Субота, 24.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2016 » Листопад » 4 » В Україні варто конституційно заборонити продаж земель сільськогосподарського призначення, - Мирослав Дністрянський
04.11.2016 (22:59)

   В Україні варто конституційно заборонити продаж земель сільськогосподарського призначення, - Мирослав Дністрянський
Зараз в Україні розпочалася нова пропагандистська хвиля щодо необхідності зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Таку думку висловив доктор географічних наук, професор Львівського національного університету імені Івана Франка наш земляк Мирослав Дністрянський.

"Мабуть, не випадково, бо сільськогосподарські угіддя - це єдине велике багатство, яке ще залишилось в Україні і не належить олігархам та різним кланам, пов’язаним з сумнівними міжнародними структурами", - пише науковець на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

На його думку, в пропагандистських цілях проголошують кілька міфів:

1) ринок землі забезпечить створення нових робочих місць і надходження інвестицій;

2) економічно збагатить українське селянство;

3) дасть великий поштовх розвитку економіки загалом.

"І це в умовах, коли земля недооцінена, фермери, український малий і середній бізнес не мають необхідних коштів для придбання землі (але їх мають великі агрохолдинги, олігархічні та сумнівні закордонні структури), в країні повноцінно не працює правова система, зберігаються великі адміністративні зловживання", - зазначає Мирослав Дністрянський.

Щодо першого міфу, стверджує науковець, то скуповування земель великими власниками якраз обернеться розоренням великої кількості дрібних фермерів і товаровиробників, а тому зросте лише безробіття. "На першому етапі скуповування буде здійснюватися задля спекуляції, тому говорити про інвестиції нема підстав".

Щодо другого міфу, на переконання професора Дністрянського, в умовах економічної кризи землі захочуть придбати за безцінь, тому реально говорити не про збагачення, а про втрати.

І щодо третього, то очевидно, за словами вченого, що монополізація і олігархізація сільського господарства призведе лише до зубожіння сільської місцевості. "Є і загальнодержавні небезпеки: сільськогогосподарські угіддя становлять 70% території України. І якщо їх скуплять орієнтовані різні закордонні структури групи, дуже ймовірно й на Росію, то виникне ситуація, що ми можемо опинитися "на нашій, не своїй землі", а це може обернутися загальнонаціональною бідою".

Він наголошує, що що земля – це не вироблений продукт, а загальнонаціональне багатство і його значення в сучасному світі лише зростатиме (звідси й величезні міжнародні апетити).

"А тому, враховуючи всі передумови, найкраще не ставити питання про продовження мораторію, а конституційно заборонити продаж земель сільськогосподарського призначення", - резюмує Мирослав Дністрянський.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 348 | Додав: Today | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.