив с. Буковинка, бо на цей раз буковинці не змогли добре підготуватися до конкурсу через відсутність одного з акторів. У минулі роки в подібних оглядах брали участь драматичні колективи з Ластівки, Вовчого, інших сіл, адже всього їх в нашому районі налічується 24. Так що життя на культурній ниві Турківщини не занепадає, а процвітає.

Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" №42,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 433 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.