Четвер, 22.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2016 » Жовтень » 26 » Іван Матковський: Безвізу не буде? Порошенко просто має мрію…
26.10.2016 (19:28)

   Іван Матковський: Безвізу не буде? Порошенко просто має мрію…
Тема скасування віз в українському суспільстві стала елементом маніпулятивної технології вже давно. На цьому піаряться всі, включно з Президентом України.

Після Помаранчевої революції, коли українці ще більшою мірою відчули себе європейцями, наші сусіди Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина, Балтійські країни, ввійшли до Шенгенської зони. Сталося це наприкінці 2007 року.

Низька готовність до забезпечення доступу українців до території наших сусідів призвела до напруження в прикордонних областях, а однією з «українських мрій» став «безвіз». Тобто скасування віз для громадян України. Дивного тут нічого немає. Бо хто згадає «живі» черги у Львові під польським консульством, які треба було вистояти кілька діб, той зрозуміє, яким важливим стало це питання.

Соціологи, ясна річ, не могли не зауважити ці настрої, адже стосувалося це великої частини населення. І тут з’явилися хитрі політики, які запевнили: ви за нас проголосуйте, а ми домовимося з ЄС, і будете їздити без віз.

Але політики й нині це обіцяють. Очевидно, ще за інерцією, адже питання це вже не так гостро постає на порядку денному. Прикордонні території і так мають безвізовий режим у вигляді малого прикордонного руху, а кілька мільйонів громадян України мають у паспорті польську візу. Однак тема в устах політиків і далі актуальна.

До кінця листопада обов’язково скасують – укотре заявив Президент України. Основним аргументом для української сторони є опублікований у квітні цього року рапорт: 2016/0125 (COD) «Proposal for a regulation of the European Parliament and of the council», який є рекомендацією для європейських інституцій щодо скасування віз. Основна його теза гласить, що українці виконали всі вимоги ЄС, які європейська наддержава поставили в контексті переговорів про безвізовий режим.

Але «безвізу» все одно не буде. І не тому, що наплив емігрантів з Близького Сходу і Північної Африки спричинив візову кризу. Навіть не тому, що російське лобі в ЄС зводить нанівець виконання Києвом вимог, а шеф французького МЗС улітку прямо сказав, що вони не допустять скасування віз для України.

ЄС радикально змінив саму філософію «безвізу». Нині вона передбачає не скасування віз, а введення оплат за перетин зовнішнього кордону ЄС для тих осіб, які досі їздили до Брюсселя, наприклад, зі США. Ясна річ, до такої категорії можуть прирівняти й українців. Але… Це не означатиме безвізового режиму.

На зовнішніх кордонах ЄС уже розпочато процедуру введення системи під назвою ETIAS (European Travel Information and Authorisation System). Наразі систему тестують у кількох аеропортах країн ЄС, триватиме це до кінця жовтня. Після цього відбудеться пристосування європейського законодавства до норм функціонування системи. Її завданням буде не тільки акумулювати інформацію про «гостя», а й прийняти рішення про перетин кордону чи відмову.

Кожен в’їзд в ЄС коштуватиме 15 євро. Візи не скасовуватимуть, їх видаватимуть студентам, службовцям та всім тим, хто їхатиме в ЄС на термін більше ніж три місяці. Так званий безвізовий в’їзд до ЄС обмежуватимуть певними термінами, на кожен день перебування яких потрібно буде мати певну кількість грошей. Щодо фінансового забезпечення, то в ЄС ще тривають дискусії про його розмір. Однак для громадян України це все одно будуть непомірні суми.

Тепер уявімо українського власника автомобіля з іноземною реєстрацією, який кожних п’ять днів платитиме по 15 євро за в’їзд до Польщі, або ж бабусю, яка несе через кордон польський товар для українського підприємця і отримує за це 100 грн.

Але система оплат за перетин кордону стосуватиметься громадян тільки тих країн, де введено безвізовий режим. Чи він поширюватиметься на Україну? Експерти в ЄС скептично ставляться до цього. Ще одним аргументом, який усе частіше наводять, є турецький фактор. Анкара також домагається безвізового режиму з ЄС, що негативно сприймають європейські урядовці.

Скасування віз для українців і залишення їх для турків стало б небажаною причиною ускладнення і так напружених європейсько-турецьких відносин. Тому краще залишити все, як є, вважає Брюссель. Але Порошенко має мрію…

Джерело

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 540 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.